Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 10 z 45 PrvníPrvní ... 8910111220 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 136 až 150 z 662

Téma: HP LP2475w

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Kdyz mne se porad zdaji ty barvy trochu kriklave a prilis syte. Nevim, co s tim. Neporadil by nekdo, jak nejlepe zkalibrovat LCD, kdyz nemam sondu?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Adobe gamma asi nemáš... Dej do vyhledávače "Kalibrace monitoru" nebo "Kalibrace LCD". Měly by se objevit odkazy na některé SW pomůcky. Není to sice nic převratného, ale dá se s tím obraz trochu vylepšit.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od mildante Zobrazit příspěvek
    Kdyz mne se porad zdaji ty barvy trochu kriklave a prilis syte. Nevim, co s tim. Neporadil by nekdo, jak nejlepe zkalibrovat LCD, kdyz nemam sondu?
    tak si projed fora na hardforum nebo overlockers, tam myslim bylo par tipu na trochu odlisne nastaveni, dokonce vcetne profilu ke stazeni.

Mne barvy podle TFT Central prijdou v pohode, spis jen resim to pismo, preci jen jsem z te 19ky zvykly na velikost bodu 0,294 mm a tohle ma 0,270 mm, v tom vidim osobne nejvetsi problem, byt jsem to samozrejme vedel predem

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Hm, pohledam tedy na netu, snad najdu neco co se da rozumne pouzit. Jen jeste k te kalibraci - ma smysl tisknout si nejaky kalibracni obrazec a ladit barvy podle toho?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od mildante Zobrazit příspěvek
    Jen jeste k te kalibraci - ma smysl tisknout si nejaky kalibracni obrazec a ladit barvy podle toho?
    IMHO ne. Respektive nebude to úplně přesné. Musel bys mít stejný ICC profil pro monitor i tiskárnu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

No tak stejny profil urcite nemam, pac tiskarna je v praci a monitor doma. Tak jo, tisknout nic nebudu.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

takze jsem zpet na 96 DPI a pomoci te aplikace Cleartype tuning jsem si to docela poladil, takze mam text citelny a bez duhoveho efektu kolem. Takze s textem problem aktualne nemam, polozky v menu, zahlavi, oknech jsem si zvetsil z 8 na 9 bodu v nastaveni vzhledu, takze to vypada v pohode ted.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

text se na hardforu resi tady http://www.hardforum.com/showthread....326971&page=52 a bohuzel se zacinam pridavat k lidem kteri si na nej stezuji.

dneska jsem na monitoru poprve od pondelni koupe vic hodin, tak se mi ten text proste zda divnej a blbej na cteni, at mam cleartype vypnuty nebo zapnuty a poladeny pres tuning ,)

- tak nevim cim to je, jestli skutecne tim ze roztec je 0,270 misto 0,294 nebo necim jinym
    - dpi mam nastavene defaultne
    - na 19 LCD jsem nikdy nemel potrebu zapinat cleartype, pismo bylo vyrazne, ostre, tady je to takova blecha kostrbata u vetsiny webu pri vypnutem cleartype
    - pri zapnutem cleartype jsou sice slabe fonty vyraznejsi, ale po case mi i tohle zacne vadit, navic obcas se proste nekde objevi kolem naznak toho ruzoveho rozostreni

Jelikoz primarne na PC pracuji s textem, tak s tim mam docela problem

P.S. Update: az ted jsem nainstaloval driver k monitoru, mel jsem predtim obecny pnp monitor, muze to mit vliv na kvalitu textu? Mam ted cleartype vypnute a prijde mi to o neco lepsi nez bez ovladace, ale mozna uz mluvim z hladu

P.S. Ten 22 novy HP panel s PVA panelem, byl stazen z prodeje, kvuli zavazne vade na zdroji - nebezpeci vyhoreni
    Naposledy upraveno uživatelem hypetraxx: 24-09-2008 v 23:07

Občasný diskutér Avatar uživatele schali
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od hypetraxx Zobrazit příspěvek
    text se na hardforu resi tady http://www.hardforum.com/showthread....326971&page=52 a bohuzel se zacinam pridavat k lidem kteri si na nej stezuji.

dneska jsem na monitoru poprve od pondelni koupe vic hodin, tak se mi ten text proste zda divnej a blbej na cteni, at mam cleartype vypnuty nebo zapnuty a poladeny pres tuning ,)

- tak nevim cim to je, jestli skutecne tim ze roztec je 0,270 misto 0,294 nebo necim jinym
    - na 19 LCD jsem nikdy nemel potrebu zapinat cleartype, pismo bylo vyrazne, ostre, tady je to takova blecha kostrbata u vetsiny webu pri vypnutem cleartype
    - pri zapnutem cleartype jsou sice slabe fonty vyraznejsi, ale po case mi i tohle zacne vadit, navic obcas se proste nekde objevi kolem naznak toho ruzoveho rozostreni

P.S. Update: az ted jsem nainstaloval driver k monitoru, mel jsem predtim obecny pnp monitor, muze to mit vliv na kvalitu textu? Mam ted cleartype vypnute a prijde mi to o neco lepsi nez bez ovladace, ale mozna uz mluvim z hladu

P.S. Ten 22 novy HP panel s PVA panelem, byl stazen z prodeje, kvuli zavazne vade na zdroji - nebezpeci vyhoreni

100% to není tou roztečí, tam chybu urcite nehledej

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Mám už vymenený monitor, ale text je ostrý a nemám problém s čítaním textov na weboch.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

je mozne ze by to castecne delal nenainstalovany ovladac k monitoru, tedy to ze jsem doted mel monitor jako obecny pnp?

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

je mozne ze by to castecne delal nenainstalovany ovladac k monitoru, tedy to ze jsem doted mel monitor jako obecny pnp?
    Ťažko povedať. Moje Eizo na Vista x64 išlo bez ovládačov od Eiza (Eizo neurobil ovládače pre vistu pre môj monitor) a so zobrazením som nemal problém. Mne skôr začína vadiť širokouhlosť monitora. Musím si zvyknúť. Môj názor je, že nie je správne sklaibrovaný obraz a preto je problém s čitateľnosťou textu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Doufam. ze LP2475w nepouziva stejny zdroj jako ta 22ka...
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 25-09-2008 v 00:56

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Mel bych dotaz k te kalibraci. Brouzdam tim Hardforem a par profilu tam je, ale pisou, ze se musi nejak nahrat do LUT graficke karty a ja nikde nemuzu najit navod jak na to. Vedel by nekdo?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

tak ja myslim ze ten nenainstalovany ovladac asi vliv ma, protoze ted mam cleartype vypnute a pismo uz neni tak kostrbate, defakto se mi zda v norme, stejne tak pokud zapnu cleartype, uz kolem zadnou duhu nemam.

ono totiz kdyz jsem monitor zapojil a zapnul pc, tak ve spravci zarizeni mi to myslim ukazovalo ze mam HP LP2475w, ale v nastaveni graficke karty to byl ten obecny pnp monitor.

Jinak na Alza.cz zlevnil monitor z 11800 na 10200 bez dph

http://www.alza.cz/profesionalni-lcd...75-d100580.htm
    Naposledy upraveno uživatelem hypetraxx: 25-09-2008 v 07:50

Strana 10 z 45 PrvníPrvní ... 8910111220 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: IPS 24" HP LP2475W vs. DELL u2410
    Od steef v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-10-2009, 15:53
  2. LCD: Lenovo 220x vs. HP LP2475W
    Od P.cia v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 01-12-2008, 01:25
  3. LCD: LCD na grafiku (XL20, LP2475w, NEC) < 20k ?
    Od Aigor v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 25-10-2008, 14:18
  4. LCD: Instalace ovladače k LP2475w
    Od LP2475w v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 18-10-2008, 15:59