Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Spotřeba (skutečná) - 120W zdroj ?

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Zdravím a pozdravuji,
    plánuji do budoucna postavit "malej, ale šikovnej" :-) počítač a narazil jsem na tohle:
    http://www.sudhian.com/index.php?/fo...wthread/98727/
    bedna má jen 120w zdroj, podle dotyčného to očividně stačí, ale když jsem si udělal výpočet podle této klakulačky: http://www.extreme.outervision.com/p...ulatorlite.jsp, tedy - procesor:INTEL MEROM T7400 , grafika: MSI Radeon X1650xt , plus odhadem: 1slot DDR2, hdd sata, dvd-rw, vyšla mi spotřeba (sice při 90% zatížení všech komponent): 165W.
    Takže má otázka zní, když funguje tahle setava s přebývajícimi 45W, bude mi fungovat moje setava, která bude mít sice stejnou desku+CPU, ale navíc-grafiku: RADEON HD 3470, a místu DVD Blue-ray, kterážto má spotřebu 154W ?
    Děkuji za jakékoliv postřehy a rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

No ta kalkulacka hodne pridava.

Můj odhad:

T7400 - TDP je 34W, real bych tipnul tak na 25-30W podle teploty.
    Deska - tak 15w
    HD3470 - tady netusim, mozna prehanim a odahduju 30w?
    RAM - do 10W
    HDD - 15W
    BR - nemam zkusenost. DVD+- bere tak 15w.

At pocitam jak pocitam, do 120w se vejdu a to myslim ze sem to bral s rezervou. Jsou to samozrejme nastrely co si jak pamatuju z ruznejch recenzi a mereni. Uvidime jake nazory se tu sejdou, zprumerujeme a budem zas o neco chytrejsi

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Hmm a výš odkaď je ten člověk? Co když tam dodávaji jinou revizi? Co když začali šetřit a už do toho dávaj součástky jenom na 120W? A i tak, jestli ten zdroj je dělanej na 120W, tak by chcíp. Jestli je na navíc, tak by jsi ho asi stejně honil na 100%, což je riziko odpálení a navíc se musí asi lépe chladit, což znamená vyšší hlučnost. S roustoucím věkem se zdroj zhoršuje atd atd...

O těch kalkulačkách je velmi dobře známo, že přehánějí. Odhadem bude spotřeba obou zdrojů pod 120W s přehledem.

Odhad:
    CPU (45 W TDP, v reálu nižší) + MB (15-20 W) = cca 60 W, HDD 10 W, paměť pár wattů + větráky pár wattů. Tj. cca 80 W + GPU + BluRay. Dá se předpokládat, že nebudeš vypalovat a zároveň čumět na BluRay z té samé mechaniky ;-)/hrát hry = nemusí se nutně sčítat. Nevím kolik má spotřebu BluRay mechanika, ale 40 W to asi nebude. 3470 také nesežere 40W. Vešel by ses, vešel, ale je to harakiri. Možná se sníženou voltáží CPU by to šlo s rezervou.

//EDIT: snail je rychlejší
    // EDIT2: snail má pravdu, TDP je 34 W, tj. cca 30 W CPU + 15-20W MB + HDD 10 W + paměť 5 W (nemá méně?) + větráky + GPU ( 30W ?) + BluRay (netušim) = vejdeš se, ale stále si nemyslim, že to je kdovíjak vynikající nápad. Kondenzátory stárnou a kapacita se snižuje...
    Naposledy upraveno uživatelem P@pi: 30-07-2008 v 20:30

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    HD3470 - tady netusim, mozna prehanim a odahduju 30w?
    ...
    BR - nemam zkusenost. DVD+- bere tak 15w
    ATI HD3470 má maximální spotřebu v burnu 32W.

Co se týče Blu-ray mechaniky, tak např. Pioneer udává u svého modelu BDR-101ABK špičkovou spotřebu při rozběhu 25,4 W (25.4W (Maximum peak during start up), 3.09W (Standby average, Laser & Motor OFF), 7.42W (Average during BD-RE 2X CLV write), 7.57W (Average during DVD-R 8X Zone CLV Write)).

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Děkuji za reakce, třeba nám ještě něco "vykvete" :-)
    Taky mne napadla nějaká deska s integrovaným CPU, ikdyž zatím přichází v úvahu např. připravovaná VIA ITX 2.0 - http://www.engadget.com/2008/06/05/v...s-play-crysis/ , nebo připravovaný intel atom s dual core.
    P.S.: Zdroj, konkrétně pro tuto bednu je pasivní s adaptérem, je dobře vidět např zde: http://www.epiacenter.com/modules.ph...&pid=10&page=2, takže by se snad (ale opravdu jen snad) dal vyměnit za trochu výkonější.

Podobná témata

1. Spotřeba PC
    Od souteh v sekci Volná témata
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 27-07-2011, 13:06
  2. 3,5" HDD SATA: SATA II a skutečná rychlost ( ne-teoretická )
    Od pepos01 v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 04-04-2009, 20:33
  3. Problémy s PC (HW/SW): skutečná velikost paměti
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 03-05-2008, 15:54
  4. Skutečná frekvence pamětí-co ji zobrazí?
    Od fanynek v sekci Benchmarky a diagnostika
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 13-04-2008, 19:58