reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s LCD ACER. Prosba o radu :(

Keert (19)|27.7.2008 20:57
Zdravím všechny.

Mám LCD monitor 19placů zn. ACER AL1951. Monitor je dva a půl roku starý. Má záruku na tři roky! Takže ještě je 4 měsíce v záruce. Jde o to, že ve spodní části se po zahřátí objeví světlý pruh. Nebo šmouha možná. Na sytých základních barvách to není vidět. Ale např. na modré je to viditelné dost. Je to světlejší než okolí a celkově skoro přes celou šířku displeje. Objeví se to zhruba za hodinu po spuštění monitoru. :( Nevypadá to na vadné pixely. Je to prostě svetlejší flek. Něco jako by to rušil nějaký magnet v monitoru. Myslíte, že to má cenu reklamovat. Ono to není zas až tak hrozné. Na některých barvách např. bílá a černá to není vidět vůbec. Ale na těch odstínech modré, žluté apod to tam prostě je. Ten panel stál 12 000kč před 2,5 roky a tohle mi prostě vadí. Nesetkal jste se s tím někdo? Díky za jakoukoliv radu.
kane.shw (1231)|27.7.2008 21:14
Monitor určitě reklamovat!

A doporučuju co nejdříve změnit značku (nejlépe za Samsung nebo LG), případně podle výkonu grafiky i rozměr. Např. za tento Samsung 20" SM 2043BW stříbrný :thumb
astec (1823)|27.7.2008 21:15
reklamovat reklamovat reklamovat
klon-l6 (9)|27.7.2008 21:19
Ja bych se nebal a okamzite bych to reklamoval. Dokud to jde. V Pixelech jak rikas nemusi byt problem. Treba je problem s podsvicenim toho displeje a nebo pixely spatne zobrazuji jednotlive barvy a mohou propoustet vetsi mnozstvi svetla. Dle meho nazoru to vada je a pri reklamaci je zapotrebi presne uvest jak casto, od ktere chvile no proste podrobne rozepsat problem. Oni to totiz muzou dat na test na 20 minut, zjisti, ze je to f pohode a poslou to zpet. Tak drzim palce.
astec (1823)|27.7.2008 21:23
už to bylo někde rozebíráni s popisem co to dělá i jak to reklamovat. Ale zaboha to vlíkno nemohu najít. Ale každopádně reklamovat.
Keert (19)|4.8.2008 19:06
Tak nakonec jsem se rozhodl koupit nový monitor :) Jen prosím o radu. Jak si stojí Benq? Konkrétně tento model? http://www.internetove-obchody.com/20-lcd-benq-g2000wa-5ms10001/f-2-s-2-dp-123203/ Myslíte že to nebude krok vedle? Díky za rychlou odpověď . Ještě podotku, že hry nehraju, ale chci dobrej obraz a věrný barvy :) . A taky aby na tom běhaly pěkně filmy. Toť vše.Říkáte že ACER je v LCD špatný. Co teda Benq?
johny__g (6387)|4.8.2008 20:09
Z bláta do louže. Ani nemá DVI! Raději vem nějaký Samsung. Ten Acer bych ale určitě zkusil reklamovat, 12k ti sice nevrátí ale třeba dostaneš jiný LCD.
Deee-aN (3834)|4.8.2008 20:42
[quote=astec;146038]už to bylo někde rozebíráni s popisem co to dělá i jak to reklamovat. Ale zaboha to vlíkno nemohu najít. Ale každopádně reklamovat.[/quote]
Myslíš tady: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=16842 :notsure
Keert (19)|4.8.2008 20:49
Jo jo. :) to už jsem taky četl. Díky. Jak to tak vypadá tak asi zůstanu u starého blikajícího CRTčka. :) Ať se ptám na jakoukoliv značku, každá má své neduhy. To že nemá DVI toho jsem si nevšiml tak díky za upozornění. AAAACH JO
Deee-aN (3834)|4.8.2008 20:55
Zas to neber tak tragicky! Prostě si projdi nabídku Samsungu nebo LG a zuž výběr. BTW, kolik bys na to eventuelně měl a co bys na tom chtěl provozovat?
Keert (19)|4.8.2008 20:58
No právě že mám omezené možnosti :) Cena do 4000tis. Chci věrné perfektní barvy. Hlavně na net a filmy. Na víc pc nepoužívám. LG je dobrá značka LCD? Vždycky ¨se mi zdálo že LG je spíš něco nouzového ;)
Deee-aN (3834)|4.8.2008 21:09
[quote=Keert;148483]No právě že mám omezené možnosti :) Cena do 4000tis. Chci věrné perfektní barvy. Hlavně na net a filmy. Na víc pc nepoužívám. LG je dobrá značka LCD? Vždycky ¨se mi zdálo že LG je spíš něco nouzového ;)[/quote]
Právě, že Acer a Benq plus několik dalších jsou nouzovky. LG patří v nižší střední třídě k těm nejlepším.
Za 4k perfektně věrné barvy nečekej. Respektive, jde o to, co považuješ za perfektně věrné barvy. K těm se stejně u drtivé většiny i mnohem dražších monitorů dopracuješ jen pomocí kalibrační sondy. To už je ale řešení pro profesionály. Určitou cestou, jak získat slušný výsledek, je použití Adobe Gamma, nebo u některých tady recenzovaných LCD nalinkované ICC profily, ale ty mají také své limity.
Třeba ti za ten Acer něco vrátěj a budeš moct přitlačit.
Keert (19)|4.8.2008 21:26
no a ještě dotaz. Je nutný aby měl LCd monitor DVI? Jde to poznat ve kvalitě obrazu jestli je to DVI nebo klasicky D-sub?
Deee-aN (3834)|4.8.2008 21:47
[quote=Keert;148493]no a ještě dotaz. Je nutný aby měl LCd monitor DVI? Jde to poznat ve kvalitě obrazu jestli je to DVI nebo klasicky D-sub?[/quote]
Jakékoli rozlišení monitoru nad 1280x1024 IMHO vyžaduje DVI. Měl jsem možnost nějakou dobu provozovat LCD s rozlišením 1680x1050 přes D-SUB a i když jsem věděl, že s DVI příjde zlepšení kvality obrazu, ten rozdíl mě doslova šokoval! Barvy, písmo jako břitva...:inlove
Spíš mě překvapuje, že se ještě vyrábí LCD bez DVI. :stupidI když do kanclu to asi stačí...:notsure