Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 11 z 45 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 151 až 165 z 662

Téma: HP LP2475w

Nováček
    Registrace
    May 2006

Aby ne, kdyz jinde stoji 11800Kc vcetne DPH.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od mildante Zobrazit příspěvek
    Mel bych dotaz k te kalibraci. Brouzdam tim Hardforem a par profilu tam je, ale pisou, ze se musi nejak nahrat do LUT graficke karty a ja nikde nemuzu najit navod jak na to. Vedel by nekdo?
    Profil sa da loadnut v display properties - settings - advanced - zalozka color managment. Mierny problem ale je, ze tieto profily su pre kazdy display rozdielne a je mozne, ze ti to prilis nepomoze, to si sa asi ale uz docital.

Mna by zaujimalo ako je to s nastavenim farieb mimo color managed aplikacii. Ak som dobre pochopil, v custom color mode sa daju samostatne nastavit hodnoty rgb, a teda s tymito nastaveniami bude monitor zobrazovat vsetko? Chcem sa len ubezpecit, ze ak bude napr. cervena svietit, ako na niektorych obrazkoch, existuje sposob, ako ju upravit nielen v color managed aplikaciach prostrednictvom .icc profilu, ale aj pre filmy, hry a pod.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

- ano RGB se da ladit samostatne a ovlivnuje to vsechno
    - pak je v menu jeste Color Saturation a Color Tint ale to mam zasedle, tak nevim kdy se to aktivuje, asi pri analogovem propojeni

Jinak ja ho asi po vikendu vratim, proste at delam co delam, neco na tom monitoru mym ocim vadi a uz me nebavi zkoumat co .. na prvni pohled je vsechno ok, idealni, ale po case se mi blbe cte text, boli me hlava po case , zkusil jsem snad vsechno

taky me napadlo ze v praci na tom PVA panelu mam tusim takovy ten leskly povrch, tohle ho podle me nema, to take muze mit vliv.

Tak me napada ze asi pro oci neni dobry, kdyz sedim 8 hodin denne na PVA, prijdu domu a mam IPS ... kazdopadne predtim prechod z 8h PVA na CRT byl v pohode ,)
    Naposledy upraveno uživatelem hypetraxx: 25-09-2008 v 21:04

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Zdravím, tak jsem si HP LP2475w také po dlouhém váhání koupil. Předtím jsem měl(stále mám) EIZO S1910. To je skvělý monitor, chtěl jsem EIZO opět, ale poslední model, který se mi líbí SX2461 stojí 31 tisíc Kč. No, takže bylo rozhodnuto. S1910 je S-PVA. Má volitelné profily, nevím zda HP taky, ještě jsem to nezkoumal. 2475w je opravdu plochou velký proti té 19. Po zapnutí jsem zíral, ihned jsem nastavil vše dle TFT a zdejšího fóra. Musím konstatovat, že až na malinko světlejší pravý horní roh je to skvělé. Hodně píšu texty, kdosi psal, že má s textem problém, já žádný, krásně ostré, barvy super, fotím a fotky jsou v podání HP vynikající. Nainstaloval jsem hru(střílečku) taky bomba, žádné zpoždění nebo něco takového. Až pořádně nastuduji manuál, tak uvidím. Poprosím kamaráda o kalibraci se sondou a uvidíme zda se něco změní. Jinak unavené oči mám taky, ale za dva dny u tohoto monitoru nepozoruji zhoršení, žekl bych spíš zlepšení, ale je to jen můj pocit. Kdo si tento monitor koupí, neprohloupí. Nejsem odborník, ale za léta sezení před monitorem již něco poznám. Jsem spokojený a za ušetřné peníze za Eizo pořídím nový telefon, nebo objektiv k foťáku C 450D.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tak už druhý den nedělám nic jiného, než že si hraju s monitorem . Nastavil jsem ho podle hodnot na TFTCENTRAL, jen na večer jsem si udělal profil s menším kontrastem. První dojmy jsou výborné - pomocí ClearType Tuner PowerToy jsem nastavil písmo, a i v nativním rozlišení a víc jak padesát let starýma očima je čitelnost vynikající. Někdo tu výše psal, že má u pravého okraje nižší podsvícení, já to tam taky malinko vidím, ale jen když je celá obrazovka bílá. Jinak si toho nevšimnu. Ostatní věci jsem ještě nestihl důkladněji prozkoumat, ale na nic zásadního jsem nenerazil. Prostě zatím toho moc není, co vytknout. Spíš si musím zvyknout na tu nádhernou plochu a barvy Jo a bez vadného bodu!
    To stannanek:
    nejsi někde od Brna? Učitě nejsem jediný, kdo by měl zájem o služby toho kamaráda se sondou. Samozřejmě přiměřené náklady rád uhradím. Pokud někdo budete kalibrovat, tak sem hoďte hodnoty, bude to všem moc užitečné.
    Vladimír

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Ahoj, to mírně vsětlé místečko mám při tavém pozadí, ale jen mírně, vůbec to není v provozu vidět. Jinak jsem použil EIZO test a super, bez chyb. Jinak jsem od Olomouce.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

to je prave ono, podle me u kvalitniho monitoru staci poladit jas, konstrast a pokud nejste profik, musi to cloveku stacit. tady neco porad ladim uz paty den ...

Pro me pretrvava, ze text je jiny a to je pro me stale zasadni problem, cleartype mi vadi a kdyz je vypnute tak je ten text az prilis ostry, kostrbaty, treba to hardforum mam problem vubec poradne cist na tom cernem pozadi

Na hardforum se resilo ze nevyhoda tohohle lcd je wide gamut, coz je asi dobre pro grafiky, ale vetsina web stranek je pry v Srgb a to tenhle monitor neumi .. byt v menu ta polozka je, ale ta nic nedela, jen ztmavne obraz ... take jsem tam nasel nazor ze pro office use to asi neni idealni monitor, coz je muj pripad, 90 procent casu travim ctenim webu, praci s office dokumenty, spravou contentu web stranek, tj. prace s textem.

Hodne me to ale mrzi, protoze jsem monitor kupoval prave i s vyhledem na budoucnost, tj. vsechny ty video vstupy, ktere monitor ma, HDMI, dokonce i PIN/POP (nemel jsem prilezitost vyzkouset), takovy monitor budu zase hledat hodne dlouho tezko ..
    Naposledy upraveno uživatelem hypetraxx: 26-09-2008 v 08:54

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

hypetraxx: Tak neviem, ja nemam ziadny problem s textom. Je jedno, ci mam svetly text na tmavom pozadi alebo opacne. V nativnom rozliseni je vsetko ostre ako britva. Vobec nepouzivam ClearType (ten na Vista 64x ani nefunguje - myslim tym, ze fungovat funguje ale ci ho zapnem alebo vypnem nevidim ziadny rozdiel). Pismena su vyhladene a nekostrbate, lahko citatelne, ziadny problem.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

ted jsem v praci na NEC 19 LCD s PVA a pismo je je uplne nekde jinde, jednak je vetsi, jednak je vic bold, v podstate trochu podobne jako Cleartype na tom HP, az na to ze Cleartype zapnute vubec nemam

A to je ten NEC z roku 2002, takze jestli o 6 let novejsi technologie mi subjektivne prijde horsi, chyba neni myslim ve me ,)
    Naposledy upraveno uživatelem hypetraxx: 26-09-2008 v 11:13

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Jelikoz uz ho ma vic lidi, chci se zeptat, jestli taky pozorujete na svych fotkach, ze nektere cervene nebo zelene odstiny jsou hodne syte, mozna az prilis? Pomoci zadneho profilu co jsem nasel to moc ztlumit nejde, tak jsem na pochybach jestli by vubec pomohla nejaka hardwarova kalibrace v tomhle ohledu. Mozna si na to budu muset proste zvyknout. Obecne jsou barvy nadherne, ale nektere ty tony jsou na me trochu moc.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Zkousel nekdo tady ten Lagomuv test bandingu? Prechazi vam ta seda plynule, nebo tam mate viditelne pruhy?

http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php

Kdzytak radsi zkuste i tento, ten Lagomuv je mozna ne uplne ok:

http://www.drycreekphoto.com/Learn/C...r_gradient.htm
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 26-09-2008 v 15:34

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

proužkování u takového monitoru? to snad ne. Uvažuju že do nej pujdu, ale jak tu čtu , trochu se bojim te kalibrace, jinak super monitor

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od motodriver Zobrazit příspěvek
    proužkování u takového monitoru? to snad ne. Uvažuju že do nej pujdu, ale jak tu čtu , trochu se bojim te kalibrace, jinak super monitor
    Já tam žádné proužky nemám. Přechody jsou perfektní! A co se týká kalibrace, v tom není nejmenší problém. Ruku na srdce, kdo jste si někdy nechal zkalibrovat monitor kolorimetrickou sondou? Já jsem si zkoušel všelijaké varianty a mám ted nastavené hodnoty z výše zminovaného testu na TFTcentral jako výchozí. Na večerní sledování televize jsem nastavil menší kontrast a myslím, že je to výborné. Ten problém je totiž dle mého jinde: oproti jiným monitorům má tento moc veliký rosah nastavení všeho. Je pak mnohem těžší se někam "trefit". Takže to chce zkoušet, zkoušet....A protože přepnout z jednoho nastavení do jiného je otázkou zlomku sekundy (na ploše přes kontext. menu Display Assistant), tak si lze okamžitě porovnat jednotlivé uložené profily. Myslím, že po pár dnech si najde každý to svoje optimální. Ono když si sednete do Ferrari a budete se v tom takhle štourat, tak najdete taky plno nedostatků .
    Vladimír

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od motodriver Zobrazit příspěvek
    Prouzkovani nepozoruji a kalibrace se neboj. Da se to poladit i bez sondy, navic jsou k dispozici profily:

http://forums.overclockers.co.uk/sho...&postcount=359
    http://forums.overclockers.co.uk/sho...&postcount=302

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

tak jsem ted na vikend na 19 Eizo S1921, 10bit S-PVA ... a zjistuji ze muj problem s HP nebude ani tak ve fontu ci textu, ale v celkovem podsviceni, koukam ze ostrost textu je u Eiza a HP podobna, ale proste to pozadi Eiza je prijemnejsi na oci a to jsem ho nijak extra neladil, jen stahnul jas na cca 20 procent koukam.

Strana 11 z 45 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: IPS 24" HP LP2475W vs. DELL u2410
    Od steef v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-10-2009, 15:53
  2. LCD: Lenovo 220x vs. HP LP2475W
    Od P.cia v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 01-12-2008, 01:25
  3. LCD: LCD na grafiku (XL20, LP2475w, NEC) < 20k ?
    Od Aigor v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 25-10-2008, 14:18
  4. LCD: Instalace ovladače k LP2475w
    Od LP2475w v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 18-10-2008, 15:59