reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Podivná hláška Outlook Express

ferryx (6)|29.7.2008 18:56
Ahoj, začala se mi objevovat hláška outlook express - viz. screen i přesto že jej nepoužívám, nevíte čim to může být?Dík za rady.
Outlook.gif
fanynek (2048)|29.7.2008 19:56
Ani nemáš nakonfigurovaný vlastní účet v Outlook Expresu? Třeba mají Wokna neodolatelnou touhu šetřit ti místo na disku.:D Já bych to neřešil. Prostě to odklikni a je to. Mrkni pro jistotu do Outlook Expresu, odeber všechny ty nesmyslný účty, co tam jsou předdefinovaný a je to.
Pro jistotu překontroluj v nastavení firewallu, že je OE bloklý a kdyžtak se mrkni do služeb, a jestli tam je nějaká patřící OE, tak ji zakaž. (A zapamatuj si, nebo napiš, která to byla, kdyby začalo něco kravnout).
vogon (96)|29.7.2008 20:00
Tak jak píše fanynek - a taky se jukni kolik máš volného místa na systémovém disku...
Nebo by to mohla být akce z naplánovaných úloh nějakým programem na optimalizaci PC (pokud nějaký používáš)
Erb (32)|29.7.2008 20:35
Toto hlášení se mi v poslední době objevuje když mám na druhém datovém disku málo volného místa.
robky (3195)|29.7.2008 20:44
Skontroluj, či sa ti automaticky nespúšťa Windows mesenger(ako proces-súbor msmsgs.exe). Ak áno, v msconfig ho na karte služby vypni, problém by mal prestať.
ferryx (6)|29.7.2008 22:03
Problém je také v tom že hláška se zobrazí jen na chvilku (třeba 5s) a než stačím kliknout, tak zmizí ;-) , uvolnění místa na sys. disku pomohlo (nyní kolem 2gb volno) jen na chvilku pak se hláška objevovala znovu, ale stihl jsem ze správce přejít k procesu ze kterého se hláška objevovala a dovedlo mě to k nmindexstoresrv.exe (nějaký otravný proces Nera) - Nero jsem odinstaloval a hláška je pro vždy pryč (doufám). Takže se problém týka zřejmě Nera (?????) což mě samotného zaráží.
HiLow (1000)|29.7.2008 22:45
[quote=ferryx;146663]Problém je také v tom že hláška se zobrazí jen na chvilku (třeba 5s) a než stačím kliknout, tak zmizí ;-) , uvolnění místa na sys. disku pomohlo (nyní kolem 2gb volno) jen na chvilku pak se hláška objevovala znovu, ale stihl jsem ze správce přejít k procesu ze kterého se hláška objevovala a dovedlo mě to k nmindexstoresrv.exe (nějaký otravný proces Nera) - Nero jsem odinstaloval a hláška je pro vždy pryč (doufám). Takže se problém týka zřejmě Nera (?????) což mě samotného zaráží.[/quote]

Tohle je opravdu zarazejici, jedine co me napada je, ze nero muze posilat zpravy ( ted mam na mysli v ramci PC) pres msmsngr, ktery je sprazeny s outlookem. Takze mozna nejaka smycka.:notsure
vogon (96)|29.7.2008 22:49
Zkus ještě nastartovat Otlook Express > nástroje > možnosti > údržba
a buďto použij službu vyčistit, nebo koukni do úložiště a vymaž, (odzálohuj) jeho celý obsah.
robky (3195)|29.7.2008 23:03
Problém možno nesúvisí priamo s Nerom, ale práve s ubúdajúcim miestom na disku. Pokiaľ na pozadí beží mesanger, tak to môže systém využiť na uvoľnenie miesta a hodí onú hlášku.

Získavaš miesto odinštalovaním programov, alebo čistíš adresáre ako Temp, System volume information(kde sú uložené restore pointy) atď. a zaberajú tiež nemálo miesta?
vogon (96)|29.7.2008 23:14
NMIndexstoresrv.exe je soubor mediaindexeru z Nero Scout - nejlepší je vypnout služby Scouta hned po instalaci Nero 7 - spousta lidí měla právě s tímhle procesem problémy - jednu dobu se to na fórech dost řešilo.

K poznámce robkiho - vidím to podobně ta souvislost s Nerem je podle mne v tom že soubory indexů médií ze Scouta zabírají celkem dost místa.
fanynek (2048)|30.7.2008 15:42
Jj. Občas se nestačím divit, kolik nepotřebných služeb si některé programy (a i Windows) zavádějí a spouští. Proto vždy po kompletní instalaci OS a všech programů spustím Process Explorer a Služby woken a všechno nepotřebný co uvidím zakážu, nebo dám na ručně.