reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesory: Procesor

Neregistrovaný (0)|25.7.2008 23:53
Jméno tazatele: Vašek

Znění dotazu:
ahoj,
včera jsem si zakoupil komponenty do počítače a mez nimi byly i základní deska a procesor.Konkrétně procák Intel dual-core E7200 a motherboard Gigabyte P31-DS3L.Začal jsem skládat a první chyba nastala v tom,že ten procák nemůžu narvat do desky...strašně mě to štve,zkuste mi poradit,předem díky :-)

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
procesor,základní deska
Withman (1337)|25.7.2008 23:54
Myslíš jako fyzicky.? Tam jde uplně v pohodě, jen jej musíš správně natočit. A samozřejmě předtím odklopit tu páčku a "otevřít" patici na desce. :thumb
r34ktor (7477)|25.7.2008 23:56
K desce je přiložen leták Boxed Intel Processor Installation Instructions. Postupuješ podle něj. Co přesně se ti nedaří?
Vašek:-) (0)|26.7.2008 09:38
no,odklopím páčku a dam tam procák.je tam šipkat,takže to,ani špatně dát nejde:-).takže nasadím procák, zaklopím to paticí,jene ta patice je šikmo,tudíž nemůžu zavřít páčku...prostě se zdá,jako by ten procák byl moc vysoko na tu patici
Pavel Boček (4169)|26.7.2008 09:53
Zkus to vyfotit, takhle se to špatně představuje :)

Fotografii (nerozmazanou, ať jde něco poznat) můžeš přiložit přímo k příspěvku, akorát nevím, jestli ne až po registraci :notsure

ADD// r34ktor: no to by byla sakra velká nečistota aby to nešlo :D třeba kryt patice :D
r34ktor (7477)|26.7.2008 09:58
Zapadnou ti vybrání po stranách procesoru (označené G) do příslušných výstupků na patici (označených H)?



Není v patici, či na procesoru, nějaká nečistota?
Vasek:-( (0)|26.7.2008 10:02
nemám to jak vyfotit..co na tom nechápeš?:-)
Neregistrovaný (0)|26.7.2008 10:03
jo,to zapadnou...ale pak nejdou zavrit ty "dvirka"
r34ktor (7477)|26.7.2008 10:04
Nejsou nějak zkřivený (třeba výrobní vada)?
Neregistrovaný (0)|26.7.2008 10:08
nejsou...jsem z toho jelen:-)
r34ktor (7477)|26.7.2008 10:10
Hmm, bez tý fotky se asi dál nehnem...
kane.shw (1231)|26.7.2008 10:18
Fotku chceme proto, protože prostě není možné, aby správně vyrobený procesor do LGA775 nešel do správně vyrobené desky s LGA775.

Je samozřejmě možné (i když by to byla taky haluz), že někde nastala výrobní chyba... spíše bych řekl u MB než u CPU a prostě to tam dát nejde :notsure.

Takže pokud říkáš, že na pohled je vše v pořádku, tak se bez té fotky opravdu neobejdem. Návodů k nasazování CPU máš dost, z velké části je to intuitivní, takže ta fotka je jediná možnost, jak s tím takhle "na dálku" pohnout...
Pavel Boček (4169)|26.7.2008 10:21
Bohužel není čím fotit...doporučil jsem zajet do obchodu s deskou i CPU, ať to osadí nebo vymění...tak pak dá vědět.
cool.user (2822)|26.7.2008 10:53
S jak velkou silou to provadis?

Ten mechanismus neni delanej stylem ze tam vse lehounce do sebe zapadne a pri zajistovani packy musis vynalozit pomerne velkou silu, viz treba [ame="http://youtube.com/watch?v=qWwZCAkn_Mg&feature=related"]YouTube - Install of socket 775[/ame].

2pavel bocek: pane odborniku "slozil-sem-dve-sestavy-a-sem-velky-guru", bezte prosim prudit jinam ;) .

1) Hodne lidi se boji pri instalaci s775 cpu vynalozit vetsi silu a domniva se, ze vse by melo jit snadno ala am2 atd.
2) Pise ze ma dvirka nakrivo. Vzdyt prave to je typicke pro mechanismus s775, pred zajistenim packou.
3) zkus si nekdy zatlacit dvirka od s775 do polohy do ktere je dostane zminovana packa. Pak mozna pochopis jak velka sila na ten socket pusobi a ze abys ten socket poskodil, musel bys vynalozit doopravdy enormni silu. ;)
4) Se ho ptam jak velkou silou to provadi
5) ho odkazuju aj na ukazkove video

Takze prosim, bezte prudit jinam.
Pavel Boček (4169)|26.7.2008 11:03
Vzhledem k tomu, že je to podle vyjádření tak zkřivené, že packa na to ani nedosáhne, tak při působení velkou silou by asi došlo k likvidaci :rolleyes:

ADD// Co jsi zase hnedka agresivní ? Vycházím z toho, co mi bylo řečeno. Myslíš, že nevím, že je potřeba trochu zatlačit ? Je ale trochu a trochu. Nezlikviduješ asi dvířka, ty jsou ze silného plechu, ale packu můžeš ohnout raz dva. A co pak s tím. Nikde neříkám, že jsem složil hromadu PC zrovna na LGA, já raději PGA, no ale když, tak mi to šlo relativně snadno...ale ono je snadno a snadno, pro každého to je něco jiného, tak se to celkem špatně intepretuje...[SIZE="1"]ale i u toho 939/940 je cítit, jak to klade odpor...[/SIZE]