reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dell - záruka, datum u Dellu a prodejce

Strajk (69)|28.7.2008 16:32
Koupil jsem si na Alze Dell Vostro 1310, je u něho záruka NBD (next business day) na 3 roky. Takže pokud se porouchá tak předpokládám, že budu kontaktovat přímo Dell a oni si zařídí opravu sami a Alzu do toho vůbec nemusím tahat (opravte mě jestli se mýlím).

Problém (no zatím ne ale mohl by být) je v tom, že Alza si asi tyto ntb naskladnila od Dellu v červnu a já si ho z alzy koupil až teď v červenci. Když se teda podívám na záruku přímo na stránkách Dellu podle Service Tagu tak mi to napíše 3 roky od 1.6.2008. Na papíře od Alzy mám zase 3 roky od července. Tak jak tedy? :idea
Prochy_ (131)|30.7.2008 07:55
alza do toho nijak nebude zasahovat vubec...

a ohledne ty doby trvani skus zavolat na dell, ale mel bys ji mit od ty doby kdy ho kupujes
Withman (1337)|30.7.2008 07:57
Tak tak...Alzu do toho tahat nemusíš, ale na tu délku záruky se informuj. :thumb
sud (1)|30.7.2008 08:12
Dell by ti měl počítat záruku NBD až od doby prodeje
Withman (1337)|30.7.2008 10:26
Tak jsem zjištoval a samozřejmě ti musí počítat od doby nákupu výrobku. Sám Dell na toto upozorňoval, že by se toto mohlo stát, ale samozřejmě bude počítat záruku od doby nákupu.

Bohužel nikdo to zatím neřešil a ještě dlouho nebude, takže těžko říci, zda to takto opravdu uznají...:thumb