reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hleda se dokonala klavesnice :)

pas!k (3765)|27.7.2008 23:15
Delsi dobu premyslim o upgrade klavesnice. Vlastnim nejaky C-Tech (Obyc klavesnice za dve stovky) a dnes se mi podarilo pri zabijeni mouchy ktera na tuto klavesnici sedla ulamat nozky :)

Takze co hledam..

1. Klavesnice musi mit velke shifty a nejlepe tradicni rozlozeni klaves .. velky enter vyhodou.
2. Klavesnice by mela byt ticha!
3. Nechci bezdrat!
4. Klavesnice musi mit podporu cz znaku.
5. Planovany rozpocet je cca 1000 kc v pripade ze by se nasla nejaka ktera by splnovala vse jsem ochoten zaplatit maximalne 2000.

Predem diky .
Withman (1337)|27.7.2008 23:23
Ahoj, tento problém jsem také řešil a myslím si, že jsem vyřešil. :D Pokud tedy umíš psát všemi deseti. :thumb

1.) Splňuje...velké šifty, klasické rozložení (pouze malý Enter...zvykl jsem si)
2.) Splňuje...je tižší než má bývalá Umax Lumi L715
3.) Splňuje...má kabel.
4.) Má české znaky
5.) Stojí cca od 800Kč (OEM) až po cca 1300Kč (krabicové barevné vydání)
Navíc: 5 kláves pro spuštení programů (programovatelné), měkké "polstrování" pro dlaně, tlačítka "zpět a dopředu", další 8 multimediálních kláves

A onou klávesnicí je MS Natural Ergonomic 4000...dle mého jedna z nejlepších klávesnice...pokud umíte psát všemi deseti, nebo aspoň nějak podobně...:D



P.S.: Zkusil bych si jí někde osahat, např. v Datartu nebo podobnejch krámech...
daemon64 (86)|28.7.2008 00:03
Mohu doporučit Logitech Ultra X Premium Keyboard CZ. Je tichá, má klasické rozložení kláves (levý shift je sice menší, ale zase o to tlačítko vedle není menší enter :-)) a tlačítka mají velmi malý zdvih, stejně jako ty u notebooků.
Aigor (201)|28.7.2008 09:06
Vzdycky budes mit bud velky enter, nebo oba shifty. Tusim existuje jeste varianta s malym backspace. Musis si vybrat co je mensi zlo ;-)

Ja si svuj ideal nedavno nasel, ale ma kratky levy shift a rozhodne neni ticha (coz me naopak vyhovuje), zato jen za krasnych 300,-
Smeli (2302)|28.7.2008 09:30
Nemůžu doporučit jinak než:



Jedinou hlučnější klávesou je snad space, ale to sejde na tom, jak do něj klepneš.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H4307R0A3000FO2

Edit: informoval bych se na ni ale na prodejně, já mám klávesy troške jinak, jako mají v CzC (klávesnici sem kupoval ale v alfě)


Vrchní tlačítka mají lesklý podklad, zbytek je matný a podložka pod zápěstí vypadá jakoby z kůže a něčím lehce vycpaná)
Withman (1337)|28.7.2008 11:02
Wave taky není špatná. Dobře se na ní píše, hodně ergonomická...fakt luxus. Ale má jiné rozložení Ins, Del,..

Taky je za lepší cenu než MS. :thumb
pas!k (3765)|28.7.2008 11:15
Rozhoduji se mezi Logitech Wave a Microsoft Reclusa. Ten insert bych jeste prezil .. ta ms zase bude hlucnejsi ..skoda ze neexistuje nejaky konfigurator kde by si clovek navrhnul jakou klavesnici chce ;( Dalsi vec ktere se trosku obavam ze si stejnou klavesnici budu muset poridit do prace ..
dkas (193)|28.7.2008 12:30
No, já sem taky zvyklej na starý dobrý klasický rozložení kláves, tedy velký shifty, velkej enter a klasicky poskládaný Insert, Home, Delete atd... Ale tohle rozložení se už nějak vytrácí :( I když, občas se něco najde ;) Třeba jako Pleomax PKB-1500
Smeli (2302)|28.7.2008 12:32
No to je asi pravda - doma mám wavku a v práci klasický logitech za pár stovek a někdy se mi stává, že když povolím a rozjedu se, píšu místo "ů" "l" :(
xmarek (1676)|30.7.2008 09:42
Já osobně sleduji jediný parametr a to jak dobře se na ni píše. Mám velmi dobré zkušenosti s klávesnicemi firmy Chicony. O jejich kvalitě svěčí fakt, že se používaly u notebooků IBM a i firma Lenovo je osazuje do Thinkpadů.
http://www.chicony.cz/produkty.php?kategorie=53

Co se týče Logitechu tak dle mého soudu mají vynikající myši, ale k Microsoftu mám výhrady. Nedávno jsem se bavil s kolegou a ten má s Mrkvosoftem podobnou zkušenost jako já. :cry
W8eR_CZech (13)|30.7.2008 10:12
Má mam MS a je to naprosto bez problému. Dostal jsem jí zadarmo a funguje bez prublému už 2 roky. Navíc do ní můžeš nalít co chceš, přežij (musíš lít ze shora :D)
vogon (96)|30.7.2008 10:25
Mně osoobně velmi překvapily klávesnice od fy Labtec, jsou poměrně levné tak jsem od nich moc nečekal (vlastně vůbec nic). Překvapily mně příjemně zvoleným zdvihem tlačítek i ergonomií. Pokud se nebojíš levné klávesnice - tady vůbec neprohloupíš.
pkovak (93)|30.7.2008 11:19
Přiznám se, že nechápu, proč Logitech přišel s nápadem zrušit insert a udělat místo toho velký delete. A ještě navíc je někdy otočí a není to najednou 3x2 klávesy ale 2x3 (delete počítám za dva protože dva bloky zabírá). To už nechápu tuplem. Nevím jak vy, ale já jak v práci tak doma insert používám běžně. Taky se přikláním ke "klasickému rozložení" - velký enter, dlouhé shifty, malý backspace a vlevo od něj zpětné lomítko. Doma jsem udělal kompromis a klávesnice má malý enter a víte co? I po letech se každou chvíli překlepnu. Aspoň že v práci mají klávesnice klávesy tam kde patří (poté co jsem z jedné odmontoval pod insert/delete a spol blokem talčítka power, sleep a ještě jedno co už ani nevím. Poté co jsem si opakovaně omylem vypnul pracovní PC :( Nechápu, jak taková klávesnice mohla projít přes kohokoli, kdo klávesnice k práci používá. To nikoho nenapadlo že takový design je nesmyslný?
kolecko (65)|6.8.2008 13:21
Microsoft Razer Reclusa USB SK mam doma.

Nejake negativa:

Podsvietenie nieje uplne perfektne, svieti aj medzi klavesami.
Klavesy su na mojej starej Chicony KB-0108 trochu lepsie.
Chybaju mi tlacidla:Off, Sleep, Mute.
USB porty su debilne rozmiestnene.

Ale dalej uz len same pozitiva a socialne istoty .... :)

edit: Uplne dokonala by bola podsvietena Chicony KB-0108.
Fipkus17 (96)|10.7.2009 21:07
1) Vše splňuje
2) Krom mezerníku (podle toho jak do něj ťukneš) splňuje
3 + 4) V poho.
5) 290,-

Odzkoušená.. Absolutně v pohodě a za pohodovou cenu. A jak píšou, je vážně voděodolná - testoval jsem (ač nedobrovolně :D)...

Logitech Classic PS2 CZ
supfor (29)|13.7.2009 15:21
dEvilPS3 (50)|25.7.2009 22:59
Ja bych doporucil G15, je luxus na ni psat (a ma i podsvicene klavesy). Vse splnuje, jen ta hlucnost je trochu vyssi:( A cena kolem 2000:( Ale pise se na ni luxusne, mam ji doma a opravdu za ty penize to stoji.
Schmako (74)|25.7.2009 23:17
Já mám dobré zkušenosti (asi 3 roky bez závady a to jí vůbec nešetřím) s Benq A800
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=28577
nemá žádné zbytečnosti okolo, klávesy na principu notebookových. Pro někoho možná netradičně F klávesy rozdělené po třech a menší Enter, kvůli klávese pro ü, ö apod.
mech13 (5526)|25.7.2009 23:21
[quote=Withman;146090]Ahoj, tento problém jsem také řešil a myslím si, že jsem vyřešil. :D Pokud tedy umíš psát všemi deseti. :thumb

A onou klávesnicí je MS Natural Ergonomic 4000...dle mého jedna z nejlepších klávesnice...pokud umíte psát všemi deseti, nebo aspoň nějak podobně...:D

P.S.: Zkusil bych si jí někde osahat, např. v Datartu nebo podobnejch krámech...[/quote]

osahal jsem si ji v datartu a zamiloval se do ni:) je to fakt parada, jakmile budu mit par stovek navic nebo nejaky svatek jdu do ni
Richmond (8084)|26.7.2009 00:29
Potvrzuju - 4000 je rulezni - je videt, ze MS umi hardware ;)
Kdyz jsem ji videl na obrazcich tak jsem se smal, ale jakmile jsem si na ni polozil ruku, hned mi doslo, proc ten opacny sklon - neboli z toho zapesti :thumb