reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesor pro software komprimaci MPEG4?

P@pi (1519)|17.7.2008 21:48
Zdravim,
jak výkonný podle vás musí být procesor na softwarovou komprimaci osmi video kanálů v MPEG4 v reálném čase?

Smůla je, že netuším přesně kolik fps, ani rozlišení, ale tipuju to tak na 8 kanálů * 704x576 pixel * 5 fps. Nemáte někdo tušení jak výkonný vlastně musí ten CPU být?
SamecP (1751)|17.7.2008 21:51
No podle mě nejlépe 4jádro od intelu.Aspoň Intel Core 2 Quad Q6600...
P@pi (1519)|17.7.2008 22:04
A to jsi si teď vycucal z prstu nebo to je jenom prostě, že nic lepšího koupit nemůžu?

Mám osm bezpečnostních kamer (v budoucnu možná víc), dvě pci karty, na kterých je napojených po čtyřech kamerách. Ty se softwarovým enkódováním jsou samozřejmě mnohem levnější. Tak nevím jestli je lepší koupit ty s HW enkódováním nebo CPU, ale imho to zase nemůže být takový hukot. Dyť je to jenom vlastně 40 fps * 704x576 pixel.

Viz. třeba tady jsou nějaký fps, ale zase tu neni rozlišení, takže je mi to k ničemu:
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2duo-e6420_9.html#sect0 - to jsou dneska testy...

Tak kdybyste věděli o něčem jiným....
destrik (22)|18.7.2008 23:13
Ak sa dobre pamatam tak Phenomy lepsie zvladaju pracu s videom. Ale musim znova pohladat testy...
mech13 (5526)|20.7.2008 09:50
ja teda nevim, ale 8*realtime komprimace videa bude imho poradna balda na procesor a ikdyz to neni zrovna HD rozliseni, imho to obycejny 4jadro nemusi zvladnout, snad kdyz se dost pretoci... uz jen rezie 8x spustena uloha a prepinani na jadra bude dost uzirat...

zkusenosti z praxe ale nemam, mozna by stacilo to Q6600:notsure

chtelo by to rozhodne nejaky poznatky z praxe, klidne i jedna kamera na jednojadru, dve na jednojadru, jedna na dvoujadru... cokoli aby jsme meli predstavu. klidne na P4

spekulace C2Q nebo phenom jsou o par procentech vykonu, tady jde o to jestli to vubec je mozne zvladnout konvencnim zpusobem

EDIT: ted se na to jeste znova divam, jen 5fps je malo, mohlo by to klapat... ale bez uzivatelskych zkusenosti bych si netroufnul to hadat... snad to povali
P@pi (1519)|21.7.2008 12:19
No tak jsem našel od jedné PCI karty se software komprimací MPEG4 manuál s doporučenými CPU a pro osm kamer je tam Pentium D 915, tak nevím nevím. Moc se mi tomu nechce věřit.
Ritchie83 (369)|21.7.2008 13:48
[QUOTE=P@pi;144142]No tak jsem našel od jedné PCI karty se software komprimací MPEG4 manuál s doporučenými CPU a pro osm kamer je tam Pentium D 915, tak nevím nevím. Moc se mi tomu nechce věřit.[/QUOTE]
Ono MPEG4 je poměrně široký pojem, už jen zda bude použit pouze profil ASP (např. kodek xvid) či AVC (např. kodek x264). Velmi také bude záležet na konkrétním kodeku a jeho nastavení. Nejjednodušší to bude asi prakticky vyzkoušet a vyladit.

Mohu se zeptat, proč nedostačuje MPEG2?
P@pi (1519)|21.7.2008 21:22
Za
1, software dodávaný ke PCI kartě má výslovně napsanou podporu MPEG4, o MPEG2 se nic nepíše, takže si podporou nejsem jist (leč by mohla dost dobře být - logicky)
2, MPEG4 má lepší kompresi

Je mi jasný jak MPEG4 funguje, ale beru tu nejhorší variantu a to že, nepůjde nic jiného než x264. V takovém případě by to byl asi hukot na CPU, ale vezmu to nějak tipem a uvidím jestli ten cpu bude nebo nebude stíhat a když tak na jakým fps.
mpitman (206)|23.7.2008 08:05
[QUOTE=P@pi;144142]No tak jsem našel od jedné PCI karty se software komprimací MPEG4 manuál s doporučenými CPU a pro osm kamer je tam Pentium D 915, tak nevím nevím. Moc se mi tomu nechce věřit.[/QUOTE]

Nevim, ale vzhledem ke 40fps jde vlastne o ekvivalent jednoho az dvou klasickych video streamu, coz bych rekl musi bezproblemu zvladnout v podstate temer vsechny soucasne dvoujadrove procesory krome tech uplne nejlevnejsich a mozna i ty. Pak uz opravdu zalezi na volbe a nastaveni kodeku. Rekl bych, ze uvadene Pentium D915 bude sedet a v tom pripade bych koupil nejaky dvoujadrovy procesor kolem 3GHz, ktery to zvladne s i s rezervou a kdyby to nedejboze nestihal,tak vzdycky muzes trosku postelovat kodeky... :-)
SatanS (37)|23.7.2008 11:08
Ja teda nevim, ale ja sypu realtime plny PAL do MPEG4 na AthlonuXP 2100+ a zere to nejakych 40-50% CPU. Na tohle proste musi stacit libovolny soucasny procesor.