reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

1GBx2GB

Turbo (3)|16.7.2008 22:42
Dobrý den, zajímalo by mě jestly mi moje základní deska - FIC P4M865G Series se 4 sloty DDR unese 2x 512 které ted mám a jestli mohu koupit vcelku další 1GB paměti nebo rovnou 2x1GB??? jestli mi zkrátka pujdou?
Klingacikx (1545)|16.7.2008 22:46
do tej dosky môžeš napchať 4GB pamäte ale to by už bolo zbytočné, bude ti tam stačiť keď dokúpiš 512MB z bazáru. Zrobí to výsledných 1,5GB a to bude stačiť;)
ja mám 1,5GB ram a nepociťujem, že by jej bolo nedostatok
Turbo (3)|16.7.2008 22:51
ok ja koupim jen 1GB ale muzu se zeptat jestli mi budou pracovat všechny dohromady?
chci koupit tuhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43128 bojim se aby se spolu nehadali a nechci ani přeinstalovávat windows.
Klingacikx (1545)|16.7.2008 22:55
neboj pracovať budú, len všetky moduly pôjdu na takej frekvencii ako najpomalší modul
Turbo (3)|16.7.2008 22:57
A jak je natom instalace? žádné ovladače, nic?
Klingacikx (1545)|16.7.2008 23:01
ovládače žiadne, len vypneš komp, vytiahneš z elektrickej siete, dáš dolu bočnicu, strčíš tam pamäť, dáš naspäť bočnicu:D... a hotovo;) 1-2 minútky
//a ešte predtým sa uzemni(chyť sa niečoho kovového čo je uzemnené) aby si nebol nabitý elektostatickou elektrinou.
Jiziii (796)|16.7.2008 23:16
no já byh tam dal 2x 512 aby běžely v dualchanelu (je to rychlejší)
bo v horším případě 2x 256 mb
když tam hodíš jednu tak si zkaríš dualchanel(ne že bys poškodil comp ale nebude tam taková rychlost)
Pavel Boček (4169)|17.7.2008 02:00
Přesně jak říká Jiziii, raději dva moduly.

Mimochodem, PC nemusíš ani odpojovat od sítě, u pamětí to není třeba...já to nedělá ani když měním grafické karty, řadiče apod. :D Pokud to chceš pro jistotu udělat, tak stačí vypnout zdroj přepínačem, jestli má. Pokud bude kabel ve zdroji, tak se nemusíš ani uzemňovat, stačí, když sahneš na case, ta uzemněná v případě kabelu ve zdroji je.
r34ktor (7477)|17.7.2008 14:46
[QUOTE=Pavel Boček;142907]
Mimochodem, PC nemusíš ani odpojovat od sítě, u pamětí to není třeba...já to nedělá ani když měním grafické karty, řadiče apod. :D[/QUOTE]
Ten kabel hezky od sítě odpoj. Je to 100% a zdrží tě to jen chvíli.

Už jsem zažil pár lidí, co ve spěchu, či z nedbalosti, zapomněli na to, že mají PC pod napětím, a poškodili některou z komponent při její montáži, respektive demontáži.
Pavel Boček (4169)|17.7.2008 16:51
Napsal jsem mu, že já to nedělám a nikdy se nic nestalo a případně to, co dělat, kdyby chtěl mít jistotu. Proč z toho děláš, jako kdybych mu něco nařizoval ? :stupid

Mimochodem, ve valné většině případů PC neodstavuji od elektřiny (z části také proto, že na to zapomínám :slug) a nikdy se nic nestalo - vypnuté PC napájí přece jen +5V SB větev. Naopak pokud zdroj má přepínač, je žádoucí ho vypnout přepínačem, jinak v případě vytáhnutí kabelu kostra PC nebude uzemněná a riziko poškození je mnohem větší - statickou elektřinou.

[SIZE="1"]Ani s tím jsem nikdy neměl problém, naopak stačilo se jednou zbavit ABIT BE6II a dotyčný to hned odpálil, zřejmě statikou. Takže podobné lidi soukromě označuji jako lemply, protože co jsme ho poznal vím, jaké má znalosit HW a bůhví co s tím prováděl. Mavíc už vidím, jak se všichni technici v obchodech pořád uzemňují :rules A nikdá se nic nestane...Ale to už je OT, argumenty padly a dále nemá smysl pokračovat.[/SIZE]
r34ktor (7477)|17.7.2008 17:12
[QUOTE=Pavel Boček;143075]...[/QUOTE]
O nařizování tam nic nevidím, ale ani jako doporučení to neberu. V jakékoli návodu je jako první krok vždy uvedeno odpojení kabelu od elektrické sítě. Rozhodně si nemyslím, že nadarmo.

Pomineme-li fakt, že ne všechny zdroje jsou síťovým vypínačem vybaveny, tak ani jeho vypnutí nemusí odstavit některé obvody ve zdroji od napájení! Např. jsem viděl v diskusi fotografii levného zdroje, jež měl prvky pasívního PFC natvrdo připájené k síťovým kontaktům, takže bylo aktivní i po "vypnutí" síťovým vypínačem.

Prostě vytažení kabelu je univerzální řešení, a člověk nemusí přemýšlet nad tím, co kde zapomněl případně vypnout. S elektřinou nejsou žerty, a náhoda je blbec.