reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Diskuze k anketě na SHW (Jaký dojem na Vás udělal barebone FIC Spectra?)

Karel Polívka (1485)|16.10.2006 22:37
  • Do role HTPC povedené, avšak pro mě toto není.
  • Neoslovil mě, HTPC bych si postavil jinak.
  • Líbí se mi, avšak má příliš vysokou cenu.
  • Líbí se mi, vyšší cenu jsem ochoten akceptovat.
boboco (1987)|16.10.2006 22:45
Líbí se mi, rád bych si ho pořídil domů jako náhradu dvd přehrávače a VHS rekordéru. Ovšem, jak tomu často bývá, peněz je pomálu...:(
wizaard (913)|16.10.2006 23:10
Netoužím po žádném HTPC, jako nápad to ale nezavrhuju. Kdyby byly finance, vůbec bych se tomu nebránil, ale za stávající situace je to zbytečné.
sAd (19)|18.10.2006 16:38
Proč ne, ale s jiným procesorem. Opravdu nechci žhavící P4.
Frog (510)|18.10.2006 21:42
[QUOTE=sAd]Proč ne, ale s jiným procesorem. Opravdu nechci žhavící P4.[/QUOTE]

Presne moj nazor, dať do HTPC jeden z najžhavejších procesorov je podla mňa nie moc dobrá volba, na druhej strane poskytuje vysoky multimedialny vykon, ale osobne by som tam viac privital niečo menej naročne na chladenie, najlepšie asi PentiumM. Inak dizajnovo je to veľmi vydarené PC, do obyvačky fakt zapadne, mnohi by ani netušili že sa jedna o počítač.
Burney (0)|19.10.2006 00:11
Prescocott bych tam rozhodně necpal - když už od Intelu, tak Core nebo Pentium M , ale ještě lépe (a levněji) AMD Athlon64 nebo Turion(64)
Burney (0)|19.10.2006 00:15
[QUOTE=boboco]Líbí se mi, rád bych si ho pořídil domů jako náhradu dvd přehrávače a VHS rekordéru. Ovšem, jak tomu často bývá, peněz je pomálu...:([/QUOTE]


Vidím tu sestavu a ty si stěžuješ na málo peněz? (to přetaktění je fakt hezký :-)) )
boboco (1987)|19.10.2006 08:15
[quote=Burney]Vidím tu sestavu a ty si stěžuješ na málo peněz? (to přetaktění je fakt hezký :-)) )[/quote]

Já jsem chudej student:D -ale bez legrace, všechno je to z mých těžce vydřených peněz, žádnej zponzorskej dar od rodičů;)
sob007 (65)|20.10.2006 18:46
Já bych je bral ale zatím to je pro mě zbytečnost to spíš tak do toho obyváku našim místo dvd a takovejch věcí
first.indian (683)|20.10.2006 19:25
[QUOTE=boboco]Já jsem chudej student:D -ale bez legrace, všechno je to z mých těžce vydřených peněz, žádnej zponzorskej dar od rodičů;)[/QUOTE]

Chudych studentu je vic ;) ja mezi ne taky patrim :D Jsem na tom tak spatne ze jsem si misto poradne skrine musel koupit EuroCase :( I kdyz tak si rikam ze moji sestavu bych do HTPC asi nenarval :cool:
Boguš (54)|23.10.2006 14:38
.... myslím si že by to šlo udělat trochu jinak.


Představte si notebook. Odmyslete si displej, klávesnici, baterku dejte tomu pěknou krabičku ....... a máte tichého kompa co umí vše až na naročné hry ..... velikosti ne větší než dvd přehrávač .....

.... notebookových šasi je na trhu více než dost ......

co si o tom myslíte .....

PS: abych byl v tématu :) stávájící HTPC bych udělal jinak ...... viz výše

PPS: a kdyby výrobci chtěli, mohly by tyto platformy založené na šasi notebooku být škálovatelné podobně jako klasické pc. Disk, dvd mechanika, procesor, pamět, teoreticky i grafika by mohli být zaměnitelné .....

... mě to zní logicky a docela jendoduše. V čem může být problém? ...... nebo mám moc bujnou fantazii :)
sAd (19)|30.10.2006 23:40
[QUOTE=Boguš]Představte si notebook. Odmyslete si displej, klávesnici, baterku dejte tomu pěknou krabičku ....... a máte tichého kompa co umí vše až na naročné hry ..... velikosti ne větší než dvd přehrávač ..... [/QUOTE]

Zní to sice zajímavě, ale imho by tu bylo pár problémů.
1) NTB disky jsou docela pomalé
2) větráčky u NTB jsou docela hlasité, když už se roztočí
3) NTB mechaniky nejsou zrovna to pravé na HTPC
eraser (0)|31.10.2006 14:37
Neoslovil mě, HTPC bych si postavil jinak.

Svoj názor a vhodné komponenty som tu nedávno uviedol. Viď. tento link.