reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dell Inspirion 6400

Frog (510)|18.10.2006 22:10
Zdravim.
Čo hovorite na tento notebook ? Skusenosti, pozitíva, negatíva, konkurencia ? Mne osobne sa zda že to je asi najlepšia kupa dnes. Radšej by som bral displej 4:3 ale ani 16:10 nie je na zahodenie. Mám oň celkom záujem, v konfiguracii medium, t.j:

Inspiron 6400 Duo Processor T2300E, (1.66GHz, 2MB L2 cache, 667MHz FSB)
Originální Windows® XP Home Edition WITH MEDIA
Operační paměť 512 MB 533Mhz DDR2 (1 x 512)
Širokoúhlý displej UltraSharp™ s úhlopříčkou 15,4 palce s rozlišením: WXGA (1280x800)
Sdílená Intel® Graphics Media Accelerator 950 - až 256 MB
Integrovaný modem V.92 56 kbit, síťová karta 10/100
8 x DVD+/-RW mechanika
Bluetooth card
80 GB Hard disk (5400rpm)
Dell Wireless 1390 - 802.11b/g Mini-PCI Card
6-ti článková 53 WHr Li-Ion baterie
Poskytovaný typ servisu 2 roky NBD (Next Business Day)

Cena 21.599 Kč (Celkem s DPH VAT)

LINK:
http://commerce.euro.dell.com/dellstore/config/frameset.asp?s=czbsd&l=cs&m=csk&c=2982&n=6820&cu=czbsd&v=d&cc=&ogn=&kcd=&ad=&mc=&rs=&cuid=&cg=&pch=1&demo=&gc=&sbc=czbsdinspn&co=&b=71562
boboco (1987)|18.10.2006 22:14
[quote=Frog]Zdravim.
Čo hovorite na tento notebook ? Skusenosti, pozitíva, negatíva, konkurencia ? Mne osobne sa zda že to je asi najlepšia kupa dnes. Radšej by som bral displej 4:3 ale ani 16:10 nie je na zahodenie. Mám oň celkom záujem, v konfiguracii medium, t.j:
[/quote]

Pokud Ti nejde o grafické aplikace (hry), tak je za tu cenu velice zajímavej, jen snad už Dellům nebudou bouchat baterie:rolleyes:
Frog (510)|19.10.2006 11:47
[QUOTE=boboco]Pokud Ti nejde o grafické aplikace (hry), tak je za tu cenu velice zajímavej, jen snad už Dellům nebudou bouchat baterie:rolleyes:[/QUOTE]

O hry mi nejde vobec, ak už notebook kupim tak tam bachnem maximalne nejaku tu staru hru na volny, cas, inak ma zaujima len dobry signal wifi siete, dobrá výdrž na batérie a dobdý výkon v 2D poprípade vo photoshope. No dufam že problemy s bateriami sony su už zažehnane, neviem najst info o baterii v tomto modeli.
boboco (1987)|19.10.2006 18:27
[quote=Frog]O hry mi nejde vobec, ak už notebook kupim tak tam bachnem maximalne nejaku tu staru hru na volny, cas, inak ma zaujima len dobry signal wifi siete, dobrá výdrž na batérie a dobdý výkon v 2D poprípade vo photoshope. No dufam že problemy s bateriami sony su už zažehnane, neviem najst info o baterii v tomto modeli.[/quote]

V tom případě by Ti mohl vyhovavat. Ćasem tam přidáš paměť a měl bys bejt spokojenej:)
Frog (510)|19.10.2006 20:59
ešte by som velmi potreboval vedieť ludia, aky je rozdiel v hmotnosti notebooka, ked ma 6 člankovu alebo 9 člankovu bateriu ?
Pytam sa najme z toho dôvodu, že do konfiguratoru dell, som zvolil radšej 9 člankovu bateriu, namiesto pôvodnej 6 článkovej (rozdiel v cene bol len +10 Euro) ? Takže ako sa asi zvýši hmotnosť notebooka ? diky
boboco (1987)|19.10.2006 21:39
[quote=Frog]ešte by som velmi potreboval vedieť ludia, aky je rozdiel v hmotnosti notebooka, ked ma 6 člankovu alebo 9 člankovu bateriu ?
Pytam sa najme z toho dôvodu, že do konfiguratoru dell, som zvolil radšej 9 člankovu bateriu, namiesto pôvodnej 6 článkovej (rozdiel v cene bol len +10 Euro) ? Takže ako sa asi zvýši hmotnosť notebooka ? diky[/quote]

Tak to nevím, na stránkách výrobce tohle asi neuváděj, co? Rozhodně bych si za baterii taky připlatil, ale bohužel o reálné hmotnosti nic nevím, chce to možná trochu googlit, pokud se tu na fóru neobjeví někdo, kdo ten notebook (baterii) stejného typu vlastní.
Frog (510)|19.10.2006 22:14
googlim už dosť dlho, dufam že sa niekto ozve kto ma notebook a ma s tym aj prakticke skusenosti, ak je hmotnostny rozdiel zanedbatelny tak neni o čom, ale ak je 9člankova bateria aj ťažšia tak to si postačím aj so 6článkovou.
boboco (1987)|19.10.2006 22:16
[quote=Frog]googlim už dosť dlho, dufam že sa niekto ozve kto ma notebook a ma s tym aj prakticke skusenosti, ak je hmotnostny rozdiel zanedbatelny tak neni o čom, ale ak je 9člankova bateria aj ťažšia tak to si postačím aj so 6článkovou.[/quote]

No i kdyby byla o půl Kg těžší, stejně bych si jí vzal. Přeci jen, když pak budeš potřebovat na tom notebooku dělat a on Ti vydrží 5hodin místo 3,5hod, tak to bude vcelku fajn, ne?;)

-ale tu hmotnost opravdu neumím ani tipnout, doma notebook nemám, ale pár gramů, to asi nebude. 0,5Kg je fakt jen můj odhad.
Vladimir Kremsa (20)|20.10.2006 08:07
pul kila to rozhodne nebude, tri pridavny clanky vazej maximalne 200-250g...
jinak ten ntb je dost dobrej...
jsem tak moc zaseklej na FSC, ze vubec nevnimam nabidku ostatnich vyrobcu :D
bude to asi tim, ze delam v Siemensu :D
a take tim, ze FSC jsou podle me jedny z nejmene poruchovych notebooku :D
Frog (510)|20.10.2006 10:26
[QUOTE=Vladimir Kremsa]pul kila to rozhodne nebude, tri pridavny clanky vazej maximalne 200-250g...
jinak ten ntb je dost dobrej...
jsem tak moc zaseklej na FSC, ze vubec nevnimam nabidku ostatnich vyrobcu :D
bude to asi tim, ze delam v Siemensu :D
a take tim, ze FSC jsou podle me jedny z nejmene poruchovych notebooku :D[/QUOTE]

No pol kila tak to by som asi nebral, ale 200 - 250g o tom ešte porozmyslam, stale by to bolo lahsie ako nosiť adaptér :) Proti Fujitsu Siemens nemam nič, dobra značka, s tou poruchovosťou to asi bude ako pišete, ale v tejto cene mi ponukne DELL asi o niečo viacej. Nakoniec sa možno aj tak rozhodnem pre nejaky Asus, ale radšej by som bral tento DELL.
ICEBOSS (3435)|20.10.2006 11:48
deviticlankovku bych bral urcite. jinak za 22K je 6400 best buy.
Frog (510)|22.10.2006 19:18
ešte by ma zaujimala jedna vec, ani nie tak vykonostna stranka notebookov Dell, ale skor ich trvacna stránka a kazivosť.
Pretože notebook ktory spminam vyššie sa da kupiť už za 654 € Zzgl. MwSt., zzgl. 95 € Versand. Čo mame dnes približne 24 000 Sk. Ale takato cena plati len ak znižim v konfiguratorovi zaruku z povodnych troch rokov na jeden rok ! je to sice menši risk, ale da sa na tom pekne ušetriť, ale kedže nerad riskujem tak ma zaujima poruchovosť komponentov v notebookoch dell, či sa oplati pridať 240 Euro za dalšie dva roky záruky !

P.S: nemčinu od strednej školy nemam, čiže nemeckym skratkam moc nerozumiem, može my niekto vysvetliť skratky "Zzgl. MwSt., zzgl. 95 € Versand" ? Diky