reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Propojení PC a LCD TV

Neregistrovaný (0)|22.7.2008 11:10
Jméno tazatele: Honzas

Znění dotazu:
Mám problém s propojením PC a LCD TV. Po propojení a spuštění filmu jde na TV jen obraz bez zvuku. Podle popisu by grafická karta při použití redukce DVI/HDMI měla podporovat HDMI výstup včetně zvuku. Propojení mám přes HDMI profi kabel od HQ. Nevím, jestli je potřeba ještě někde něco nastavit.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
PC : OS Windows XP, Grafická karta Sapphire ATI Radeon HD 3850 Blue PCB 512MB, PCI-E s dvěma výstupy DVI a jedním HDTV výstupem (S-video).
LCD TV : Samsung LE 40A656 s HDMI vstupy.
crasher.km (919)|22.7.2008 11:51
Měl sem poodbný problém s receiverem sony a LCDTV od philipsu. U SONYho psali ,že HDMI přenáší i zvuk,ale i philipsu bohužel že ne. Takže sem to připojil normálně cinchema a jede vše jak má ;)
r34ktor (7477)|22.7.2008 13:34
Máš řádně nainstalovaný ovladač pro ATI HD Audio? Je nastaveno jako výstupní zařízení?
Neregistrovaný (0)|23.7.2008 05:56
Musím to ověřit, teď nejsem na PC, kterého týká tento problém.
Zoidik (1405)|23.7.2008 06:45
Když ATI začala dávat zvukový kodek na grafiky, tak jsem někde řetl, že ten je tam jen a pouze pro dekodování videa v HD rozlišení a s klasickou zvukovou kartou nemá vůbec nic společného, takže je třeba dle toho co jsem četl využívat standartne dále zvukovou kartu která je bud integrovaná na boardu, nebo samostatná karta, podle to kdo má