reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak smazat dd-wrt? Chci zpět k firmware Oleg

Milan Mroczkowski (2)|24.7.2008 11:43
Jak smazat dd-wrt? Chci zpět k firmware Oleg
Muj postup: odpojil jsem kabel od Asus WL-500gx, zacal jsem drzet tlacitko na obnovu, behem drzeni jsem pripojil zdroj, PWR rychle blika, utilitou restore od Asusu jsem dal zkusit nahrat soubor wl500g-clear-nvram.trx, jenze po 32s napsalo, ze se nezdarilo, pochopil jsem ze nenasel muj AP. Mam v PC nastaveno 192.168.1.10 a jsem kabelem k nemu pripojen.
|Mio| (1333)|27.7.2008 22:34
U te obnovy je potreba mit IP adresy urcene vyrobcem. To co jsi tam mel nastaveno predtim je irelevantni.
Logout (4018)|27.7.2008 23:08
No - ta utilita asusu by nemusela fungovat s neoriginálním firmware. Zkus spustit na PC tendle příkaz:
tftp -i PUT
jue defaultní ip adresa routeru. Tušim že by měla bejt 192.168.1.1
je samozřejmě filename patřičného firmware.
No a až to spustíš, tak zresetuj router zároveň se stlačeným tlačítkem na reset (mělo by se to držet asi 20s). Můžeš to taky zkusit bez stlačení toho tlačítka, jen prostě zrestartovart (vytáhnout na chvilku proud). Některý firmware můžpu vypínat čekání na upgrade firmware při startu routeru. Pak se to musí buď zaptnout přes web rozhraní (poskytuje-li tuto volbu), nebo pomocí telnetu/ssh, kdy se po přihlášení zadaj následující příkazy:

nvram set boot_wait=on
nvram commit

Pokud si nejseš jistej tou ip adresou, tak by během startu routeru na ni mělo bejt možný chvilku pingnout, tak ji můžeš zkusit najít. Anebo se koukni máš-li do manuálu.

Po úspěšnym přenesení firmware měj trpělivost, dost dlouho trvá "instalace".
Milan Mroczkowski (2)|28.7.2008 16:03
Diky, zkusim