Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 9 z 45 PrvníPrvní ... 789101119 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 121 až 135 z 662

Téma: HP LP2475w

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od hypetraxx Zobrazit příspěvek
    je to mozne, ja mam cleartype vypnute.
    Na LCDčku máš cleartype vypnuté? Teda právě cleartype písmo považuju za jednu z výhod LCD. Na CRT je to nepoužitelný a na LCD pak text díky cleartype vypadá tak nějak přirozeně, prostě jako tištěný, nedovedu si představit, že bych měl cleartype off.

Citace Původně odesláno od Drolan Zobrazit příspěvek
    Zkus si zobrazit přes celou plochu zobrazit obrázek se základní barvou RGB (červená-zelená-modrá). Takže když to uděláš pro každou barvu, tak bys měl být schopný najít zdechlej subpixel. Nejjednodušší ale možná bude bílou plochu a jestli tam neuvidíš černý flek, tak to bude OK.

edit:
    zkus si prosimtě otevřít klasickýho průzkumníka ve widlích a šoupej s tím oknem po ploše. Dají se přečíst názvy jednotlivých souborů, nebo to je tak mázlý, že čtení není možný ?? díkes
    To jo, to je dobrej test odezvy, ale chce to posouvat tak nějak rozumnou rychlostí. Docela by mě to zajímalo, jak to vypadá. Na mém LCD Prestigio P392D 19" TN se to písmo docela dost maže i při pomalém posouvaní, ale to LCD nepatří mezi nějak extra rychlé TN panely.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Ja jsem pouzil eizo test, tam jdou nadherne videt mrtve pixely i subpixely...ja jsem nemel ani jeden vadny

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Panove ja jsem ted momentalne v praci, ale az se dostanu v noci domu, tak to otestuju podle vasich rad a napisu sem vysledek. Diky za rady.

Robo77, tak to sem rad, ze jsi konecne nasel ten pravej LCD. Jesteze sem nevzal ten LG, ale tady ten. Diky dobrym radam tady na foru

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od mildante Zobrazit příspěvek
    Prvni dojmy jsou zatim zcela pozitivni. Hledal jsem jestli nema mrtve pixely, ale nevim, jak je nejlepe odhalit, neporadil by nekdo?
    http://www.svethardware.cz/forum/dow...?do=file&id=91

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Choakinek Zobrazit příspěvek
    Na LCDčku máš cleartype vypnuté? Teda právě cleartype písmo považuju za jednu z výhod LCD. Na CRT je to nepoužitelný a na LCD pak text díky cleartype vypadá tak nějak přirozeně, prostě jako tištěný, nedovedu si představit, že bych měl cleartype off.
    ok tak jsem cleartype zapnul, je fakt ze pismo je jakoby vetsi a lepe citelne, tak uvidime .. ale te 19 LCD mi to nevadilo ze to mam off ,)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Zdarec, takze jsem zkousel ten Eizo test a zadnej mrtvej pixel jsem zatim neobjevil ani s jeho pomoci.
    Jinak jsem tedy zkousel otevrit okno windows pruzkumnika a posouvat ho po plose a da se to precist, jen kdyz s nim posunuju pomalu. Jakmile zrychlim, tak na stredni nebo velkou rychlost se to uz precist neda, je to mazle. Nejake TNko by to zvladlo nerozmazat?
    Jinak ja nemuzu moc srovnavat, protoze prechazim z CRTcka a tak jen muzu rict, ze pro me je to jednoznacne plus, protoze ted na svych starych znamych fotkach vidim detaily, co jsem driv vubec nepostrehl a ta velikost je proste uzasna. Myslim, ze za ty penize je to pro fotografa amatera, co se obcas rad podiva na PC na nejaky film, nebo zahraje nejakou hru hodne dobra volba.
    Jeste musim potvrdit, ze barvy jsou o hodne sytejsi, nez na mem starem CRT a asi to bude chtit trochu zkalibrovat. Sondu nemam, takze asi podle recenze na TFT central, nebo podle kolegu vyse, co sem psali.
    Ted v noci je plus, ze se da hodne stahnout jas, takze si to muzu prizpusobit skoro jako na svem starem CRT.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

jj ja mam jas na 10, kontrast 65, kolik mate vy? jinak jsem si jeste dal ve windows DPI na 105%, abych menu nemel takovy blechy ,) a to zapnute cleartype se take jevi lepsi pro oci. Prava strana mi po 2 dnech pouzivani vubec neprijde tmavsi. No a sledovat na tom TV nebo filmy je proste parada

I kdyz tedy pri sledovani filmu si clovek rekne, ze by snesl i vetsi velikost nez 24

A take jsem musel o jeden dil zvysit rychlost mysi, preci jen toho clovek najezdi ted vic.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

na druhou stranu ted jsem v praci na 19 LCD NEC s PVA panelem a Cleartype mam vypnute a proti vypnutemu Cleartype na HP LP2475 je text mnohem, mnohem ostrejsi, cistsi a prirozenejsi .. tak nevim cim to je, jestli tim ze tady mam 1280 rozliseni a tam 1900.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

na druhou stranu ted jsem v praci na 19 LCD NEC s PVA panelem a Cleartype mam vypnute a proti vypnutemu Cleartype na HP LP2475 je text mnohem, mnohem ostrejsi, cistsi a prirozenejsi .. tak nevim cim to je, jestli tim ze tady mam 1280 rozliseni a tam 1900.
    V práci to máš v ovládacích panelech nastavený na nativní rozlišení monitoru, viď? (100%)
    Doma sis to upravil na 105%, tzn. monitor to musí interpolovat do non-nativního. Tam se to prostě rozostřit musí, zvláště bez ClearType a zvlášť linky (písmo) o síle 1px.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Zkus tohle - http://www.microsoft.com/typography/...ePowerToy.mspx

Tahle utilita ti umozni lehce poladit nastaveni ClearType, funguje pod XP,pod Vistama hlasi cosi o kompatibilite, ale nakonec by mela fungovat taky.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

jojo v praci 100%, doma 105% procent, tak to zas zkusim vratit vecer

naopak v praci na 19 LCD kdyz zapnu cleartype, tak je kolem pisma takovy duhovy nadech, proto to jej mam v praci vypnute.
    Naposledy upraveno uživatelem hypetraxx: 24-09-2008 v 10:21

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Jo na filmy by se snesl panel i vetsi, ale myslim, ze takhle kvalitni se za rozumnou cenu jeste nedela. Az bude nejaka tricitka jako tady ten a bude stat rozumny peniz, tak se uvidi Coz me privadi k otazce, jakou maji tady ty LCD panely zivotnost? Asi to nevydrzi treba 5 let jako CRT, co?

Nováček
    Registrace
    May 2006

naopak v praci na 19 LCD kdyz zapnu cleartype, tak je kolem pisma takovy duhovy nadech, proto to jej mam v praci vypnute.
    Tak presne na tohle by ti mohla pomoct ta utilita. Jeden z kroku je vyber poradi barevnych prouzku na LCD, jsou tam v prvnim kroku dve moznosti a u jedne je napsano, ze je vzacna, ale jednalo se v podstate o fialovy nadech.

Zkus a uvidis.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Chtel jsem se zeptat, jak to mate zkalibrovane? Ma nekdo jine nastaveni, nez je na TFT central? Musim nejak nastavovat i grafickou kartu? Tady ten color management je pro me porad tak trochu spanelska vesnice

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

mam to jen podle TFT Central, to staci ne .. a pak individualne ladit jas o par hodnot nahoru dolu

Strana 9 z 45 PrvníPrvní ... 789101119 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: IPS 24" HP LP2475W vs. DELL u2410
    Od steef v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-10-2009, 14:53
  2. LCD: Lenovo 220x vs. HP LP2475W
    Od P.cia v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 01-12-2008, 00:25
  3. LCD: LCD na grafiku (XL20, LP2475w, NEC) < 20k ?
    Od Aigor v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 25-10-2008, 13:18
  4. LCD: Instalace ovladače k LP2475w
    Od LP2475w v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 18-10-2008, 14:59