reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

oboustranná lepící páska AKASA thermal adhesive tape

kom72 (36)|19.7.2008 11:09
Ahoj,
potreboval bych vedet, jak se tato (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48254) páska pouziva. Na obalu je pouze anglicky navod a z nej nejsem moc moudrej. Proc je paska z jedne strany zluta a z druhe oranzova? Zalezi jako stranou se prilepi na pasivni chladic pro pameti grafiky a z jake primo na ty pameti? A to jsem nekde jeste v diskuzich nasel, ze snad nekdo tu oranzovou cast vubec nesundaval, jen to nahřál..
Diky za odpoved!
Richmond (8084)|19.7.2008 11:46
barvy bych asi moc neresil, ale urcite bych sloupnul obe vrstvy... btw doporucuju misto samolepek pouzit termovodivy lepidlo (Alumina, Adhesive - muzu potvrdit ze to drzi mooooc)- u nej nehrozi odpadnuti heatsinku a teplo taky asi vodi lip
Pavel Boček (4169)|19.7.2008 18:29
Jde pak to lepidlo zase sundat ?

Jinak podle Akasy
1. Ensure both surfaces are completely clean and free from oil or other contaminants.
Clean with Isopropyl or Akasa TIMclean

2. Cut tape to size.
Remove yellow protective liner from one side and apply to device using moderate pressure.
Remove orange protective cover from the other side and carefully position the device in place using moderate pressure
Take care to position the device correctly first time. The device can be used immediately after bonding.

3.Unused tape can be stored safely at room temperature in a dry environment.

Takže samozřejmě očistit povrchy, odloupnout žlutou stranu, přilepit na zařízení, odloupnout oranžovou stranu a přilepit zařízení :notsure
matyyy (2527)|19.7.2008 19:24
jen takovy upozorneni ze tahle vec moc nelepi, sem s tim lepil pasivy od accelera pameti a furt nejakej odpadaval, pasiv(1/2 pasivni casti z chladice pro pentium 1) na napetovych regulatorech to neudrzelo vubec
Woyta (284)|21.7.2008 09:42
Bouhuzel musim potvrdit. (8805 od 3M) Ale kdyz jsem to nalepil ne nekolikatej pokus a poradne pritlacil tak po zapeceni to uz drzelo.
Dufinos (422)|17.3.2009 15:03
Osobně pro ty, kteří častěji upgradují a nechtějí vždy kupovat nové pasivy apod. tuto termální lepicí pásku vřele doporučuji. Drží opravdu parádně. Rozhodně lépe než většina lepítek, co jsou z výroby na pasivních chladičích. Používal jsem ji jak na měděné, tak i hliníkové pasivky, protože originál nedržel dvakrát nejlépe...

Bohužel nemůžu přesně napsat, jak přenáší teplo. Nemám to jak změřit.

No a i když je na první pohled relativně malá, používal jsem ji k nalepení pasivů na napájecí obvody a paměti u dvou grafických karet a pořád ji mám ještě přes 3/4