reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jeremin Hsieh, Asus Country Managera

Karel Polívka (1485)|30.7.2008 00:48
Máme tu další rozhovor ze série Ptáme se za vás, v němž můžete pokládat otázky přímo vy - čtenáři Světa hardware. Tentokrát je ve znamení společnosti Asus.

Tímto dáváme úvodem prostor, aby se pan Jeremin Hsieh, Asus Country Manager, několika vlastními slovy představil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeremin Hsieh se představuje

"Je tomu více jak 5 let, co jsem poprvé přistál v Ostravě. Byla to moje první návštěva České republiky. Toho času jsem působil na pozici regionálního Sales Managera pro střední a východní Evropu. Po dalších dvou letech jsem byl povýšen na pozici Country Managera pro Českou republiku. Po dobu těchto 3 let žiji v Praze. Podle mého názoru je Praha nejvíce rozvinuté město ve střední a východní Evropvě, co se dopravy a infrastruktury týče. Za posledním 5 let se v Česku změnilo hodně. Životní úroveň se zvýšila více, než jsem očekával, což má pozitivní odraz i na prodej našich výrobků. Naše společnost roste díky podpoře Českých občanů každým rokem. V oblasti notebooků dosáhl Asus vůdčího postavení ve 4. kvartále loňského roku a to je obrovský nárůst v porovnání se sedmým místem v roce 2003. Českou republiku mám velmi rád, je to můj druhý domov. Rád bych tu zůstal dalších 10 let", říká Jeremin Hsieh, Asus Country Manager.


Jeremin Hsieh, Asus Country Manager


O společnosti Asus

ASUS je jednou z předních společností v novodobé digitální éře. S více než 8 000 zaměstnanci a špičkovým výzkumným i vývojovým týmem dosáhla společnost v roce 2007 celkového obratu 6,9 miliardy amerických dolarů. Firma ASUS patří mezi 10 nejlépe umístěných společností v žebříčku "InfoTech 100" časopisu BusinessWeek's, kde je zařazena už jedenáctým rokem po sobě. Wall Street Journal Asia označil ASUS pro špičkové produkty za jedničku na Tchajwanu. Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti https://www.asus.com nebo https://www.asus.com/cz/
"

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak pokládat otázky?

Po dalších 7 dní můžete psát své otázky (zobrazí se v tomto tématu). Musí být dodržováno pravidlo 1 příspěvek = 1 otázka. Pokud máte otázek více, vytvořte každou zvlášť.

Abyste byli s odpovědí spokojení, bude záležet na:

  • co nejpřesnější formulaci otázky a jejím vztahu k zaměření rozhovoru
  • zda jde o informaci, kterou lze zveřejnit (v dané době)
  • zda jde o informaci, která je k dispozici (otázky týkající se budoucnosti)

Příspěvky odbíhající od zaměření rozhovoru nebo porušující pravidla fóra jsou mazány.

Po týdnu bude téma uzamčeno, redakce vybere 10 nejzajímavějších otázek (případně přidá vlastní) a zašle je k zodpovězení. Po obdržení odpovědí je zpracujeme a typicky další pátek rozhovor zveřejníme v magazínu jako nový článek.
happymaster23 (117)|30.7.2008 01:33
Jméno tazatele: Martin Šťastný

Znění otázky:
Dobrý den,

z jakého důvodu jsou ve světě zpožděny dodávky Eee 901 s GNU/Linuxem a proč se do ČR dováží zatím pouze varianta s Windows XP? Kdy plánujete, že bude u nás dostupná verze s GNU/Linuxem?

Děkuji za odpověď

Doplňující komentář:
adosl (28)|30.7.2008 10:10
Jméno tazatele: adosl

Znění otázky:
Jaké základní desky ze série ROG se chystají pro nové procesory Nehalem BloomField? A kdy je můžeme očekávat?

Doplňující komentář:
HFX9 (276)|30.7.2008 12:59
Jméno tazatele: Jirka

Znění otázky:
Dobry den,
mel bych otazku k routrum znacky Asus:

Vsimnul jsem si jedne poctatne veci, pokud se jedna jen o router bez adsl modemu je mozne nastavit prirazeni ip adresy podle mac adresy sitove karty, ale kdyz ma router integrovany adsl modem tato moznost tam z nepochopitelnych duvodu chybi. Je to dost dulezita vec v pripade ze mate v domaci siti ftp nebo web server a pozadujete u nej stale stejnou IP na zaklade MAC adresy sitove karty serveru.

Chtel bych se proto zeptat, zda-li je to zamer, nebo jen nekdo z vyvojaru tuto dost podstatnou polozku (kterou mimochodem konkurencni znacky bezne nabizeji) opomel?

Dekuji

Doplňující komentář:
TomK (4)|30.7.2008 16:42
Jméno tazatele: TomK

Znění otázky:
Kdy počítáte s dostupností netbooků EEEPC-1000 a 1000H v České republice?

Doplňující komentář:
When do you plan availability of EEEPC models 1000 and 1000H in Czech Republic?
Návštěvník (184)|30.7.2008 19:02
Jméno tazatele: Panoramix0903

Znění otázky:
Zdravím. Chcel by som sa spýtať, kedy konečne aj ASUS vydá nový BIOS pre grafickú kartu HD4850, s upravenými, zníženými frekvenciami GPU a DDR3 v režime idle. MSI tak urobil dávno. Support ma odkázal na Taiwan, že tam to musia rozhodnúť... A mesiac sa nič nedeje...

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|30.7.2008 21:15
Jméno tazatele: sepse

Znění otázky:
Proč nejsou produkty Asus v ČR levnější, když zde máte výrobní kapacity?

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|30.7.2008 21:16
Jméno tazatele: MMX

Znění otázky:
Pred dvomi dnami som bol v servise riesit problem so zakladnou doskou (ASUS M2N-E s chipsetom nForce 570 Ultra), je to uz tretia chyba za necele dva roky, pricom jedna z predchadzajucich dvoch sa dala vyriesit len vymenou dosky. Su vsetky vase vyrobky takto "kvalitne" alebo to je len nahoda? Doteraz som vas povazoval za jednu z tych lepsich znaciek a ako dalsiu dosku som tiez planoval ASUS, ale uz sa toho dost bojim. Mate nejake verejne pristupne statistiky poruch?

Doplňující komentář:
Shark_cz (2)|30.7.2008 21:33
Jméno tazatele: Shark

Znění otázky:
Dobrý den,

vlastním notebook Asus R1F a jsem s ním spokojený, ale chtěl bych vyměnit procesor za nízkonapěťový, aby mi notebook déle vydržel pracovat na baterii. Mám vyhlédnutý procesor Intel Core 2 Duo U7600 (SLV3W), ale nevím jak ho sehnat, neboť distributoři v ČR obchodují s notebookovými procesory pouze výjimečně. Jste schopni se o zákazníka jako jsem já postarat?

Doplňující komentář:
Nehodláte uvažovat o větší volnosti ve výběru komponent pro své zákazníky? Představoval bych si to podobně jako u VBI.
K.J.S. (1)|30.7.2008 22:30
Jméno tazatele: K.J.S.

Znění otázky:
Dobrý den,
Kdy bude v ČR dostupný notebook Asus ROG G50V ?

Děkuji za odpověď

Doplňující komentář:
Woyta (284)|31.7.2008 11:34
Jméno tazatele: Woyta

Znění otázky:
Dost často se setkávám s nespokojenosti uživatelů při řešení reklamací (délka a způsob) a občas i kvalitou podpory produktu u společnosti Asus. Planujete tyto služby zkvalitnit? Toto je věc která mě dost odrazuje od produktů této společnosti.

Doplňující komentář:
Par příkladů:
Když jsem reklamoval moji základni desku tak po měsíci se mi vrátila cizí použitá deska (jiná revize, mechanicke poškození socketu, ....). Reklamace byla deklarovana jako oprava.
Známy reklamoval měsíc starý notebook. Neopravitelna vada a daný model nebyl skladem. Vybral si tedy vykonove podobny model shodne ceny. Na toto nebylo pristoupeno a byly mu nabízeny mnohem slabsi modely bez doplatku do puvodni hodnoty.
Zakoupena nova optická mechanika Asus DRW-1814BL. Jsou problémy se čtením některých médii. Čili žádá update firmware. Ale ouha. Ten který by do ní měl patří hlásí nekompatibilní mechaniku. Podle značení se jedná o Samsung SH-S203D. A ani tento firmware nelze použít.
Pavel Boček (4169)|31.7.2008 11:50
Jméno tazatele: Pavel Boček

Znění otázky:
Má ASUS v plánu změnit vzhled stránek podpory/download (http://support.asus.com/download/) a zajistit lepší dostupnost ? Používám vždy globální/anglickou verzi, avšak načítá se dlouho, pomalu reaguje, občas se i nenačte vůbec. Download servery jsou pak nezřídka přetížené a stahování je pomalé. Tyto zkušenosti mám z mnoha počítačů a mnoha připojení a jistě nejsem sám.

Doplňující komentář:
Pavel Boček (4169)|31.7.2008 12:06
Jméno tazatele: Pavel Boček

Znění otázky:
Je možné v blízké budoucnosti očekávat zlepšení v osazení nejlevnějších modelů základních desek ? U vyšších řad je již znát rozdíl např. oproti deskám z doby socketů A/478, kdy bylo i u vyšších modelů otřesné (nejen u ASUSu), avšal u nejlevnějších desek (konkrétně např. M3A78-EMH) je stále znát, že se šetří. Cena je sice nižší, avšak na úkor kvality, pak se například objevují problémy s pískáním při použití některých zdrojů (a to i těch kvalitních).

Doplňující komentář:
Pavel Boček (4169)|31.7.2008 12:14
Jméno tazatele: Pavel Boček

Znění otázky:
Kdy se dočkáme základních desek s čipovou sadou AMD 790GX+SB750, eventuelně 790FX+SB750 (jsou-li tyto v plánu) od ASUSu ?

Doplňující komentář:
Pavel Boček (4169)|31.7.2008 12:19
Jméno tazatele: Pavel Boček

Znění otázky:
Má ASUS v plánu uvést na trh i grafické karty s rozhraním DisplayPort a v případě že ano, tak kdy ?

Doplňující komentář:
dkas (193)|31.7.2008 12:41
Jméno tazatele: dkas

Znění otázky:
ASUS se v poslední době stále rozrůstá. Z poslední doby jsou zajímavé GPS navigace, které přinášejí zajímavý poměr cena/výkon. Zajímá mě, jestli je ASUS jako nováček na tomto poli spokojen se zájmem o své produkty a jestli se chce této oblasti věnovat i do budoucna.
Děkuji

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|31.7.2008 18:51
Jméno tazatele: Nitro

Znění otázky:
Proč se nevyrábí notebook s obrazovkou 24 palců a klasickou ergonomickou klávesnicí, třeba od Microsoftu. Já potřebuji přenést notebook maximálně do druhého patra mám pro něj místo jen na některém ze svých stolů. Při psaní na notebookové klávesnice mě bolí ramena a proto když už musím psát delší text, tak si připojím něco ergonomického.

Doplňující komentář:
Jednoduše chci přenosný počítač s velkou klávesnicí a obrazovkou na psaní dopisů, povídek a na sledování filmů a brouzdání po Internetu.
Návštěvník (184)|31.7.2008 19:14
Jméno tazatele: n-gaga

Znění otázky:
dobrý den
zajímá mě, jestli ASUS nechystá nějakou základní desku ze série R.O.G. s čipsetem 790FX

Doplňující komentář:
ICE_D (2754)|1.8.2008 08:49
Jméno tazatele: ice_d

Znění otázky:
Dobrý den,
proč bych si měl koupit notebook ASUS místo nějakého jiného? Co nabízí ASUS navíc oproti konkurenci? Přesvědčete mne argumenty.

Doplňující komentář:
Hello,
why should I buy notebook ASUS instead of another? What can your company ASUS offer more than your competitors? Persuade me by arguments.
destrik (22)|1.8.2008 09:54
Jméno tazatele: destrik

Znění otázky:
Preco sa na doskach s AMD pouziva max len 8+1 fazove napajanie? AMD je nato menej narocne ako intel?

Doplňující komentář:
destrik (22)|1.8.2008 09:55
Jméno tazatele: destrik

Znění otázky:
Bude niekedy startovat Express Gate aj bez potreby emulacie IDE?(teda v AHCI mode).

Doplňující komentář:
destrik (22)|1.8.2008 09:55
Jméno tazatele: destrik

Znění otázky:
Bude niekedy spristupnene hybrid crossfire na doskach s AMD 780G?

Doplňující komentář:
destrik (22)|1.8.2008 11:26
Jméno tazatele: destrik

Znění otázky:
Pripravuje as nieco an sposob E.P.U aj pre dosky AMD?

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|1.8.2008 14:39
Jméno tazatele: TomK

Znění otázky:
Poslední dobou je vidět Vaše výrobky mimo IT distribuce i v hypermarketech. Který prodejní kanál je pro Asus Czech primární?

Doplňující komentář:
Recently there are your products available not only in IT distribution channels, but even in supermarkets and consumer-electronic shops. Which of the channel Asus Czech considers as primary?
flanker (1579)|2.8.2008 13:57
Jméno tazatele: flanker

Znění otázky:
Dobrý den, bude dále podporována formou nových BIOSů řada starších oblíbených desek (např M2N-E série) i pro nové procesory AMD Deneb a Propus?

Doplňující komentář:
Návštěvník (184)|2.8.2008 14:45
Jméno tazatele: petrx2

Znění otázky:
Připravujete nějakého nástupce PDA ASUS MyPal A639 (s GPS, VGA displayem, rychlejším procesorem...)? Můžete uvést podrobnosti.

Doplňující komentář:
tvrbic (1)|2.8.2008 16:24
Jméno tazatele: Tomáš Vrba

Znění otázky:
V poslední době patří webové stránky Asusu k těm nejpomalejším(nejspíš díky velkému vytížení), takže hledání nových produktů či driverů trvá dlouhé minuty, nemluvě už vůbec o stahování driverů. Plánují se v dohledné době nějaká opatření, která by tomu zabránila?

Doplňující komentář:
Pavel Boček (4169)|4.8.2008 15:54
[QUOTE=tvrbic;147757] Jméno tazatele: Tomáš Vrba
[SIZE="1"]V poslední době patří webové stránky Asusu k těm nejpomalejším(nejspíš díky velkému vytížení), takže hledání nových produktů či driverů trvá dlouhé minuty, nemluvě už vůbec o stahování driverů. Plánují se v dohledné době nějaká opatření, která by tomu zabránila?[/SIZE][/QUOTE]

[SIZE="1"]Tahle otázka už víceméně je na předchozí stránce...[/SIZE]
rock (3)|6.8.2008 10:37
Jméno tazatele: Rock

Znění otázky:
Značka ASUS je moja obľúbená. Jedna vec ma ale veľmi mrzí - webové stránky patria medzi veľmi pomalé - pokiaľ sa mi zobrazí to, čo hľadám, trvá to dlho (hoci iné - vrátane mnohých konkurenčných - nabiehajú oveľa rýchlejšie) - a to mám relatívne dosť rýchle pripojenie (5 mb/s). Kedy sa s tým bude niečo robiť?

Doplňující komentář:
rock (3)|6.8.2008 10:47
Jméno tazatele: Rock

Znění otázky:
V poslednej dobe sa stalo veľmi módnym dávať lesklé šasi a lesklé displeje do notebookov. Toto považujem za veľmi nepraktické, pretože na šasi vidieť každý odtlačok prsta a pracovať s lesklým displejom na miestach s väčším osvetlením (o práci na slnku ani nehovoriac) je doslova utrpenie. Je to tiež dôvod, prečo v poslednej dobe začínam uprednostnovať niektoré notebooky konkurencie, ktorá zostala pri matnej povrchovej úprave. Kedy začne ASUS znova robiť matné notebooky?

Doplňující komentář:
rock (3)|6.8.2008 10:56
Jméno tazatele: Rock

Znění otázky:
Na Slovensku sa bežne predávajú notebooku ASUS s českou klávesnicou. Veľa ľudí je na to dosť citlivých a je to tiež jeden z faktorov pri výbere. Je taký problém vyrobiť tých pár kláves so slovenskou diakritikou naviac a pribaliť ich k notebooku?

Doplňující komentář:
-HoNY- (557)|7.8.2008 11:16
Znění otázky: Jaká je vize technologie Asus Express Gate do budoucna? Podpora je prozatím na špatné úrovni (update, funkce současného EG vs. Splashtop).
Gulde (92)|10.8.2008 12:47
Jméno tazatele: Michal Smrž

Znění otázky:
Dobrý den, zajímalo by mne, kdy můžeme očekávat další základní desky ze série R.O.G. pro Intel a případně i AMD, a zda u nich bude podporována funkce Expess Gate?
Děkuji za případnou odpověď

Doplňující komentář: