reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

T240HD nebo 245B

fwefw (23)|28.7.2008 21:37
Čus,
který byste mi doporučily z těchto dvou T240HD nebo 245B ? Pro 245B hovoří cena, design ( ty leštěný tlustý rámy u T240HD jsou peklo ). Naproti tomu T240HD je novější, má o dost vyšší kontarst ( poznám to? ) a podle recenze nemá schodovitou odezvu a nerozdvojují se mu tudíž hrany u FPS ( já ani nic jinýho nehraju ). Favorizuji ale 245B díky elegantnímu designu. S pozdravem :-)
Logout (4018)|28.7.2008 22:48
No, tak T má větší pouze dynamický kontrast (tzn. utlumuje podsvícení, takže černá vypadá černější - ale nesmí bejt nikde na obrazovce bílá). To IMHO moc důležitý není. Větší rozdíl je v barvách - B má 6bit barvy, zatimco (jestli výrobce nekecá) tak T má 8bit (ale TN panel, nevim, nevim, možná to je nepřiznanej dithering?).
Jako další výhodu bych viděl svítivost Tčka, kdy 400cd/m u Bčka je IMHO moc - navíc samsungy často nejdou moc tlumit a tak pak nejdou používat za tmy. (Tčko jde ztlumit až na 50cd/m, což by měla bejt dostatečná hodnota i na zhasnutý světla..., jak jde ztlumit Bčko nevím. Podle frekvence blikání lamp v recenzi tady na SWH by na tom ale taky neměl bejt snad špatně).
Další věc je, že za cena Tčka už pomalu dosahuje ceny PVA monitorů...
fwefw (23)|28.7.2008 23:13
[QUOTE=Logout;146383]....Tčka už pomalu dosahuje ceny PVA monitorů...[/QUOTE]

O cenu zase až tak nejde, ale samozřejmě kalkuluji ji. Klidně bych si koupil S-PVA s 16-bitovýma barvama za X tisíc, kdyby měl ten model nulový input lag a dobrou odezvu ( třeba Eizo 2431 ho má 50 ms - díval jsem se na něj, ale tohle je hrůza; Dell to samý; HP nevim, ale prý ho má taky celkem dost a hlavně nechci "glossy" monitor ). Jinak o té svítivosti u modelu B jsem někde četl, ale snad to půjde ztlumit. Někdo psal, že u něj mohl vydržet jen pár hodin, jak ho bolely oči. To by bylo dost nepříjemné, protože u monitoru trávím desítky hodin.
Razi3L (612)|29.7.2008 08:03
a na tenhle jsi koukal?
https://www.svethardware.cz/recenze-dalsi-ctyriadvacitka-lg-l245wp/15972
Inputlag má 18ms + 16ms normální odezvy. Tahle odezva se už dá vydržet. Záleží taky na tom, jestli je monitor pouze na hry, pokud ano, tak brát TNko. Pokud internet, filmy, hry - (multimédia), tak bych bral tohle LG.
Draken (1578)|29.7.2008 13:10
ahoj,mám samsung 245B nyní už dva týdny za tu dobu co jej mám jsem odhail tyto pozitiva a negativa:
pozitiva: Dobrý kontrast(živé barvy)
žádné input lagy ani CSC při 300Fps
přehledné menu
dobrá rovnoměrnost podsvícení
výborné horizontální+vrchní vertikální pozorovací úhly
výtečná cena
poměrně nízká váha při zachování výborné stabity a celkové mohutnosti
dobrá (až výborná) interpolace
díky matnému povrchu žádné odražené tlamy :-)
opravdu elegantní desing(hlavně to modře podsvícené
negativa:někomu přide až moc velký (mě přide akorát)
spodní pozorovací úhel
horší polohovatelnost
slabší intenzita podsvícení (nevím ale moje původní crt svítilo na 25% stejně jako tohle na 90%)


jinak já sem si na něk zvykal sca 1den (a to jsem přecházel z 17" crt)
fwefw (23)|30.7.2008 01:15
to Razi3L : Díval jsem se a nijak extra mně ten monitor nezaujal. Multimediálně monitor by byl ideální, ale v tom případě raději už to Eizo 2431 nebo Samsung XL20 ( 30 ms input lag ). Ještě jsem se díval na ten Dell, teď mají dojít nějaké nové revize, ale to mě asi mine. Ty máš to LG nebo myslíš si, že je při jiných činnostech " fotky/filmy" o tolik lepší než zmiňovaný Samsung ? Ještě je tu 2493HM, to je novější TN-ko, ale i tak má 10 ms.

to Draken : Jak je na tom barevně, zkoušel jsi fotky ? U filmů jedeš jenom HD nebo jdou i kvalitní ripy a kvalita je ?
Draken (1578)|30.7.2008 08:31
barvy jsou dobré -živé ,pokud by ti ale ani tak nevyhovovali můžeš si v menu monitoru vyhrát do aleluja
teplota,sytost,kontrast,a spousta dalších nastavení...
U filmů jedu většinou na 4,7GB verzi DVD a nevypadá to zle (samozřejmě pokud pustíš nekvalitní dvd se starým fimem např. první díl Ramba tak si to ze vzdálenosti 50cm moc nevychutnáš a jsou vidět "kostky"
jinak HD filmy jsou jak zvon a dobře vypadají i divX v lepší kvalitě (1,5GB na 90min)
jinak recenze tohoto monitoru je přímo na těchto stránkách
Razi3L (612)|30.7.2008 13:46
to fwefw: Tenhle monitor nemám, plánuju asi tak za 1,5 měsíce nákup nového monitoru a to LG mě zaujalo - není to TN, ale MVA, takže by to mělo mít lepší barvy a pozorovací úhly. Odezva u tohohle LG i s inputlagem není nijak tragická. Pokud na LG nebude dost peněz, tak půjdu asi do toho Samsungu 245B.
Doporučuju ti, než monitor koupíš prohlédnout si ho někde na živo. Sice se dá vrátit do 14dnů (pokud je koupen přes eshop), ale zase čekat, než pošlou peníze, posílat to zpátky atd. - zbytečné zdržování.
MIZ (97)|30.7.2008 19:41
Hi all
Potřebuji pls poradit, jaký mám koupit monitor k PC, které je zatím stará šunka [Athlon 1900+, 1 GB RAM, grafárna ATI 9600 AGP], ale časem jej nahradím novým. Primárně toto PC je a bude na jednodušší dětské hry a Internet. Rád bych ale zároveň monitor využil jako "TV" pro připojení DVD přehrávače [fungujícího i jako herní konzole], nejlépe aby monitor měl SCART [RGB] vstup.
Preferuji širokoúhlé rozlišení 1920*1200.
Nepotřebuji, aby to byla plnohodnotná TV, i když možná jiná možnost nebude. Nechci ani klasickou LCD TV s velmi hrubým rastrem - použití jako monitor herního PC je primární.
Moc rád bych montáž na zeď.
Nemám přesný cenový limit, ale musel by být dobrý důvod jít přes nějakých 10 tis. Kč bez DPH.
Většinou nacházím spíš LCD-TV s možností připojení i PC, ale tam se právě bojím nekvalitního obrazu pro PC.
Právě T240HD je celkem vážný kandidát, když oželím pověšení na zeď a smířím se s neoblíbeným lesklým designem.
Nemáte pls někdo ale tip na něco podobného, na nějakou konkurenci?
Razi3L (612)|30.7.2008 21:14
to MIZ: Dnes jsem tak zběžně koukal a na jiné 24" LCD se SCART jsem nenarazil. U T240HD mě štve asi nejvíc ergonomie - nelze posunout směrem nahoru. Další LCD s TV (SCARTem) jsou už jen 22".
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Monitory%2FTV\LCD+TV\22%22+(56+cm)
Draken (1578)|31.7.2008 09:52
šlo by pořídit televizní kartu a redukovat scart na s-video vstup..
třeba avermedie to umožňuje a DVD můžeš pouštět přes přiložený SW
MIZ (97)|31.7.2008 13:17
Razi3L: Tos mě moc nepotěšil, ale asi to tak bude, že v tomto rozměru těch LCD se SCARTem je pomálu.
Draken: Chci mít možnost připojit ten DVD přehrávač přímo.
Razi3L (612)|31.7.2008 14:06
je to tak bohužel no, pokud ještě narazíš na nějakou alternativu k T240HD, tak to sem pls napiš.

jinak jsem ještě našel tohle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38360 ale to už je trochu mimo mísu :)
MIZ (97)|31.7.2008 14:52
No, mimo mísu, ale pěkné. Ale bohužel mimo mísu. :-D
Momentálně koukám ještě na Benq FP241VW http://benq.cz/products/LCD/?product=830&page=specifications a ViewSonic VX2835wm 28" http://www.lcdmonitor.cz/ViewSonic-VX2835wm-28-Black-Silver-LCD-monitor/i31502/ - nemají sice SCART, ale mně mezitím došlo, že komponentním vstupem není myšlen kompozitní, když to tak vidím napsané vedle sebe oboje. :-) Takže možná SCART nebude zcela nutný, protože ten můj přehrávač tam má i nějaký výstup YPbPr nebo tak nějak - to je onen "komponentní"? Jde mi o plnohodnotný výstup RGB, když už člověk ty DVD kupuje, S-VHS či dokonce kompozit je samozřejmě degradace.
Razi3L (612)|31.7.2008 21:14
ten viewsonic bych zavrhl rovnou kvůli odezvě, ta je podle recenze zde šílená.
To BenQ nevypadá špatně - je to už A-MVA a ne jako to LG P-MVA ( takže beru zpět, že to LG je dobrej monitor - v recenzi je chyba)
jinak dneska jsem ještě koukal na tenhle:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145006000000IDI&Search=2600&SearchType=1
a vypadá poměrně dobře. Technologie je S-IPS. Jen někdo měl trochu problémy s podsvícením.
MIZ (97)|31.7.2008 22:02
Zkusím ten Samsung T240HD a uvidíme. Papírově není ideální na moje požadavky, ale moc mu nechybí. Pak aspoň budu mít k dispozici osobní dojmy... :-)
Razi3L (612)|31.7.2008 23:04
ok, já plánuju monitor nejdříve v polovině září. Takže sem určitě napiš jakej má na tebe dojem. T240HD mě zaujal hlavně kvůli tomu tuneru :) Jinak se mi líbí to A-MVA BenQ i to S-IPS LG, budu muset příští měsíc někam na výlet a pořádně se na všechno podívat a pak se asi rozhodnout - jinak to asi nepůjde....
Tomekczze (5)|2.8.2008 00:25
[QUOTE=Razi3L;147368]ok, já plánuju monitor nejdříve v polovině září. Takže sem určitě napiš jakej má na tebe dojem. T240HD mě zaujal hlavně kvůli tomu tuneru :) Jinak se mi líbí to A-MVA BenQ i to S-IPS LG, budu muset příští měsíc někam na výlet a pořádně se na všechno podívat a pak se asi rozhodnout - jinak to asi nepůjde....[/QUOTE]
Nemas na ten Benq nakou ceskou recenzy, ja sem nasel zatim jen anglicky. Taky palnuju ze ho koupim, spolecne s HD 4870. Prvne sem koukal na ten Benq FP 241W, ale hned se me zalibil ten ram :-)
Razi3L (612)|2.8.2008 08:24
Právě, že jsem žádnou recenzi nečetl, tak bych se na něj někam jel podivat. Ale já nakonec pravděpodobně půjdu do toho LG. Všechny parametry mi u toho sedí, jen se už potřebuju někde dozvědět, jak je na tom s výškou, protože všude uváděných 563mm se mi zdá na 26" moc. Budu to muet někde v obchodě změřit.
fwefw (23)|8.8.2008 01:45
Čus,
tak mám 245B. Dojmy ? Vadí mi, že hodně maže v FPS hrách ( COD 4 MP ) je to pak dost nepřehledný, ale to bude i u jiných monitorů nebo ještě horší, navíc nemá žádný input lag. Co mi, ale skutečně citelně vadí je brutální jas, protože ten je opravdu pekelnej. Chtěl jsem se zeptat někoho, kdo tento monitor vlastní, jestli je to pro něj též tak hrozný a jak měl třeba zkušenost u jiného lcd ? Normálně jsem včera měl úplně rudý oči ( i když je hodně ztlumenej ) a to nebylo ani za crt, tam sice po celým dnu trochu pálily, ale já měl včera úplně popraskaný bělma. Je to "doménou" pouze tohoto lcd nebo technologie tn obecně a jsou na tom lépe třeba -va monitory ? Předtím jsem měl na chvíli Viewsonic MVA a tam to bylo úplně v pohodě a ne tohle "výpalný". Pak jsem si ještě všimnul velkého bílého čtverce uprostřed, který je vidět na černým pozadí, ať už je monitor vyplý nebo běží tmavá scéna. Asi je to otlačený/odřený od polystyrénu, jak to přepravovali nebo co. U toho Viewsonica jsem nic takovýho nepozoroval. Setkali jste se s tím ? Asi bych si měl koupit nějaký hadřík se speciálním vláknem a zkusit to vyčistit.
HiLow (1000)|8.8.2008 01:57
[quote=fwefw;149549]Čus,
tak mám 245B. Dojmy ? Vadí mi, že hodně maže v FPS hrách ( COD 4 MP ) je to pak dost nepřehledný, ale to bude i u jiných monitorů nebo ještě horší, navíc nemá žádný input lag. Co mi, ale skutečně citelně vadí je brutální jas, protože ten je opravdu pekelnej. Chtěl jsem se zeptat někoho, kdo tento monitor vlastní, jestli je to pro něj též tak hrozný a jak měl třeba zkušenost u jiného lcd ? Normálně jsem včera měl úplně rudý oči ( i když je hodně ztlumenej ) a to nebylo ani za crt, tam sice po celým dnu trochu pálily, ale já měl včera úplně popraskaný bělma. Je to "doménou" pouze tohoto lcd nebo technologie tn obecně a jsou na tom lépe třeba -va monitory ? Předtím jsem měl na chvíli Viewsonic MVA a tam to bylo úplně v pohodě a ne tohle "výpalný". Pak jsem si ještě všimnul velkého bílého čtverce uprostřed, který je vidět na černým pozadí, ať už je monitor vyplý nebo běží tmavá scéna. Asi je to otlačený/odřený od polystyrénu, jak to přepravovali nebo co. U toho Viewsonica jsem nic takovýho nepozoroval. Setkali jste se s tím ? Asi bych si měl koupit nějaký hadřík se speciálním vláknem a zkusit to vyčistit.[/quote]

Pokud je tam videt ctverec, tak je to na reklamaci, pises, ze jak ve vypnutem, tak i zapnutem stavu. Asi jsi chytil spatny kus. Pokud ho mas z iNet Shopu, tak nelen a posilej zpet.;)
fwefw (23)|8.8.2008 02:18
[QUOTE=HiLow;149552]Pokud je tam videt ctverec, tak je to na reklamaci, pises, ze jak ve vypnutem, tak i zapnutem stavu. Asi jsi chytil spatny kus. Pokud ho mas z iNet Shopu, tak nelen a posilej zpet.;)[/QUOTE]

To je otlačený na 99% z toho polystyrénu, ve kterém to bylo. Díval jsem se a je tam stejný čtverec, který tu obrazovku asi držel. Zkusím to vyčistit.
HiLow (1000)|8.8.2008 02:22
[quote=fwefw;149555]To je otlačený na 99% z toho polystyrénu, ve kterém to bylo. Díval jsem se a je tam stejný čtverec, který tu obrazovku asi držel. Zkusím to vyčistit.[/quote]
Ja osobne, pokud bych tam neco takoveho mel, tak bych okamzite reklamoval.;)