reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Win2003 Terminal Services -odpojení uživatele

pavel_p (993)|17.7.2008 15:40
Zdravím.
Chci se zeptat, jak nastavit na Windows 2003, aby se neodpojoval uživatel administrator po nějakých cca 3-4 dnech. Našel jsem to nastavení na 4 místech (v gpedit.msc 2x) a myslím, že je vše dobře (viz. obrázky).
Mám pod tímto účtem spuštěné VirtualPC a nelíbí se mi, že každou chvíli chcípne.

EDIT: ještě přidám jeden kosmetický problém ... někdy se objeví v taskbaru další panel jazyků a totálně ho rozdrbe (obrázek 4)... dá se to nějak řešit?

Děkuji za odpověď
termsvc_01_tscc_msc.png termsvc_02_gpedit_msc.png termsvc_03_dsa_msc.png w2003_panely_jazyku.png
KEOSAN (958)|17.7.2008 15:49
Skus este

http://windowsitpro.com/article/articleid/15347/how-do-i-configure-lan-autodisconnect.html

Prekontroloval by som hodnotu, aka tam je u
Net Config Server /autodisconnect

Pre trvale neodpajanie dat hodnotu
Net Config Server /autodisconnect:-1

Inac, keby to bolo na sieti a virtualne PC mavaju virtualnu siet, tiez routre s NAT mavaju vlastne
parametre pre napr. TCP timeout atd.
pavel_p (993)|17.7.2008 16:02
Tady je 15 minut, po této době žádné odpojování neznamenávám.
KEOSAN (958)|17.7.2008 16:29
[QUOTE=pavel_p;143064]Tady je 15 minut, po této době žádné odpojování neznamenávám.[/QUOTE]

To je pri neaktivite - cize ak si to vymeni par udajov, tak to neodpoji. Teoreticky, ak ten SW obcas posle nejake data, tak moze udrziavat spojenie dlho, aj ked sa zda, ze naoko nerobi nic. Potom by to mohlo vyzerat ozaj ako nahodne odpajanie. Skusil by som tam tu hodnotu -1. Potom pre istotu restartuj. Vratit to mozes vzdy.