Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 13 z 45 PrvníPrvní ... 3111213141523 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 181 až 195 z 662

Téma: HP LP2475w

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od ortur Zobrazit příspěvek
    Na hardforum se resilo ze nevyhoda tohohle lcd je wide gamut, coz je asi dobre pro grafiky, ale vetsina web stranek je pry v Srgb a to tenhle monitor neumi

Wide gamut snad znamena že umí zobrazit víc barev než sRGB
    Předesílám, že se za žádného odborníka nepovažuju, ale víc jak třicet let fotím, tak jsem ledacos zaslechl .
    Jenom velmi stručně: naše oči mají jistou schopnost vnímat barvy a světlo. A na každou barvu jsme jinak citliví, nevyšší citlivost je na zelenou. a v tom je právě největší rozdíl mezi sRGB a Adobe RGB. Když se podíváte na grafické zobrazení (trojúhelník), tak u AdobeRGB zasahuje mnohem více do zelené barvy. No a WideGamut je ještě lepší. V číslech to znamená, že Adobe pokrývá 50.6% viditelného spektra a Wide 77.6%. (to jsem nevěděl, našel jsem si to) V praxi tedy čím se dostaneme blíž 100%, tím líp.
    Víc řekne obrázek:

Doporučuji přečíst např. tento link
    Vladimír
    Naposledy upraveno uživatelem nevlad: 27-09-2008 v 20:53
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od hypetraxx Zobrazit příspěvek
    Na hardforum se resilo ze nevyhoda tohohle lcd je wide gamut, coz je asi dobre pro grafiky, ale vetsina web stranek je pry v Srgb a to tenhle monitor neumi ....
    To je jako by auto, které umí jezdit 180 km/h neumělo jet stočtyřicítkou

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ne tak úplně: pokud má fotka barvy v srgb, tak bude mít v adobe rgb trochu jiný barvy. S autem to sedí podobně, jako kdybys z auta s maximálkou 140 přesedlal do auta s maximálkou 180, ale na tachometru si měl jen 0-100% - najedou bys jezdil rychlejc.
    Jsou tam ale naštěstí dva "zlehčováky":
    1) ten posun barev je malej a pro běžnýho člověka (tzn. negrafika) pracovníka je IMHO naprosto zbytečný se s nim zabejvat
    2) Přepnutí do sRGB umí monitor, pokud to implementuje špatně, tak to (aspoň myslím) lze vyřešit pomocí profilů.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Ne tak úplně: pokud má fotka barvy v srgb, tak bude mít v adobe rgb trochu jiný barvy.
    2) Přepnutí do sRGB umí monitor, pokud to implementuje špatně, tak to (aspoň myslím) lze vyřešit pomocí profilů.
    To máš pravdu, posun tam bude. Možná bude příhodnější přirovnání převodu wavu do mp3 a naopak. Ano, na to by měly být právě ICC profily.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od nevlad Zobrazit příspěvek
    Předesílám, že se za žádného odborníka nepovažuju, ale víc jak třicet let fotím, tak jsem ledacos zaslechl .
    Jenom velmi stručně: naše oči mají jistou schopnost vnímat barvy a světlo. A na každou barvu jsme jinak citliví, nevyšší citlivost je na zelenou. a v tom je právě největší rozdíl mezi sRGB a Adobe RGB. Když se podíváte na grafické zobrazení (trojúhelník), tak u AdobeRGB zasahuje mnohem více do zelené barvy. No a WideGamut je ještě lepší. V číslech to znamená, že Adobe pokrývá 50.6% viditelného spektra a Wide 77.6%. (to jsem nevěděl, našel jsem si to) V praxi tedy čím se dostaneme blíž 100%, tím líp.
    Víc řekne obrázek:

Doporučuji přečíst např. tento link
    Vladimír
    Ja len kolegu doplním. Najväčšiu citlivosť má ľudské oko na zeleno-žltú farbu. A čím má monitor širší gamut, tým väčšie spektrum farieb dokáže zobraziť.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Když si pročítám, co se zde napsalo, tak musím přidat ještě několik poznámek na vysvětlenou.
    Předně by neměl z výše uvedeného vzniknout dojem, že monitor s větším (širším, vyšším) gamutem je snad horší,, než ten s menším, tedy monitor který umí jen sRGB NENÍ lepší, než ten, který umí Adobe RGB. Názorně je to na obrázku:

Také není mylný názor od hypetraxxe, že je sRGB použito pro web a zobrazení Windows. Ovšem tahle diskuze je o monitoru, který je (nebo alespoň by být měl) svojí kvalitou mnohem výš. Na internet a psaní
    e-mailů IMHO stačí cokoliv za 4k Kč. Pokud si někdo kupuje tento, nebo dražší (lepší?), předpokládám, že ví proč a na co.
    Znovu musím odkázat na vynikající WEB Romana Pihana. Jak praví klasik: člověk nemusí vědět všechno, ale musí vědět, kde to najít!
    Hezkou neděli
    Vladimír

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Souhlas s nevadem. Obzlášť ten Pihan stojí za přečtení....

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

1)A umí to funkci 4:3 in wide? Kdybych třeba chtěl někdy používat rozlišení 1600:1200 a chtěl mít po stranách černé pruhy. A funkci pixel maping 1:1 (např. rozlišení 800 na 600 uprostřed obrazovky a kolem tma- např pro hry v dosboxu). Mohl by to někdo vyfotit? Dík

2)A ještě, je v monitoru nějakej větráček pro chlazení, nebo vyluzuje nějaký vrčení, bzučení, pískání...?
    3)A hry na tom jedou dobře?
    dík

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Na nejprestiznejsim Prad.de vysla recenze tohoto monitoru. Je v nemcine, takze posilam link na automaticky preklad pomoci googlu do anglictiny (cestina jim zatim moc nejde, ale muzete to zkusit):

http://translate.google.com/translat...&sl=auto&tl=en

Monitor sklidil znamku VeryGood, v podstate bez pripominek (edit: po kalibraci na AdobeRGB), pouze homogenita podsviceni nedosahuje na sve highend kolegy. Input lag byl prumerne 2 framy, cca 33 ms. To je u teto technologie obvykle. Ja jsem po mnoha hodinach hrani lag nezaznamenal.
    Zadne zjistene problemy s ostrosti textu, mimochodem. Ani ja zadne nepozoruji (zmrseniny typu ClearType nepouzivam).
    Naposledy upraveno uživatelem Hnizdo: 28-09-2008 v 15:01

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od ortur Zobrazit příspěvek
    1)A umí to funkci 4:3 in wide? Kdybych třeba chtěl někdy používat rozlišení 1600:1200 a chtěl mít po stranách černé pruhy. A funkci pixel maping 1:1 (např. rozlišení 800 na 600 uprostřed obrazovky a kolem tma- např pro hry v dosboxu). Mohl by to někdo vyfotit? Dík

2)A ještě, je v monitoru nějakej větráček pro chlazení, nebo vyluzuje nějaký vrčení, bzučení, pískání...?
    3)A hry na tom jedou dobře?
    dík
    1) Nezkousel jsem, ale myslim ze to umi, viz recenze
    2) Tichy jako hrob pres cely rozsah nastaveni jasu.
    3) Dobre? Po chutnym obede ti muze byt dobre, tapety se muzou chytit na zed dobre, tenhle monitor je na hry pastva pro oci

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

ok tak ja zkusim dnes vecer nastavit tyhle hodnoty z Prad recenze a poladit ten white point, ale stejne myslim ze zitra rano monitor zabalim a vratim

The calibration on sRGB targets could by the following settings in the OSD are: Brightness 13, Contrast 80, Red 255, Green 236 and Blue 255th

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od hypetraxx Zobrazit příspěvek
    ale stejne myslim ze zitra rano monitor zabalim a vratim
    Mě se to stejně nějak nezdá, si tu jediněj kdo má problémy s textem, když ostatním to přijde naprosto perfektní..

Zkus sem ještě napsat jakou máš tedy grafickou kartu (9600GT?), jak máš monitor připojený (D-Sub, DVI?), jaké nastavené rozlišení (předpokládám že nativ 1900*1200 ale psal si že jsi zkoušel i nenativní), obnovovací frekvenci (60,75hz?), velikost písma (normální?).
    Třeba to je nějakou drobností a nebo máš prostě vadnej kus.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Jeste k hypetraxxovi - 1) pouzivas ClearType nebo jiny antialiasing? Protoze ja ho proste pouzivat nemuzu - na jakemkoli LCD je pro mne vysledny efekt nesnesitelny.
    2) Mas bryle? Ja kdyz se svymi sedim moc blizko, chromaticka aberace cocek mi vytvori barevne duchy v perifernim videni a na hranach obecne, ktere po sejmuti bryli zmizi. 24" LCD chce tak min. 60 cm, distanc, ale spis vic.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Nie každému musí tento monitor vyhovovať. Rozumiem hypetraxx-ovi. Má iné požiadavky na monitor, a ten to mu ich nespĺňa. Ak by aj mne nevyhovoval, tak isto by som ho vrátil.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

tak jsem nastavil hodnoty dle Prad recenze, tedy: Brightness 13, Contrast 80, Red 255, Green 236 and Blue 255th. White point se v tom HP Asistant v podstate neladi, protoze jen prepina ty cca 3 hodnoty 9500, 6500, tak to nevim co tam mam jako ladit, zadne jemne ladeni to nenabizi.

- cleartype nepouzivam
    - rozliseni a frekvence samozrejme nativni, pismo standard
    - ano bryle nosim, kratkozrakost, na monitor koukam z cca 60-70 cm
    - kartu 8600GT, pripojeni DVI

Ja bych tedy muj problem predefinoval, s pismem problem neni to je skutecne ostre, mam problem s podsvicenim ted pri tom nastaveni Prad.de uz se mi po 10min prace zda, ze to moc "sviti".

Edit: po 30min prace me z te bile vazne uz boli hlava, i kdyz treba snizim jas na hodnotu 7. Koncim, jdu ho zabalit a vratit zpet CRT Dell a zkusim se nekde podivat na 24 S-PVA, vazne by me zajimalo, jestli je obraz podobny jako u tohohle HP nebo "jiny".
    Naposledy upraveno uživatelem hypetraxx: 28-09-2008 v 21:16

Strana 13 z 45 PrvníPrvní ... 3111213141523 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: IPS 24" HP LP2475W vs. DELL u2410
    Od steef v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-10-2009, 15:53
  2. LCD: Lenovo 220x vs. HP LP2475W
    Od P.cia v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 01-12-2008, 01:25
  3. LCD: LCD na grafiku (XL20, LP2475w, NEC) < 20k ?
    Od Aigor v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 25-10-2008, 14:18
  4. LCD: Instalace ovladače k LP2475w
    Od LP2475w v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 18-10-2008, 15:59