reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vista shutdown problem

JonnyC (124)|29.7.2008 08:31
Pri vypinani Vista 64 Home Premium se mi stava, ze PC zustane viset na vypinaci obrazovce, zurive hrabou disky a nic se nedeje. Tak to klidne zustane par hodin. Pri tvrdem vypnuti pak jsou obvykle nejake problemy s disky (vynuceny checkdisk nebo rozjety mirror raid).

Nemate nekdo tip co s tim?

Zkousel jsem trasovani vypnuti pres xbootmgr z windows performance toolkit. Tam nic podezreleho nebylo, jen vsechny grafy koncily na 190s, prestoze vypinani trvalo mnohem dele (a log file mel pres 4GiB).

Sestava:
C2 Quad 9300, 2*2G a-data cl4, radeon 8450, Gigabyte GA-EP45-DS3R. Primarni disk Samsung 500GB, 2*160GB Seagate v mirroru, x-fi pci, hybridni tv tuner asus.
Ovladace vicemene posledni(v ramci 14 dni).
Taky tam bezi avast a comodo firewall, ale oboji jsem zkousel pred vypnutim ukoncit a zadny rozdil.

Problem se obvykle projevi az po nejake dobe prace, pokud pc vypnu hned po restartu, vetsinou to jde korektne.

EDIT: a prosim bez komentaru na tema preinstalovat - to by me napadlo taky, ale radsi bych se tomu vyhnul
Matajon (125)|1.8.2008 13:22
V eventlogu (eventvwr.msc) nic zajímavého, co se v průběhu těch pár hodin dějě, není?
pinc (85)|4.8.2008 21:33
Jednou jsem řešil podobný problém na xp se sw raid 1.
Nesedly si drivery :-)).


Dělá to od začátku nebo až po nějaké změně ?

Zkus to bez toho mirroru.
JonnyC (124)|12.8.2008 08:46
V eventlogu nic zajimaveho.

Ten mirror z toho podezrivam taky - ted to zacalo delat min (jednou ze 3 pokusu) ale obvykle pri dalsim startu pak mirror overuje. Zkousel jsem dat novejsi ovladace ale zadna zmena :(

[QUOTE=pinc;148494]Jednou jsem řešil podobný problém na xp se sw raid 1.
Nesedly si drivery :-)).[/QUOTE]

Jak jsi to potom vyresil?
JonnyC (124)|3.9.2008 15:55
Abych to dopnil, tak raidem to nebylo (dela to i kdyz je odpojeny). Jeste zkusim preinstalovat (nebo oninstalovat) DES jak nekdo navrhoval zde https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=22598