reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hraní her na 3 monitorech (12:3,...)

noegoncz (319)|25.7.2008 07:40
Rozhodl jsem se založit tento thread, protože tu zatím něco takového chybí (tedy alespoň jsem nenašel) a informací o tomto způsobu hraní na internetu není mnoho (a zejména já vím téměř prd :) ).

Jde pouze o hraní na 2-3(i více) monitorech zároveň při použití rozlišení rovnajícímu se součtu všech monitorů.
Včera jsem například zkoušel zprovoznit Call of duty 4.
Tj po zkopírování souborů z SoftTH do rootu hry a použití WidescreenFixer 1.4 jsem se dokousal něčemu jako je toto:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=FP5yx9jKTfU"]YouTube - COD4 on (3) 24" Monitors[/ame]

Nicméně strávil jsem u teho téměř dvě hodiny a nespočetněkrát jsem hru musel vypnout přes správce úloh atd.. :) než se mi povedlo hru takto rozjet. A to při rozlišení 2400x600 (3x800 x 600)

pár dalších screenů z jiných her (zdroj: http://www.kegetys.net/forum/index.php?topic=245.0 ) v příloze..

prozatimní zdroje, které jsem našel:
http://www.kegetys.net/SoftTH/ - web SoftTH (umožňující hraní ve widerozlišení)

jde mi spíše jen o souhrn informací, zkušenosti, pokud nějaké máte. Software, který jste použili, připadně jaké hry se vám podařilo rozjet.
Je mi jasné, že lidí kolem tohoto tématu bude minimum (jestli tedy vůbec někdo :) ), ale za zkoušku to stojí..:notsure
100_0970_sm.jpg AssassinsCreed_softth_9209171.jpg CallofDuty4_SoftTH_6311453.jpg Crysis_softth_97402765.jpg
Pavel Boček (4169)|25.7.2008 07:58
Je to reálně k něčemu ? Už na té fotografii je vidět, jak se deformují barvy při pohledu z jiného úhlu...navíc vzhledem k rozlišení ten obraz nevypadá nic moc (kdo zkoušel vysoká rozlišení to potvrdí :slug) a víc ti neutáhne VGA. Navíc ta spotřeba a vůbec starosti s tím...IMHO je lepší si pořídit jeden velký panel než toto ;)
noegoncz (319)|25.7.2008 08:11
[QUOTE=Pavel Boček;145208]Je to reálně k něčemu ? Už na té fotografii je vidět, jak se deformují barvy při pohledu z jiného úhlu...navíc vzhledem k rozlišení ten obraz nevypadá nic moc (kdo zkoušel vysoká rozlišení to potvrdí :slug) a víc ti neutáhne VGA. Navíc ta spotřeba a vůbec starosti s tím...IMHO je lepší si pořídit jeden velký panel než toto ;)[/QUOTE]

Screen, který je použit je nejspíš dán tím,že jsou použité jiné boční monitory (nejspíš né moc kvalitní), nebo špatné nastavené barev. Při dobrém nastevení je obraz stejný/nedeformovaný. Ale je to o dobrém nastavení FOV, správném přepočtu poměru stran a nasteveném rozlišení. Právě proto jsem toto téma založil.
Vlastní screen jsem nevložil, protože foťák jsem půjčil bratrovi na dovolenou. Nicméně zatím jsem právě zkoušel jen COD4.
Větší výhodu bych viděl u strategií, kde je vidět např.větší prostor (ale nezkoušel jsem), případně u závodních her (RBR,rFactor). Na rFactor se chystám dnes. Cose týče spotřeby, netvrdím, že je to zanedbatelná věc, ale není to rozhodující.
Tento ,,styl,, hraní mě zaujal právě až nedávno. Monitory jsem úspěšně začal používat pro CAD a částečně (zcela amatérsky) pro stříhání videí. A při brouzdění pro webu jsem na toto narazil...
Částečně máš pravdu v tom,že jeden větší monitor by byl možná lepší,ale je to také o investici do monitoru a možnosti hrát některé hry pouze na jednom monitoru. :)
Pavel Boček (4169)|25.7.2008 08:24
Když nakupuješ takhle postupně, tak ano, ale určitě uznáš, že pro člověka, který jde něco koupit, je lepší si pořídit jednu VGA a jeden panel a vyjde ho to asi stejně draho jako tebe tři monitory a dvě VGA ;)

U deformace myslím vlastnost LCD - při už trochu jiném pohledu než kolmo se ti mění barvy. A pak samozřejmě hrany. Ty by nevadily někde v rohu místnosti ve tmě, kde by ti svítily jen panely, ale když se hrany panelů lesknou...:runaway

A myslím že třeba u budovatelských strategií ti stejně poslouží vyšší rozlišení většího panelu, když to oddálíš, sice se ti jednotky zmenší, ale budou vypadat lépe a uvidíš také víc. A hlavně tam potřebuješ vidět i nahoru a dolů, ne jen do stran.

A prostě když máš nízké rozlišení, tak to vypadá vždycky hůř, jak ve vysokém. A nemyslím jen interpolaci. Krásně je to vidět na velkém CRT, když zvětšuješ rozlišení. Mezi třeba 1900 x 1200 a 1024 x 768 je dost rozdíl. A ty tu máš pořád jen 800 x 600 na panel, to musí upřímně vypadat hrozně ;) Rozhodně bych větší rozhled neobětoval za toto. Nemluvě o tom, že je pak vždycky těžké se vůbec v tak velkém prostoru orientovat (minimálně ve střílečkách), to už pak člověk přestává zvládat vnímat.

Jinak až budu mít sestavu, můžu to zkusit a podat osobní zkušenost. Tři monitory bych našel (sice dvě sedmnáctky a jednu jedenadvacítku, ale CRT :)) a doufám, že s hybridním CF mi pojede i výstup na integrované kartě...
noegoncz (319)|25.7.2008 08:38
Jasně. Porovnávat veliký LCD a 3 monitory ani nemůžu, protože u velikého LCD jsem neseděl a 3monitory jsem prozatím rozjel jen včera na výše zmiňovaném COD4. A u něj si na své sestavě (podpis) nemůžu dovolit zas extrémně vysoké rozlišení. I když pravda, vyšší jsem nezkoušel,ale moc čekat nemůžu. Samozřejmně hrát v 800x600 se COD4 nedá, byl to jen pokus to vůbec rozjet. pak jsem to hrál snad minutu :) Nastavovat max.rozlišení efekty jsem už neměl ani sílu, protože mi z teho šla už hlava kolem :D
Pointa threadu je o tom, že když už ta možnost je, tak proč ji nevyzkoušet a možná i někdcy použit. Jen zatím nevím u čeho/jaké hry je to možné a využitelné.
Pavel Boček (4169)|25.7.2008 08:42
No u tvé sestavy asi na ničem :) Dost na webu v tomhle spojení bývá MS Flight Simulator, ale tam máš vždycky třeba čtyři VGA nebo něco takového...

Možná zajímavé by to bylo se dvěma či třemi třemi panely a PIVOTem. Při nativním rozlišení bys už měl třeba (u tří panelů) 3150 x 1680 a to je IMHO už zajímavá volba, má to už i slušnou výšku. Tohle je určitě lepší než třeba 30'' LCD :D
noegoncz (319)|28.7.2008 06:11
Tak jsem nově odzkoušel rFactor při rozlišení 3840x1024 a můžu říct,že je to docela odvar. Boční monitory se tedy chovají pouze jako křoví, ale celkově to působí příjemně. Jen mám dost problém s natočením monitorů- správné nejpřirozenější poloze. Nicméně jsem si na tom docela slušně ulítl. Až bude foťák zpět, vyfotím :)