reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přídavné chlazení

Magnatt (145)|25.7.2008 11:20
Tak už se pomalu blíží koupě mého nového PC a tak ještě přemýšlím jestli není třeba něco změnit k lepšímu ( jenom v podstatě čekám na grafárnu s nereferenčím chladičem a chladič na procesor, snad se ten nový Arctic Cooling Freezer Xtreme objeví co nejdříve). V sestavě s touto skříní mám i dodatečně přidaný tento větráček na disky. A moje otázka zní, jestli to vůbec má smysl, aby to nebyl zbytečně vyhozené peníze, jen proto, že se mi sníží teplota 0 až 1 stupínek. Předem děkuji za reakce. ;)
Pavel Boček (4169)|25.7.2008 11:37
A sestavu máš jakou ? A proč čekáš na kartu s nereferenčním chlazením ? Víš, jak funguje tenhle prodej ? Dají si tam vlastní chladič, výrobce jim už tak nediktuje cenu a klidně si přirazí 30 %. Nejlepší volba je vždycky ta nejlevnější karta a Accelero S1.

Mimochodem, proč si tam nedáš normální ventilátor ? Za cenu té škatule máš proboha Noctuu NF-P12 :D:D:D
Deee-aN (3834)|25.7.2008 12:05
[quote=Pavel Boček;145307]A sestavu máš jakou ? A proč čekáš na kartu s nereferenčním chlazením ? Víš, jak funguje tenhle prodej ? Dají si tam vlastní chladič, výrobce jim už tak nediktuje cenu a klidně si přirazí 30 %. Nejlepší volba je vždycky ta nejlevnější karta a Accelero S1.

Mimochodem, proč si tam nedáš normální ventilátor ? Za cenu té škatule máš proboha Noctuu NF-P12 :D:D:D[/quote]
Magnatovo řešení je míň pracný (vím to dobře, ventilátor na čelo Tt jsem taky přidával), ale asi bych taky spíš investoval do Noctuy. Je to jistota tichého provozu a jistota toho, že si vizuálně nerozbiješ čelo case. To síto (mesh) na Scythe může a nemusí vypadat stejně jako na case.
Pavel Boček (4169)|25.7.2008 12:09
Co je tak pracného na uchycení větráku ? nebo jsem něco přehlédl a půlka case se musí rozebrat :notsure:runaway
Deee-aN (3834)|25.7.2008 12:34
[quote=Pavel Boček;145319]Co je tak pracného na uchycení větráku ? nebo jsem něco přehlédl a půlka case se musí rozebrat :notsure:runaway[/quote]
No, pokud se bavíme o tom samém, tzn. o něčem na způsob toho mého oranžového intake z threadu o vnitřkách skříní (to jak jsme řešili výšku nožiček), tak tam musíš vylomit záslepky, vystříhnout přebytečný materiál (větrák, co fouká do mizerné perforace, je nanic) alespoň alibisticky zabrousit, přišroubovat, nasadit antivibrační bolty z balení Noctuy, nasadit větrák samotný a cajk. Na náročnost celé operace se každý může dívat jinak, i pro mě jde v podstatě o *****, ale jiný si třeba radši zaplatí hotové řešení.
BTW, právě při těchhle úpravách jsem narazil na jednu nevýhodu "slaboplechých" (to slovo si nechám patentovat:D) skříní: hrozně *ebilně se s tím dělá. Nesmí se na to tlačit, nebo se to ohne. Potom ale zase obroušení každé kraviny trvá sto let. Konkrétně ty záslepky jsem musel vzít k tátovi do svěráku, vlastního nemaje.
Pavel Boček (4169)|25.7.2008 12:49
No já hlavně nevím, proč nedá ventilátor aby foukal na disk ? Proč nahoru k mechanikám ? Nebo tohle možná má být na disk, ale dal bych tam prostě Noctuu, je tam na to připravená pozice, tak nevím, proč toto...
Deee-aN (3834)|25.7.2008 13:53
[quote=Pavel Boček;145329]No já hlavně nevím, proč nedá ventilátor aby foukal na disk ? Proč nahoru k mechanikám ? Nebo tohle možná má být na disk, ale dal bych tam prostě Noctuu, je tam na to připravená pozice, tak nevím, proč toto...[/quote]
To já ti nepovím, dole u HDD koše už je osazenej ten LED větrák. Možná chce víc HDD a umístit jeden pod mechaniku. Je pravda, že nevím, jak vypadá tenhle Tt bez čelního panelu, ale předpokládal jsem, že je dělají podobně (jako ten můj) a že tam je hromada upravitelných záslepek s otvory na uchycení větráku. Jestli je to tam opravdu přirychtovaný na větrák, není co řešit. Ale to se musí vyjádřit tazatel, co chce vlastně chladit, respektive proč toto...
Teoreticky - třeba se ten Scythe válí obchodníkovi na skladě a ne a ne se prodat:notsure...
Magnatt (145)|25.7.2008 14:12
No co se týče grafárny, také jsem přemýšlel o Aceleru, ale nechce se mi čekat na revizi pro nové řady ATIn a jsem líný na spešl úpravy(vím návod jsem četl, není to až tak pracné,no nakonec uvidím,jak moc bude nereferenční karta drahá a pak se ještě možná rozmyslím).
S tou Noctuou vám nerozumím, v bedně mám v plánu nechat ty větráky co tam jsou(přední,zadní a ten boční), kdyby mě štvaly,tak je vyměním dodatečně. Mě spíše šlo o to, jestli tento přídavný větrák směrovaný na disky by měl už v tak celkem dobře větrané skříni smysl (disky tam budou zatím staré, dosluhující IDE,SATA 160G a 10k western 36G). To že výměna předního větráku za kvalitnější Noctuu je dobrá volba mi je jasné, ale uvidím,až ji budu mit doma, jak mi sednou ty dodávané.
Pavel Boček (4169)|25.7.2008 14:18
No pokud tam ventilátor máš, tak disky dej za něj a neřeš to...vyhazovat čtyři stovky za tohle mi připadne jako blbost, to bych v životě nepořídil, i kdybych tam měl další fan třeba přidrátovat :turtle Trochu práce to chce :D

Accelero tam dej tohle současné a buď řízni ten pasiv co je v balení napůl nebo si kup pasivky TT za stovku v Alfě :slug
Magnatt (145)|25.7.2008 23:59
Fajn díky, s tím Acelerem ještě uvidím, teď mi šlo o ten scyte, aspoň ušetřím 400 Kc:thumb, vlastně mi vůbec přijdou takovéto věci do nových větraných skříní jenom jakýsi reklamní tahák " mít co nejvíce větráků a být in" a nové disky už tak nehřejí.
Teď mě ale dost ještě zvyklala informace o nových chipsetech od AMD, to abych pouvažoval o X3.