reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Monitor nenaběhne, svítí oranžová kontrolka

Neregistrovaný (0)|26.7.2008 14:18
Jméno tazatele: neowhiterabbit

Znění dotazu:
Při spuštění PC nenaskočí monitor, svítí ihned oranžová neblikající kontrolka na monitoru, PC dle harddisku nabíhá, ale přes vyzkoušení DVI i analog výstupu graf.karty je kontrolka stále oranžová, při vysunutí konektoru z graf.karty se objeví hláška "no signal", při opětovném zasunutí opět oranžová "neblikající" kontrolka

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Windows XP, intel 3 GHZ, motherboard Intel s vypn.integrovanou grafickou kartou, 1GB DDR2, grafika - GeForce 7600 256MB
Pavel Boček (4169)|26.7.2008 14:34
Jaký je tam zdroj (značka, výkon) ? Začalo to dělat z ničeho nic ?

Zkus resetovat CMOS (je tam na to jumper, přehodíš z 2-3 na 1-2 a po chvíli zase zpátky nebo vyndáš baterku a vrátíš, obojí s vypnutým zdrojem), pokud nepomůže rozebrat, vyčistit PC a složit. Zpřeházet paměti, zkusit jen s jednou. Zkusit vydělat VGA ve slotu a rozjet s tou v desce.
crasher.km (919)|26.7.2008 17:46
je to novej nebo starší pc ? po čem to začalo dělat ?
HiLow (1000)|26.7.2008 18:04
Jak psal PB, jen bych nejdriv zkusil odpojit GK a vyzkouset tu integrovanou, pokud to nepomuze, Clear CMOS a pokud ani to nepomuze, tak nakonec vse rozebrat, vycistit a opet slozit.
Wlcek (379)|26.7.2008 18:12
Podobný problém sem řešil nedávno v práci. Jenže mě se to nerozběhlo ani z integrovane grafiky, asi byla v biosu natvrdo nastavená přídavná. Doteď vpodstatě nevim v čem byl problém, ale po delši chvili bez šťavy se to spravilo samo. Asi stačilo jen "resetovat" zdroj.
astec (1823)|26.7.2008 21:35
[QUOTE=HiLow;145665]Jak psal PB, jen bych nejdriv zkusil odpojit GK a vyzkouset tu integrovanou, pokud to nepomuze, Clear CMOS a pokud ani to nepomuze, tak nakonec vse rozebrat, vycistit a opet slozit.[/QUOTE]

Ješziě bych integrovanou grafiku zkontroloval jestli je povolena v BIOSU
HiLow (1000)|26.7.2008 21:40
[quote=astec;145748]Ješziě bych integrovanou grafiku zkontroloval jestli je povolena v BIOSU[/quote]

To je celkem jasny, ale kdyz se mu monitor nezapne, tak je to blby. Ale na novejsich deskach si BIOS sam zjisti, ze nema dedikovanou grafiku a spusti integrovanou. V opacnem pripade prichazi na radu Clear CMOS.
Jiziii (796)|26.7.2008 21:41
Já vím že je to málo pravděpodobný ale stejnej problem měl kámoš s compem tak sem odpojil mechaniky a disky, furt stejný vyndal sem ramky a už to jel a dostal sem se do biosu ramku sem přendal do vedlejšího slotu a jelo to
takže vyndej ramky a skus jestli to najede
Pavel Boček (4169)|26.7.2008 22:19
Proč se opakujete ? Napsal jsem reset CMOS jako první. Tím se zapne integrovaná VGA (defaultní stav), akorát může být vypnuta v přítomnosti karty ve slotu. Proto jsem napsal zkusit ji vytáhnout. O pohrání s paměťmi jsem také napsal. [SIZE="1"]Jó není nad trochu PH :stupid[/SIZE] Co počkat, jak to dopadne, než se pořád opakovat :idea