reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte GA-MA78G-DS3H - AMD 780G vyšší teploty?

cefallu (72)|30.7.2008 15:26
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s touto deskou, jaké jsou teploty north bridge při zátěži. Taky by mě zajímalo jak tato deska vychází v porovnání s Gigabyte GA-MA78GM-S2H - AMD 780G co se týče teploty... přečetl jsem pár diskuzí, kde se píše že GA-MA78GM-S2H se poměrně pěkně zahřívá... tak bych se rád dozvěděl jestli to s teplotou bude podobné i u GA-MA78G-DS3H nebo jsou zde teploty v normálu.
díky moc xD

C.
kevin00 (10238)|2.8.2008 19:16
Ahoj, mám stejnou desku a tak trochu topení to je. Silně přemýšlím a výměně chladiče, protože deska má v 2D hezkých 89 stupňů, coz je podle mě vražda. Jinak jsem s deskou spokojen, běží hezky a je i kvalitně zpracovaná ( dobré rozmístění konektorů, kvalitnější kondenzátory, relativně dobrá integrovaná grafika). Doporučil bych určitě.
cefallu (72)|11.8.2008 17:31
[QUOTE=kevin00;147797]Ahoj, mám stejnou desku a tak trochu topení to je. Silně přemýšlím a výměně chladiče, protože deska má v 2D hezkých 89 stupňů, coz je podle mě vražda. Jinak jsem s deskou spokojen, běží hezky a je i kvalitně zpracovaná ( dobré rozmístění konektorů, kvalitnější kondenzátory, relativně dobrá integrovaná grafika). Doporučil bych určitě.[/QUOTE]

díky, a čím si měřil teploty? mám visty 64bitu a NHC jsem nespustil... mám tuhle desku doma pár dní, tak grafika je super dá se na tom ušetřit xD, nový hry nehraju takže jsem max. spokojenej
a nějak se mi nepodařilo zjistit, jestli se da udelat WiFi AP...alespon bych nemusel kupovat kartu .) ikdyz u takhle levne desky to asi nebude
mstejska (2912)|15.8.2008 14:18
Muzes pouzit speedfan nebo amd overdrive. Jenom jako priklad. Urcite to umi i dalsi soft. Tyhle 2 pouzivam ve Vistach 64bit. Mam podobnou desku (DS2H) a ty teploty me trochu desi. pri zatezi grafiky to vyleze i ke 110 to uz je dost. Tak snad ji neuvarim.
kevin00 (10238)|15.8.2008 16:42
[QUOTE]Muzes pouzit speedfan nebo amd overdrive. Jenom jako priklad. Urcite to umi i dalsi soft. Tyhle 2 pouzivam ve Vistach 64bit. Mam podobnou desku (DS2H) a ty teploty me trochu desi. pri zatezi grafiky to vyleze i ke 110 to uz je dost. Tak snad ji neuvarim.
[/QUOTE]

Tak ty teploty máme dost podobný. Na měření teplot používám AMD OverDrive. A Everest to umí taky, loguje to do hezkýho grafu :thumb. Já teď budu měnit chlazení NorthBridge z pasivu na aktiv, tak snad se to zlepší

S tou Wifi, myslím, že to neumí. Ale nejsem si na 100 % jist.
cefallu (72)|17.8.2008 13:57
dík za info, na jinym threadu mi bylo doporuceno upgrade biosu (speedfan mi ukazuje nesmysly), tak uvidim jak teploty budou vypadat potom..

jestli date nekdo vetrak na NB tak mi sem pak prosim napiste o kolik se snizila teplota (v zátěži i bez )

tu Wifi AP to asi opravdu nema, jeste se poptam.
kevin00 (10238)|17.8.2008 15:21
S tím BIOSem jsem to četl taky, ale nějak se mi na to nechce. Budu tam chladič dávat tenhle týden, tak sem pak hodím ty teploty, jak se to změnilo.
S tím Wifi to sem pak zase napiš ty ;) ať jsem o něco chytřejší.

Díky
cefallu (72)|17.8.2008 23:50
tak už to mám xD spletl jsem si GLAN s WLAN... wifi to opravdu nemá .)