Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 77

Téma: Windows Mojave

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Takže, co si o tomhle projektu myslíte?

[url]http://www.cdr.cz/a/24948[/url]

Podle mě je to výborný nápad, jak zabedněným lidem ukázat, jak se věci mají ;)
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Proč zabedněným? Já sem jedním z těch, který na Vistu zatím nepřešli, sem proto zabedněnej?

A pro upřesnění: nejsem odpůrcem Visty, protože je to Vista. Prostě nemám zatím důvod odcházet od XP a tutově by mě k tomu nepřesvědčil někdo, kdo by ze mě 10 minut dělal blbce a ukazoval mi nějaký Mojave

Tak dobrá, říkám Vista WOW, ale stejně zůstanu u XP

Registrace
    May 2006

Zabednění = nechcu vistu, protože on říkal tohle, tamten říkal tamto ap. Proč setrvávat u XP?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Smeli Zobrazit příspěvek
    Proč setrvávat u XP?
    Lidi z MS chápu, seženou dohromady stádečko 120 BFU, chvilku je oblbujou, samozřejmě je přitom natočí na video, který pak pověsí na net a on už se nějakej kupec najde....

Takže proč přecházet na Vistu? Co mi to dá, co teď nemám?

Nechci flamovat, chci ti tím říct, že si zbytečně moc radikální. Ne každej Vistu využije a kopice lidí je ráda, že se jakžtakž vyznaj ve svých XP a navíc by museli shánět někoho, kdo jim to přeinstaluje. A hlavně by museli tu Vistu koupit, což je z jejich pohledu úplně zbytečná investice a starosti.... jj jsou to zabedněnci

Registrace
    May 2006

Pochop, tohle je asi stejný důvod, jako proč si kupovat novou grafickou kartu, dyť nové hry hrát nemusím a aspoň ušetřím. Prostě pokrok nezastavíš, příjdou Win7 a co pak - pořád, bez podpory, budou "zabedněnci" setrvávat na svém?

A opět, snad konečně pochopíš, těmi zabedněnci myslím lidi, kteří mají nesmyslné argumenty, které někde slyšeli a myslí si, že jsou správné (Vista žere moc paměti f.e.)

Občasný diskutér Avatar uživatele vogon
    Registrace
    Jul 2008

Je to furt dokola, když vyjede novej OS Microsoftu. S nadšením a bez výhrad byly uživateli přijaty všechny nové verze DOS, Windows 3.11 a Win2k. U těch ostatních to mělo vždy stejný průběh (až na absolutní propadák jménem Millenium).
    Rok drtivé kritiky než se vyladily ovladače a vyšla nějaká OSR2 nebo důkladný servispack a než kutilové pochopili že minimální konfigurace PC pro daný OS nenabízí maximální výkon.
    Pak pohoda jazz ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jiziii
    Registrace
    Feb 2008

Muj názor je takovej neutrální nebudu si přece dávat na 4 roky starej comp Visty když by to nemusel utáhnout
    ale zase si na novej počítač nedám XP když jsou dnes komponenty převážně dělaný pro Visty :-)

Erb Erb je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Jiziii Zobrazit příspěvek
    Muj názor je takovej neutrální nebudu si přece dávat na 4 roky starej comp Visty když by to nemusel utáhnout
    ale zase si na novej počítač nedám XP když jsou dnes komponenty převážně dělaný pro Visty :-)
    Naprostej souhlas.
    Taky si pro starý PC několik let nebudu kupivat Vistu. Koupím je až budu upgradovat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

Nechapem ake pre, alebo proti sa hraju pre ktory ten system.

System je len zakladna pomocka pre beh aplikacii. Staci pouzivat to, co cloveku vyhovuje. V praci kludne pouzivam bez problemov Windows98SE doteraz a na skoro vsetkych staniciach Windows 2000. A este roky nehodlam prejst ani na XP, nieto este na Vistu, ktoru hodlam preskocit uplne. Bude sa starsie vyuzivat dovtedy, pokial to len pojde a bude to unosne. Teda pokial sa bude dat v ramci pouzivanych aplikacii. Rozmyslam do buducnosti, napr. vyhodit aj Windows a v ramci kompatibility, ak to bude k svetu, skusit system ReactOS, kompatibilny s WinXP.

Nepotrebujem sa citit menejcenne, ked nejaka skupinka snobankov bude frikulinit so svojim omalovankovym systemom a presviedcat ludi, ze to clovek musi mat. Jednoducho, co clovek potrebuje, to pouziva. Ostatne je zbytocne. Tie licencie zdarma nerastu na stromoch....

Poznam ludi, co aj na ten dnesny najvykonnejsi pocitac povedia, ze je pomaly, resp. sa im zda pomalsi ako stary stroj, ked im staci DOS+T602 -ktory rychlostne v starte systemu nepredbehnu

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Naprosto souhlasím. Každý ať používá to co mu vyhovuje. Ve firmách co mám na starosti mají dosové mašiny, 3.11 a pod. Dokáží mně vytočit lidi co toto nechápou, že firmy případně lidé mají důvod pro to, aby mněli to co mají. Zejména ti tajtrdlíci co se vnucují s linuxem. (P.S. V několika firmách jedu na UNIXU i na SCO UNIXU i na Linuxu). Prostě lidi na diskuzích nechápou proč a z jakého důvodu ty prg jedou na tom na čem jedou, hlavně že hovoří a diskutují a mluví a přitom si neuvědomují jací jsou tupci.
    Diskuze o tom zda přejít na nový vývojový stupeň OS jsem zažil už mnoho. Proč WIn3.1 vždyť ten dos, případně Novel je tak dobrej, proč WIN XP, když ty W 98 (2000) jsou dobré. Pokaždé se objeví stádo které se snaží předvádět jak jsou dobří a znalí.... Většinou s tím že slyšeli, že jejich známí a pod. má takové a makové zkušenosti (jen aby byli zajímaví a obletovaní). Poté když se ukáže něco takového jako tento experiment tak se ukáže jací jsou vlastně ubožáci. Pokrok ale nezastavíme. Otázka je jestli je to pokrok. A jestli je tento pokrok přínosem pro lidi, nebo jen pro tajtrdlíky co se chtějí ukázat. Ať chceme nebo nechceme, Visty jsou zde a budou tady. A nám uživatelům nezbývá než se tomu přispůsobit, programátorům to přinese problémy s tím, že by mněli skládat programy, které budou fungovat i pod jiným účtem než administrátorem.... Proto jsem pro to, aby se tyto akce prováděli nejen s Vistama ale se vším co nás obklopuje a tím se ukáže jací ubožáci jsou valstně Ti experti a odborníci... Tím pádem lidem co se ohybují v oblasti IT ubude práce

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Např. na 95 jsem přešel okamžitě - bylo to o dost lepší ovládání než 3.11. Na 98 taky, ale dost jsem přemejšlel, jestli se nevrátit - byly na mym HW pomalý (málo paměti - naštěstí sem pak sehnal další). Na XP jsem taky přešel okamžitě - stabilita s 98 nesrovnatelná. Na Visty zatím nepřejdu: pominu-li finanční náročnost nového OS (kterou tady asi většina stejně neřeší), tak nevidim důvod pro upgrade.

Vzhled mě nezajímá, z fíčur sice má Vista pár malejch věcí navíc, ale XP je fční systém, kterej mám ozkoušenej a umím. Nevím, proč bych se měl učit jinej, když za to nemam odpovídající protislužbu,
    navíc nemam jistotu, že vše bude fungovat tak jak chci. Navíc o něco větší náročnost na HW (i když na mý sestavě je to asi jedno, ale proč v idle pálit víc elektřiny).

Když to shrnu - Visty asi nejsou špatnej OS. Ale prostě nenabízej IMHO nic tak dobrýho, aby měl člověk důvod přejít a učit se něco novýho. (Proto taky lidi přecházeli na novej DOS bez problémů - nepoznali rozdíl a nemuseli se nic učit). Důvod, že je to novej OS, rozumnýmu člověku na přechod nestačí - novější neznamená lepší. A dojem z prezentace je úplně něco jinýho, než když si k tomu pak člověk sedne a musí to používat.

Ještě můžu nabídnout pohled laika - mojí sestry. Koupila si novej NTB, byly k němu přiložený visty a XP. Po chvilce hraní s vistama (a viděla je už dříve na počítačích v práci) prohlásila - dej mi tam radši XP, v těch se vyznam.

Registrace
    May 2006

Samozřejmě, nikdo nikomu netlačí nic - spíš jde o to, jak se všude píše, že to je na nic, ono to tam je jen na parádu a podobně. Kdo nepotřebuje, pojede pod jednoduchým a starým systémem, jistě pro to má své důvody. Taky bych nikomu necpal, aby si na PC, které bude sloužit jen na net a třeba kancelařinu dává Visty, ale taky bych u takového PC zbytečně neinvestoval. Když to ale HW zvládne a nebude to pro něj přítěží, proč tam nedát to nejnovější.

Tuhle diskuzi sem spíš otevřel proto, poněvadž mě zaujalo, jak lidé dokáží reagovat. Napovídejte jim, že jogurt Amalka není dobrý, je řídký, trpký a pak jim ho dejte sníst jako jogurt Křemílek a až to dodlabou, budou si blahem hladit bříška, jim řekněte, že to byla ve skutečnosti Amalka. Věřím, že část z nich by obrátila na místě o 180% a začla i zvracet, ale ta druhá by nakonec nemusela být tak pokrytecká a mohla by přiznat, že se mýlili

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

To sice jo - ale zas nebereš v úvahu to, jak lidi reagujou :-D. Když jim ukážeš připravenou prezentaci s hezkou grafikou kde všechno krásně funguje, tak se jim to bude líbit. Když s tim maj pracovat, tak je to ale jiná věc. Takže tadle akce MS byla čistě reklamní akce a nic se z ní vyvozovat IMHO nedá.

A to, že moje sestra Visty viděla a odmítla je není kvůli nějakejm řečím. Vzala si NTB, začla s nim chvíli pracovat, pak se zaptala - a jak se dělá todle? a kde je todle? a proč je tady todle, k čemu to je (sidebar)? Vysvětlil jsem jí to a zeptala se: dá se to vypnout? A to jsem ji, přestože nejsem kamarád Vist,od nich nezrazoval, spíš naopak - byl jsem na ně zvědavej. Prostě IMHO XP jsou natolik dobrý OS - a zároveň tak starý a zajetý, že lidi nepotřebujou nic lepšího a nechce se jim se přeučovat.

Další věc, která Vistám neprospívá, je to, že je výrobci NTB cpou i na levný modely s 512MB RAM, což je dost zoufalý.... ale co maj chudáci výrobci NTB dělat, když se XP snad ani už nedaj neprodávat. A to, že
    XP snesitelně choděj na dalejo starším HW, aniž by Visty přinesly pro uživatele (alespoň tak to dost uživatelů cítí) nějakou hmatatelnou výhodu je taky prostě fakt.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Nerika se tomuhle vymyvani mozku?

Tenhle postup kdy zavres skupinu lidi a zacnes ji podavat pouze omezene informace, takhle funguji treba sekty. Vedecky to nema zadnou hodnotu, zavery jsou predem naplanovane a psychologie je bez problemu predvida.

Chtel bych videt zavery z realneho testu, kdy by z nich udelali udajne betatestery a dali jim ten system "na testovani" v praxi.

No nic ja nemam rad Visty, vypocetni technika me z casti zivi a to co visty davaji BFU je sice prinos, ale nevyvazi to omezeni a problemy pro zbytek uzivatelu.

Samo patrim k tem co Visty vrele nedoporucuju, nenechavam je na nicem co nema 2 jadra a giga RAM a nekdy ani tam ne, kdyz jsou ovladace.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Na visty jsem presel hlavne z toho duvodu abych byl proste v obraze. Az skonci prodej xp tak jina volba nebude a chci byt pripraven a neco o tom systemu vedet osahat si ho! Zadny jiny extra duvod jsem nemel.

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Windows Server 2008: Windows 7 klienti stracaju konektivitu na Windows 2008R2
    Od filipek v sekci OS Windows
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 19-02-2013, 14:55
  2. Tiskárny: Stary scanner pod Windows Vista nebo Windows 7
    Od ICEBOSS v sekci Periferie
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 22-01-2010, 22:34
  3. Windows Vista & Windows Server 2008 SP2 Beta
    Od cool.user v sekci OS Windows
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 06-03-2009, 10:58
  4. Reakcí: 7