Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 21 z 45 PrvníPrvní ... 11192021222331 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 301 až 315 z 662

Téma: HP LP2475w

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ahoj lidi,
    potřebuji vybrat delší 3m kabel k tomuto LCD a do PC digitální výstup. Nějak se v tom moc nevyznám, prosím pomozte který to je:
    http://prislusenstvi.mironet.cz/kabe...ely-dvi+c2476/
    Naposledy upraveno uživatelem maron: 21-10-2008 v 16:46
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od OblakavLese Zobrazit příspěvek
    Taky jsem nechtěl investovat do grafiky, ale ten monitor mě holt přinutil. Pokud ho máš ještě v těch 14dnech, tak ho pošli zpět, vyjde tě to líp než nová grafika. Dřív nebo později se objeví další dobrý monitor za slušné peníze, který nebude mít takové chyby jako tento.
    a tobe ta cervena nevadi? dyt je to hrozny

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Akykolvek DVI - DVI ci DVI-D - DVI-D. Ja sam mam zapojeny serverik na tento monitor cez 5m dlhy DVI-DVI kabel.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od dreamboy Zobrazit příspěvek
    Cervena se da dostat v pohode pod kontrolu kalibraci. Ovsem samozrejme jen v color managed aplikacich, ktere dokazi pouzit ten zkalibrovany profil.

Nováček Avatar uživatele OblakavLese
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od dreamboy Zobrazit příspěvek
    nevadí mi barvy, jelikož jsem si je zkalibroval podle HP 2408h, měl jsem je vedle sebe a ladil nastavení tak, aby byly barvy stejné na obou monitorech. Není to sice dokonalé, nebo přesné, ale stačí to. kdyžtak napíšu nastavení, ale teď jsem v práci.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Ahoj, odvcerejska jsem dalsi novy majitel. Jsem take zklaman. Design je tak to nejlepsi na tomto monitoru. Poridil jsem ho ke svemu NTB FS Amilio Xi2550 (T9300, ATI HD2700, 4Gb RAM, HDD 2x250 Gb, Vista), ktery mam misto stolniho PC s vyuzitim hlavne 3D CAD systemy, zpracovani videa a fotek, semtam film a samozrejme surf na netu.
    Tak jsem ho pripojil pres HDMI a hruza, pismo je skoro necitelne, kostrbate, snad zadnym zpusobem neopravitelne. Ta utilitka ClearType mirne pomaha ale zadna slava. O tech barvach ani nemluve. Dokazu si predstavit, ze se to da skalibrovat ale ze jiz od poloviny monitoru smerem doprava to prechazi mirne do ruzova je nezanedbatelne a neakceptovatelne. Po nekolika hodinach serfovani a nastavovani jsem zkusil prehodit kabel na DVI. Zde je nejspis zakopan pes k pismu. Pismo je ted konecne normalni. Ale s tim se nehodlam spokojit (a uz vubec ne s tim prechodem doruzova), snazim se myslet do budoucna a vyuzivat nejnovejsi technologie HD a tahat vse pres HDMI. Zeby prodejne starsi graf.k. HD2700 neco "neumela", ale to snad vyvojari z HP nemuzou myslet vazne?! LP2475 ma byt nastupce LP2465 ? a proc je levnejsi skoro o 2000,- ? Na 2465 delam vpraci a zadnymi takovymi neduhy netrpi. Pridani par konektoru (bohuzel pro me smerodatneho HDMI) na ukor kvality obrazu, to ma byt zlepseni ?! Nejspis ho vratim, jenze ted je uz rozbaleny tak nevim jestli TS Bohemia vrati penizky

Nejdriv jsem pouzil icc profil ze zdejsi recenze, v systemu jsem to nejak nezpozoroval ale prirazenim v aplikacich uz ano (Photoshop, ACDSee, Firefox). Potom jsem zkusil profil + LUT mnager ODSUD
    a zda se me to trochu lepsi, jen to nastaveni jasu a contrastu se me moc nezda.

prikladam FOTO obrazovky s tim kostrbatym pismem. Zajimavy, ze to neni vsude, treba pracovni okna TC jsou OK, taky leva zelena nabidka nastaveni vzhledu.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Mozno by bolo vhodne zistit si, co HDMI znamena. Je to "High-Definition Multimedia Interface", nie "PC Interface". To znamena, ze ked monitor/TV aplikuje na HDMI vstup ine upravy obrazu ako na DVI vstup, tak ta to moze stvat, moze ti to vadit ale to je asi tak vsetko co s tym mozes urobit. Co myslis, preco ma napriklad moja LG LCD TV dva rozne HDMI vstupy (HDMI-DVI a HDMI) ? Pretoze na jeden aplikuje upravy obrazu a na druhy nie.

Ekvivalentom DVI z hladiska vyuzitia je DisplayPort, nie HDMI.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

- dik za vysvetleni. Tak holt nejlepsi vystup na praci ve woknech bude porad DVI. A nejhorsi problem tedy zustava zbarveni Vam to fakt nevadi, ze prava pulka monitoru jde do ruzova ???

- Zkusil jste nekdo ten shader ve WMPC podle tohoto ?
    http://forums.overclockers.com.au/sh...d.php?t=723315
    resp.
    http://forums.overclockers.co.uk/sho...&postcount=589

ja to zkusil, matrici vzal z toho obrazku ve wordovskym dokumentu s profilem ale nepozoruji zmenu.

- neznate jak nebo jakym pluginem priradit profil i v jinych softech? Bral bych jeste do Catia, AutoCAD (jeste jsem nezkousel), Sony Vegas (jeste jsem nezkousel), a Total Cmd.
    No je to bida s tema barvickama, softwarove osetreni je stejne jen takova nouzovka

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Mel bych par dotazu na spokojene i nespokojene majitele HP LP2475w, jelikoz vsechny diskuse se od kladnejch ohlasu presouvaj postupne k problemum:

1 - skutecne prechazi prava polovina monitoru lehce do ruzova? Nebo to je jen vada kusu (vice kusu?) [ to by me fakt nebavilo]

2 - necitelne (kostrbate) pismo - resilo uz vice lidi .... je to skustecne jen zmenou kabelu HDMI-DVI (coz moc nevadi, jelikoz je redukce) nebo to je jen jeden problem navic? Muze to pripadne nekdo dalsi vyzkouset?

3 - ta prepalena cervena barva, skutecne to nejde nijak postelovat na monitoru? Nemam s tim zadnou zkusenost, ale nejak jsem zil v predstave, ze se vzdy kalibruje monitor, nikoliv jen profil do Widli (kterej pomuze jen na vybrane aplikace)

Dik za nazory.

Nováček
    Registrace
    May 2006

http://sweb.cz/nevlad/LP2475w/pismo.jpg
    http://sweb.cz/nevlad/LP2475w/foto1.jpg
    http://sweb.cz/nevlad/LP2475w/foto2.jpg

První odkaz je na písmo. ClearType je vypnuté. Stejně "kostrbaté" písmo jsem míval na analogu CRT Sony Trinitron se zapnutým CT. Proto soudím, že chyba není v monitorech.
    Druhý link je na testovací obrázek HP assist, třetí na kousek podzimu v Brně z minulého týdne
    Je to s nastavením TFT Central (jas 17, kontrast 65, R251, G235, B242, WP nastaven na USER) Toto nastavení se mi jeví přes den optimální a už jsem si na to zvykl. Dejte vědět, jak to vypadá jinde.
    Vladimír
    PS: jsou to PrintScreeny. Zkoušel jsem to vyfotit, ale nejsem nějak schopen nastavit WhitePoint na foťáku, leze mi to jednou do modra, podruhé do růžova.

To Krist: o peníze se neboj, vrátí bez problémů. A jinak HP má jednu z nejlepších záruk, co znám. Kámoš měnil LP2275w, a do dvou dnů mu dovezl kurýr nový kus až domů. Bez jakýchkoliv keců a výmluv!

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

Pravá strana jde do růžova kvůli špatnému podsvícení, u všech kusů, o kterých jsem zatím slyšel se tato vada nachází. Bohužel. Kdyby stál o pár tisíc víc, tak tento neduh nemá, to je holt tlak na cenu.

Imho printscreen nevypoví o kvalitě monitoru ani fň. To chce fotku, hlavně toho podsvícení. Je to fakt tak hrozné?
    Monitor v testu na EHW má v pravé části jas jen cca 70% maximálního, což už se musí projevit. A je to asi ten největší neduh tohoto monitoru, o kterém zatím vím. Fakt bohužel, byl by to skvělý monitor.(to je i teď, ale ne na úplně)
    Pro ilustraci homogenity podsvícení z recenze na EHW:
    Naposledy upraveno uživatelem Janyk1: 23-10-2008 v 20:38

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Takže se nakonec zázrak v poměru cena/výkon nekoná...?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    Takže se nakonec zázrak v poměru cena/výkon nekoná...?
    Já bych řekl, že koná, jen ne v takové míře, jak by se hodilo a jak by uživatelé očekávali.
    Pořád má spoustu na svou cenu výjimečných vlastností, Fakt škoda toho podvícení a továrního nastavení barev

PS: Kterej jinej monitor ti za 12 tisíc nabidne IPS panel (se všemi plusy-bohužel i mínusy), solidní odezvu (i když s overdrivem) ...
    Ale zase kdyby tam dali LED podsvícení, tak je to skoro LP2480zx za 50 000 nebo co. Tohle je ve své cenové kategorii poměrně "normální"
    Naposledy upraveno uživatelem Janyk1: 23-10-2008 v 20:37

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Janyk1 Zobrazit příspěvek
    Já bych řekl, že koná, jen ne v takové míře, jak by se hodilo a jak by uživatelé očekávali.
    Pořád má spoustu na svou cenu výjimečných vlastností, Fakt škoda toho podvícení a továrního nastavení barev

PS: Kterej jinej monitor ti za 12 tisíc nabidne IPS panel, solidní odezvu (i když s overdrivem) ...
    @ P.S.: já bych o jednom věděl, jen s menší úhlopříčkou...!

Takhle - ten HP určitě není špatnej, třeba barvy se dají zkalibrovat. To podsvícení a narůžovělý nádech to je ale IMHO průser. S tím těžko něco uděláš... A dát cca 12k za monitor, o němž vím, že bude mít s velikou pravděpodobností vadu, která je viditelná a ne třeba jen měřitelná (jíž si 95% běžných lidí nevšimne) jako třeba právě tovární nastavení barev (vzpomínám si na naprosto šílené grafy delta E faktoru u LCD televizí, kdy většina barev šla mimo stupnici).
    Buďto doufat, že mi příjde nějaký přeci jen lepší kus, nebo že si na to zvyknu...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Janyk1 Zobrazit příspěvek

PS: Kterej jinej monitor ti za 12 tisíc nabidne IPS panel (se všemi plusy-bohužel i mínusy), solidní odezvu (i když s overdrivem) ...
    Ale zase kdyby tam dali LED podsvícení, tak je to skoro LP2480zx za 50 000 nebo co. Tohle je ve své cenové kategorii poměrně "normální"
    Souhlasím s Janykem1. Myslím, že o málokterém monitoru se toho napsalo v diskuzích tolik, jako o tomto. A také si myslím, že jiných 24" v cenové relaci do cca 15k bude těžké vybrat. Prosím neberte mě za slovo, vše se může změnit během týdne. Také si myslím, že mnohem důležitější jsou testy mnohdy renomovaných serverů, než laické názory, i když často dobře míněné. Podsvícení není dokonalé, ale při běžné práci je vada nepostřehnutelná. Jak jsem psal výše, na Invexu jsem viděl Eizo, které mělo tu stejnou vadu podsvícení. Stojí víc jak dvakrát tolik! Růžový nádech při dobrém seřízení neexistuje, tedy žádný "průser" se nekoná! Barevné podání je výborné.
    Někdo může mít samozřejmě smůlu a narazí na opravdu špatný kousek. U HP to fakt není tragedie, do 48 hodin má bez problémů nový. No a to je z mojí strany k tomuto monitoru asi vše, v minulých 317 příspěvcích se už probral fakt důkladně.
    Jo, ještě maličkost, podle informací z HP by se v nejbližší době měla zase prodávat opravená LP2275w.
    Vladimír
    Naposledy upraveno uživatelem nevlad: 23-10-2008 v 21:19

Strana 21 z 45 PrvníPrvní ... 11192021222331 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: IPS 24" HP LP2475W vs. DELL u2410
    Od steef v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-10-2009, 15:53
  2. LCD: Lenovo 220x vs. HP LP2475W
    Od P.cia v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 01-12-2008, 01:25
  3. LCD: LCD na grafiku (XL20, LP2475w, NEC) < 20k ?
    Od Aigor v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 25-10-2008, 14:18
  4. LCD: Instalace ovladače k LP2475w
    Od LP2475w v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 18-10-2008, 15:59