Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Podivná hláška Outlook Express

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Ahoj, začala se mi objevovat hláška outlook express - viz. screen i přesto že jej nepoužívám, nevíte čim to může být?Dík za rady.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Outlook.gif 
Zobrazení: 166 
Velikost: 15.8 KB 
ID: 5845  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Ani nemáš nakonfigurovaný vlastní účet v Outlook Expresu? Třeba mají Wokna neodolatelnou touhu šetřit ti místo na disku. Já bych to neřešil. Prostě to odklikni a je to. Mrkni pro jistotu do Outlook Expresu, odeber všechny ty nesmyslný účty, co tam jsou předdefinovaný a je to.
    Pro jistotu překontroluj v nastavení firewallu, že je OE bloklý a kdyžtak se mrkni do služeb, a jestli tam je nějaká patřící OE, tak ji zakaž. (A zapamatuj si, nebo napiš, která to byla, kdyby začalo něco kravnout).

Občasný diskutér Avatar uživatele vogon
    Registrace
    Jul 2008

Tak jak píše fanynek - a taky se jukni kolik máš volného místa na systémovém disku...
    Nebo by to mohla být akce z naplánovaných úloh nějakým programem na optimalizaci PC (pokud nějaký používáš)
    Naposledy upraveno uživatelem vogon: 29-07-2008 v 20:08 Důvod: doplňuji

Erb Erb je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Toto hlášení se mi v poslední době objevuje když mám na druhém datovém disku málo volného místa.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Skontroluj, či sa ti automaticky nespúšťa Windows mesenger(ako proces-súbor msmsgs.exe). Ak áno, v msconfig ho na karte služby vypni, problém by mal prestať.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Problém je také v tom že hláška se zobrazí jen na chvilku (třeba 5s) a než stačím kliknout, tak zmizí ;-) , uvolnění místa na sys. disku pomohlo (nyní kolem 2gb volno) jen na chvilku pak se hláška objevovala znovu, ale stihl jsem ze správce přejít k procesu ze kterého se hláška objevovala a dovedlo mě to k nmindexstoresrv.exe (nějaký otravný proces Nera) - Nero jsem odinstaloval a hláška je pro vždy pryč (doufám). Takže se problém týka zřejmě Nera (?????) což mě samotného zaráží.
    Naposledy upraveno uživatelem ferryx: 29-07-2008 v 22:07

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od ferryx Zobrazit příspěvek
    Problém je také v tom že hláška se zobrazí jen na chvilku (třeba 5s) a než stačím kliknout, tak zmizí ;-) , uvolnění místa na sys. disku pomohlo (nyní kolem 2gb volno) jen na chvilku pak se hláška objevovala znovu, ale stihl jsem ze správce přejít k procesu ze kterého se hláška objevovala a dovedlo mě to k nmindexstoresrv.exe (nějaký otravný proces Nera) - Nero jsem odinstaloval a hláška je pro vždy pryč (doufám). Takže se problém týka zřejmě Nera (?????) což mě samotného zaráží.
    Tohle je opravdu zarazejici, jedine co me napada je, ze nero muze posilat zpravy ( ted mam na mysli v ramci PC) pres msmsngr, ktery je sprazeny s outlookem. Takze mozna nejaka smycka.

Registrace
    Jul 2008

Zkus ještě nastartovat Otlook Express > nástroje > možnosti > údržba
    a buďto použij službu vyčistit, nebo koukni do úložiště a vymaž, (odzálohuj) jeho celý obsah.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Problém možno nesúvisí priamo s Nerom, ale práve s ubúdajúcim miestom na disku. Pokiaľ na pozadí beží mesanger, tak to môže systém využiť na uvoľnenie miesta a hodí onú hlášku.

Získavaš miesto odinštalovaním programov, alebo čistíš adresáre ako Temp, System volume information(kde sú uložené restore pointy) atď. a zaberajú tiež nemálo miesta?

Registrace
    Jul 2008

NMIndexstoresrv.exe je soubor mediaindexeru z Nero Scout - nejlepší je vypnout služby Scouta hned po instalaci Nero 7 - spousta lidí měla právě s tímhle procesem problémy - jednu dobu se to na fórech dost řešilo.

K poznámce robkiho - vidím to podobně ta souvislost s Nerem je podle mne v tom že soubory indexů médií ze Scouta zabírají celkem dost místa.
    Naposledy upraveno uživatelem vogon: 29-07-2008 v 23:23 Důvod: doplňuji

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Jj. Občas se nestačím divit, kolik nepotřebných služeb si některé programy (a i Windows) zavádějí a spouští. Proto vždy po kompletní instalaci OS a všech programů spustím Process Explorer a Služby woken a všechno nepotřebný co uvidím zakážu, nebo dám na ručně.

Podobná témata

1. E-mail klienti: outlook express
    Od jiri1946 v sekci Internet
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 26-02-2010, 18:52
  2. Linux Debian a Outlook Express
    Od Stano_tvf v sekci OS Linux
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 04-02-2010, 13:34
  3. Microsoft Outlook Express
    Od P@pi v sekci OS Windows