reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vadná mechanika?

marekpevný (347)|19.7.2008 15:48
Zdarec.Dneska jsem vypaloval nějaká dvd a vyskytl se mi menší problém.Když strčím vypálené dvd do přehrávače tak mi tzo jeden ten film nenačte vůbec,ve druhém přehrávači vše jede o.k.Další dvd se mi vypalilo tak jako kdyby kdyby bylo kouslé.Zkoušel jsem snížit rychlost vypalování ale problém přetrvává.Co se týče media tak používám Verbati.Existuje jěště něco na otestování té mechaniky?
xmarek (1676)|19.7.2008 17:06
V minulosti se tyto problémy vyskytovaly poměrně často. Mechaniky odcházely jak na běžícím pásu. Prostě mechaniky začaly mít problémy s načítáním některých dvd, posléze odmítly načítat cokoliv. Doporučuji mechaniku dvd i vypalovačky vyčistit. Někdy ten problém může být zapříčiněn i špatnými médii. Jednu dobu byly špatné i verbatimy. Doporučuji vyzkoušet i jiná média. Jinak pokud médium hraje jen na některém přehrávači tak problém nebude ve vypalovačce.

Pozn.: Známí si koupili nějaký noname dvd přehrávač a tam se kousalo snad vše co jsem vypálil. Já mám Sony a ten přehraje i krajíc od chleba. :D
Maximus12 (763)|19.7.2008 17:10
Případně zkus nový firmware nahrát pokud je nějaký novější..
marekpevný (347)|19.7.2008 17:17
Spíš bych se přikláněl že ta mechanika odešla.Je to samsung sh-s182m.Nevíte fakt někdo o programu kde by se ta mechanika dala testnout?Kromě nera.Dík
xmarek (1676)|19.7.2008 17:19
[QUOTE=Maximus12;143663]Případně zkus nový firmware nahrát pokud je nějaký novější..[/QUOTE]Tak na tenhle led bych se nepouštěl. Znám několik případů, kdy majitelé poslali paličku do křemíkového nebe. Já jsem měl v minulosti jediný důvod k upgrade firmware palírny a to, když mi mechanika na nějaké médium úplně odmítala vypálit, protože byla palírna staršího data.
pcmaker (354)|19.7.2008 19:07
Jakou rychlosti vypalujes filmy? Jedna se o stolni prehravac? A jake znacky? Drive ti tento prehravac prehral vse, co jsi v te palirne vypalil? Co si predstavujes pod pojmem "jako kdyby bylo kousle"?