reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router + porty záhada!

Deexer (365)|30.7.2008 23:22
Čus, nejprve než uvedu můj problém tak potřebuju lidi co pracujou v sítích atd.........
Ono až napíšu o co se jedná tak se každej chyti asi za hlavu, ale je tu háček (záhada z velkym Z)

No takže

Potřebuju abych hostoval ve warcraftu3 (zakládal hru) i podle návodu: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Edimax/BR-6104K/Warcraft_III.htm
Vše jsem udělal jak měl porty PC1 - 6112 a PC2 - 6113
Teď ta záhada PC2 tam je Fowardnutej ten port 6113 (má zaplé firewalli atd.) a jde to!
ALE PC1 když udělám stejnej postup jako u PC2 (samořejme změnim port) tak TO NEJDE!
Zkoušel jsem všechno co jde úplně všechno to co napíšete to jsem už určitě zkošel........... :D

Tento problém ještě nikdo nevyřešil :) nevím čím to je (prostě a jednoduše nedokážu si vysvětlit proč mi router blokuje přistup k jednomu PC a k druhému ne přitom všechny moje IP adresy v me síti jsou ke každému PC napasný spravně atd.......)

BTW: než někdo začne psát že to je kvůli jedné veřejné IP tak omil :) tak každý router má snad funkci NAT - umožňuje připojit více počítačů na jednu veřejnou IP adresu - řeší se tak nedostatek přidělených veřejných IP adres

Předem děkuji za rady, ale mylím že stejně asi nic zas nevyřeším(e), už po několika měsících jsem stratil víru.

BTW: (Že mi to jde na druhém PC to je mi ukradené......neleze vysvětlovat. Potřebuju aby to šlo zde! )
pas!k (3765)|31.7.2008 07:26
[quote=Deexer;147012]
když udělám stejnej postup jako u PC2 (samořejme změnim port) tak TO NEJDE!
Zkoušel jsem všechno co jde úplně všechno to co napíšete to jsem už určitě zkošel........... :D

)[/quote]
1. Hod screeny nastaveni z routeru a z ipconfigu nikdo tady nebude hadat co kde mas a nemas nastaveny.

2. Nechapu vetu (samozrejme zmenim port) port bys mel povolit stejny jen v nastaveni routeru zadas ip obou tech pc.
Logout (4018)|31.7.2008 09:39
Máš adresy IP napevno, nebo aspoň přiřazený pomocí DNS dle MAC adres (tzn. že jednomu PC se přiřadí vždy stejná?)? Pokud ne, tak je nastav napevno. Pokud to poběží furt stejně, tak pak je zkus vyměnit,
restartovat počítače (nebo aspoň zakázat a povolit síťový připojení) a radši restartovat (odpojit od proudu) i router. Půjde to pak na stejnym počítači, nebo na tom druhym, nebo na žádnym?
Martin_kukis (53)|31.7.2008 11:20
Hmmm pokud to na jednom PC jede a na druhém né pak bude chybka v tom PC Tipnul bych to na WINdows firewall , Antivir, nebo jiný softík kvůli bezpečnosti. Zkos napřed všechno povypínat a pak uvidíš ...
pkovak (93)|31.7.2008 12:06
Ano, firewally na PCčkách to být můžou.
Osobně bych ale i zkontroloval nastavení DMZ (demilitarizované zóny) - jde o to že na většině routerů jde nastavit aby jeden počítač byl jako defaultní příjemce veškeré komunikace, a jen pokud pravidla přeposílání portů říkají jinak tak by měl poslat komunikaci na jiné zařízení. Někde jsem se setkal se situací že v konkrétním případě tohle přesměrování nefungovalo. Netuším jestli DMZ používáš nebo jak je nastavená, ale možná by ti pomohlo nastavit aby onen defaultní počítač byl právě ten který chceš aby mohl hostovat Warcraft III. Potom by možná ani nebylo nutné mít další pravidla, pokud DMZ zabere jak má tak by spojení mělo naskočit - samozřejmě jestli se do věci nevloží nějaký ten další firewall.
Samozřejmě tohle řešení má i nevýhody, předně v tom že takový počítač je na tom skoro stejně jako by měl veřejnou IP adresu - tudíž zranitelnější útoky z internetu které by za normálních okolností skončili na routeru. Samozřejmě taky pokud bylo předtím DMZ druhé PC tak je nutné do přeposílacích pravidel přidat i pravidla pro ono druhé PC které potřebuje a předtím tam nebyly.

Ale v první řadě bych zkusil nejjednodušší řešení jestli jsi neudělal - přeposílat port 6112 na tvoje PC1, žádný 6113 nebo vyšší, protože ty se používají jen pokud máš *víc* počítačů v jedné privátní síti které hostují warcrafta.

A jak pravil dřívější příspěvek, zkontroluj si nastavení IP adres na obou počítačích a jestli jsou napevno nebo je aspoň router přiřazuje napevno podle MAC adres - tak to mám u sebe doma a funguje to bez problémů.
Deexer (365)|31.7.2008 12:25
Ok obrázky tu nějaké dám, ale něvěděl jsem přesně čeho.

Jinak todle nechapu vubec: A jak pravil dřívější příspěvek, zkontroluj si nastavení IP adres na obou počítačích a jestli jsou napevno nebo je aspoň router přiřazuje napevno podle MAC adres - tak to mám u sebe doma a funguje to bez problémů.

Respektive nevim kde to v tom routru najit atd. Dále také DMZ taky nikde ani stopy že by se něco takového dalo nastavovat akorad u General Setap je zminene slovo DMZ ale nic dál............


Co se týče firewallu tak W3 je povolen dokonce jsem i v OS nastavoval porty ktery má pouštět, a co se týče NODu tak tam jsem tak povipínal něco nic nefungovalo :)
port.JPG port2.JPG
pas!k (3765)|31.7.2008 12:31
No nastav to tak ze v tech radcich budes mit
192.168.1.100 port 6112
192.168.1.100 port 6113
192.168.1.101 port 6112
192.168.1.101 port 6113

nebo staci rozmezi to je v te kolonce range tazke to bude vypadat takhle
192.168.1.100 port range 6112-6113
192.168.1.101 port range 6112-6113
Logout (4018)|31.7.2008 13:11
No tak IP adresy vypadaj v poho. Tak teď zkus na obou počítačích vypnout IP přidělování adres pomocí DHCP a místo toho jim nastav IP napevno. (Start - Nastavení - Síťová připojení - Připojení k místní síti - Vlastnosti - [Zvolit Protokol tcp/IP] a Vlastnosti - Použít tuto ip adresu.
A počítačům nastav opačný adresy, než měly předtim. (Do políčka IP Address pak vepiš patřičný adresy)

Pak zakaž a povol síťový připojení na obou PC (pokud nevíš jak, restartuj) a restartuj router. A napiš, s kterým PC pak půjde jít na W3. Pokud pořád s tim samym, tak je to 100% v nastavení na tom počítači (pravděpodobně firewall). Pokud na tom druhym, tak je něco špatně nastavenýho na routeru.
pkovak (93)|31.7.2008 14:02
Pěkný trik Logoute, to by mohlo zabrat minimálně jako určení příčiny.
Jinak, co se povolování / vypínání firewallů týče, nebyl bys první případ který sice vypnul firewall jen aby později zjistil že mu v systému trčí ještě něco dalšího co port zablokuje. Osobně jsem radil člověku kterému z jednoho PC na druhé FTP fungovalo ale opačným směrem se připojit nedokázal. Dostal prakticky stejné rady jako tady a nic nepomohlo. O měsíc později zjistil že to nějaký jiný software (jméno už nevím) blokoval. Odstřelil software a problém vyřešen.

Pas!ku, přiznám se,*že*si*tvou*radou*jistý nejsem.
Předpokládám že se snažíš dosáhnout aby se oba porty směrovaly na oba počítače, ale nevím jestli to takhle router umožní, jestli spojení jednoduše nepřepošle router podle pravidla na které narazí první a na druhý nic nezbude. Nebo ještě líp, jestli nebudou dostávat packety náhodně, to by byl horor. Tohle je třeba odzkoušet jak se to na routeru bude chovat.

Deexere, pokud mi pošleš manuál nebo linku na manuál na tvůj router, můžu se mrknout jak to s tím DMZ u něho je, samozřejmě ne konkrétní nastavení ale aspoň kde to najít, záleží na tobě jestli to chceš odzkoušet. Až na sníženou bezpečnost, kterou inteligentně obsluhovaný dobrý antivir na koncovém počítači slušně řeší, jsem s ní nikdy neměl problémy a to u mě jede minimálně rok.
Martin_kukis (53)|31.7.2008 14:31
Hmmm to s tou DMZ zní zajímavě ale myslím že človíček se do toho normálně nevrtá. A jinak nám sem hoď scan z HIJakThis abychom se jukly co ti běží na tom špatném systému jestli tam není schované neco co by nám připadlo podezřele. A Pas!ka se musím zastat rozsahy portu se takto opravdu udávají . je to o tom že to chodí jen tam kde ten port je otevřený ;o))) a počítač který ho nemá nikde nastavený tak ho prostě zahodí ...
Deexer (365)|31.7.2008 15:04
[QUOTE=pkovak;147158]Pěkný trik Logoute, to by mohlo zabrat minimálně jako určení příčiny.
Jinak, co se povolování / vypínání firewallů týče, nebyl bys první případ který sice vypnul firewall jen aby později zjistil že mu v systému trčí ještě něco dalšího co port zablokuje. Osobně jsem radil člověku kterému z jednoho PC na druhé FTP fungovalo ale opačným směrem se připojit nedokázal. Dostal prakticky stejné rady jako tady a nic nepomohlo. O měsíc později zjistil že to nějaký jiný software (jméno už nevím) blokoval. Odstřelil software a problém vyřešen.

Pas!ku, přiznám se,*že*si*tvou*radou*jistý nejsem.
Předpokládám že se snažíš dosáhnout aby se oba porty směrovaly na oba počítače, ale nevím jestli to takhle router umožní, jestli spojení jednoduše nepřepošle router podle pravidla na které narazí první a na druhý nic nezbude. Nebo ještě líp, jestli nebudou dostávat packety náhodně, to by byl horor. Tohle je třeba odzkoušet jak se to na routeru bude chovat.

Deexere, pokud mi pošleš manuál nebo linku na manuál na tvůj router, můžu se mrknout jak to s tím DMZ u něho je, samozřejmě ne konkrétní nastavení ale aspoň kde to najít, záleží na tobě jestli to chceš odzkoušet. Až na sníženou bezpečnost, kterou inteligentně obsluhovaný dobrý antivir na koncovém počítači slušně řeší, jsem s ní nikdy neměl problémy a to u mě jede minimálně rok.[/QUOTE]

Aha takže jsem v rozpacích nevim co teď dělat je toho mnoho..................
Ohledně toho manualu to bude horší na stránkách edimaxu už muj typ neni (BR 6104K)
Jinak co jediny v systemu by to mohlo blokovat by byl asi NOD32 ale tomu se mi moc veřit nechce(nebo to bude neco schovanýho)
Stima portama muj router myslim že to nepustí abych nastavil stejne porty to už jsem myslim taky zkoušel.
Nejprve by to asi chtelo na 100% vyloucit ze to neni OS.
Deexer (365)|31.7.2008 15:14
scan:

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 15:14:15, on 31.7.2008
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16674)

***
Logout (4018)|31.7.2008 16:37
Zkus to nejdřív s tim prohozenim ip adres. Budeme postupovat vylučovací metodou. Tak zjistíš že to je nebo neni OS. PAk můžeš vylučovat postupně věci v OS.
Log vypadá čistej, ale toho NODA zkus vypnout.

Manuál je tady česky bez obrázků:
http://www.softcom.cz/Files/00003106-00012877.pdf
a tady anglicky
http://www.edimax.com/images/Image/manual/Wire/BR-6104K/BR-6104K_M.pdf
HiLow (1000)|31.7.2008 16:49
Jinak tam nemas jen NOD32, ale Eset Smart Security, coz je NOD i s firewallem.Takze pravym na ikonce NODu u hodin a "Nefiltrovat sitovou komunikaci (Vypnout firewall)":idea
pkovak (93)|31.7.2008 17:55
Rozsahy se tak uvádí, to jo, ale nevím jestli vezme směrování stejných portů na víc IP adres. To by mohlo být horší.
Ta DMZ je celkem jednoduchý způsob jak zprovoznit jeden hlavní počítač v síti prakticky bez omezení, proto ji používám. Druhý počítač funguje v síti normálně až na případy kdy něco hostuje, jako zdejší případ s warcraft 3. Nastavením DMZ na PC1 by problém s přeposíláním portů odpadl. Prostě by žádné pravidlo nebylo třeba.

Přímo popis z manuálu:
If you have a local client PC that cannot run an Internet application (e.g. Games) properly from behind the NAT firewall, then you can open the client up to unrestricted two-way Internet access by defining a DMZ Host. The DMZ function allows you to re-direct all packets going to your WAN port IP address to a particular IP address in your LAN. The difference between the virtual server and the DMZ function is that the virtual server re-directs a particular service/Internet application (e.g. FTP, websites) to a particular LAN client/server, whereas DMZ re-directs all packets (regardless of services) going to your WAN IP address to a particular LAN client/server.
Což je to co jsem říkal.
Pokud bys ho chtěl zapnout, podle manuálu je to v menu FIREWALL, tam podmenu DMZ.
Tam by mělo stačit zaškrtnout "Enable DMZ" a do políčka "Client PC IP address" napsat IP adresu tvého PC1 - podle screenů co jsi poslal je to 192.168.2.100 . A pak zrušit nebo aspoň dočasně zakázat ty pravidla co jsi vytvořil, protože přesně jak říká manuál, mají přednost před pravidlem DMZ.

Pokud byl problém s pravidly, tohle ho dokonale obejde.
P.S.: Díky za linky na manuály Logoute :)
Deexer (365)|31.7.2008 17:57
[QUOTE=HiLow;147198]Jinak tam nemas jen NOD32, ale Eset Smart Security, coz je NOD i s firewallem.Takze pravym na ikonce NODu u hodin a "Nefiltrovat sitovou komunikaci (Vypnout firewall)":idea[/QUOTE]

nic takového tam neni podle tvého postupu

akorád když pustim menu NODa tak tam je vypnou profesionalní firewall
no zkusim to..............
HiLow (1000)|31.7.2008 18:11
[quote=Deexer;147218]nic takového tam neni podle tvého postupu

akorád když pustim menu NODa tak tam je vypnou profesionalní firewall
no zkusim to..............[/quote]

Mozna je to odlisne podle verze, ale nasel jsi to spravne. :thumb
Deexer (365)|31.7.2008 18:26
ok no, ale pokud to bude kvuli tomu da se to nějak povolit u toho firewallu aby přitom běžel?

pac NOD jsem kvuli tomu koupil, (a odešel mi HDD kvuli jednomu viru....ale to ted nebudu řešit) a docela bych byl nervozní kdyby to neběželo

Já to zkusím až večer zatím budu ještě přemýšlet co dál kdyby to nešlo (což nepujde co já vím už si to nepamatuju přesně, ale když jsem to zkoušel poprvé tak jsem měl NOD bez firewallu, a taky to nešlo a vedle byl a šlo to)


Říkám zapeklitej kruh................. :X
HiLow (1000)|31.7.2008 18:33
[quote=Deexer;147224]ok no, ale pokud to bude kvuli tomu da se to nějak povolit u toho firewallu aby přitom běžel?[/quote]

Samozrejme, ze jde. Je to potom v nastaveni ESS - Firewall. To vypnuti jsem navrhnul, jen aby jsi mohl vyzkouset ty porty.;)
Deexer (365)|31.7.2008 21:07
OK takže velké překvapení! samořejmě ZAS TO NEJDE i když jsem vypnul dokonce vše v NODu :) takže teď asi přijdou na řadu další věci
Deexer (365)|31.7.2008 21:15
[QUOTE=pkovak;147217]Rozsahy se tak uvádí, to jo, ale nevím jestli vezme směrování stejných portů na víc IP adres. To by mohlo být horší.
Ta DMZ je celkem jednoduchý způsob jak zprovoznit jeden hlavní počítač v síti prakticky bez omezení, proto ji používám. Druhý počítač funguje v síti normálně až na případy kdy něco hostuje, jako zdejší případ s warcraft 3. Nastavením DMZ na PC1 by problém s přeposíláním portů odpadl. Prostě by žádné pravidlo nebylo třeba.

Přímo popis z manuálu:
If you have a local client PC that cannot run an Internet application (e.g. Games) properly from behind the NAT firewall, then you can open the client up to unrestricted two-way Internet access by defining a DMZ Host. The DMZ function allows you to re-direct all packets going to your WAN port IP address to a particular IP address in your LAN. The difference between the virtual server and the DMZ function is that the virtual server re-directs a particular service/Internet application (e.g. FTP, websites) to a particular LAN client/server, whereas DMZ re-directs all packets (regardless of services) going to your WAN IP address to a particular LAN client/server.
Což je to co jsem říkal.
Pokud bys ho chtěl zapnout, podle manuálu je to v menu FIREWALL, tam podmenu DMZ.
Tam by mělo stačit zaškrtnout "Enable DMZ" a do políčka "Client PC IP address" napsat IP adresu tvého PC1 - podle screenů co jsi poslal je to 192.168.2.100 . A pak zrušit nebo aspoň dočasně zakázat ty pravidla co jsi vytvořil, protože přesně jak říká manuál, mají přednost před pravidlem DMZ.

Pokud byl problém s pravidly, tohle ho dokonale obejde.
P.S.: Díky za linky na manuály Logoute :)[/QUOTE]


EHM takže vídíte tu snad pod nabídky? nějaké zadávaní IP atd. tam taky nejni.
To že to je ted vyplé je kvuli portům.......... bylo by to v rozporu z navodem takže by to zablokovalo ten router vše kdybych dal na enable (je to jen firewall - nefungoval by utorrent a ani to hostovaní na druhém PC aspoň myslim) a co já vím nikde v celém nastavení neni zmíňka o DMZ respektive akorád jen to co jsem poslal ten obrázek tak akorad tam je zmínka o tom.
DMZ.JPG
HiLow (1000)|31.7.2008 21:45
Ted jsem koukal do navodu (ceskeho - anglicky se mi chtel stahovat 8kbit/s) k tvemu routeru a tam je napsano, ze " Konkretni specialni aplikaci muze v jednom okamziku pouzivat jen jeden klient LAN" Takze tady je asi zakopany pes. :mad:
Logout (4018)|31.7.2008 21:53
Hele, opravdu nejdřív zkus prohodit ty IP adresy. Takhle tu řešíme chvíli klient, chvíli router a skáčeme jak nadmutý kozy. Nejdřív je potřeba problém lokalizovat a pak teprv řešit. Hledat problém pokus omyl je někdy dost na dlouho (asi tak na.... jak že máš dlouho ten router? :-)).

HILOW: IMHO ne. To je imho upozornění, že prostě víc než jeden port XY ten router nemá, takže např. (na standardnim portu) rozjedeš jen jeden webserver atd....
pkovak (93)|1.8.2008 08:27
Zcela souhlasím s Logoutem. Prvně prohoď IP adresy počítačů a raději pak restartuj minimálně router.
Pokud zabere, je problém s routerem. Pokud ne je nejspíš problém s PC.

DMZ pokud vůbec můžeme řešit potom.
Jinak, zapnutí toho firewallu bych se tolik nebál, spíš mě překvapuje že není zapnutý. Firewall automaticky neznamená že odstřelí veškerou komunikaci ( i když se tak dá pochopitelně nastavit), ale co bude mít router je pravděpodobně software který zná nejrůznější druhy útoků ke kterým může dojít a ty dokáže rozpoznat. S firewallem routeru jsem nikdy neměl problém, přiznávám že mám jinou značku takže to nic moc neznamená.

Pokud by byl problém v NODu, tak tam ti neporadím, to by měl někdo kdo NOD má (já zakotvil u BitDefendera a od chvíle co jsem přešel na verzi 10 si už vůbec neztěžuju).

Vůbec se nedivím že podmenu DMZ jsi neviděl, předpokládám že by bylo přístupné až po zapnutí firewallu. Ale opravdu. Nejdřív prohoď IP adresy. Je to nejjednodušší test a mohl by nám hodně prozradit.
Deexer (365)|1.8.2008 11:06
Jak a kde prohodit ty IP?
Respektive kdbych to prohodil na routru (kabely) tak stejne si router pamatuje IP PC a bude to samé.
Logout (4018)|1.8.2008 13:02
Píšu to nahoře. stručně: V nastavení lokální sítě v nastavení IP protokolu u každýho počítače musíš nastavit volbu zvolit používat tuto ip adresu a napsat tam tu druhou než počítač měl. Pak vše restartovat.
Deexer (365)|1.8.2008 13:57
OK zkusím, ale až později potřebuju na to klid a čas.
Odjíždim pryč na 12 dní takže se k tomu pak zde vrátím a zkusíme to dořešit...............

BTW: ohledně toho vyplnění mám tam vyplnit vše? "Maska pod sítě" atd.? nebo stačí jen ty IP?
pkovak (93)|1.8.2008 14:21
Budu předpokládat že IP routeru je 192.168.2.254 .
Kromě IP adresy musíš vyplnit i Gateway (nevím teď jak tomu říkají ve Woknech, nejspíš brána do internetu), masku podsítě a DNS.
Gateway a DNS nastav na 192.168.2.254, to jest IP adresu routeru.
Maska podsítě je nejčastěji, a není důvod proč by to u tebe mělo být jinak, 255.255.255.0
Jak to máš nastavené v současnosti nejsnáz zjistíš, když v příkazovém řádku napíšeš příkaz ipconfig - předtím než budeš něco měnit. To ti vypíše jaké jsou hodnoty nastavené teď, poznač si to. Měníš jen IP adresu počítače, nic jiného.
Logout (4018)|1.8.2008 14:24
Jo, asi bys měl vyplnit radši vše, zbylý hodnoty si zjisti pomocí ipconfig/all.
Deexer (365)|15.8.2008 00:12
hmm nic i kdyz to prohodim......... porad to same uz me to unavuje nevim kde je hacek!
Logout (4018)|15.8.2008 00:50
Pořád to samé? Tzn. i když prohodíš IP adresy, tak to nejde na tom samym PC (ten druhej port)? Nebo to nejde na tom druhym PC?
pkovak (93)|15.8.2008 09:24
Asi tak. Když prohodíš IP adresy, stále nefunguje spojení na PC1 ale na PC2 stále funguje? Napiš to jasně, tohle je kritická informace.
Pokud je problém pořád na PC1 ale PC2 pořád funguje tak to bude problém na PC1, to nám celkem zúží diagnózu.
Deexer (365)|15.8.2008 10:17
ano i když prohodim IP adresu kterou vlastní PC1 na PC2 tak efekt portu je to ze pořád to jde akorád na tom druhém ne na tom kterým potřebuju........


prostě a jednoduše problém přetrvává pořád nelze se ke mě připojit..........ale k druhému PC ano i když je to prohozený
Logout (4018)|15.8.2008 11:02
No, tak evidentně router ten port přesměrovává. Problém bude v tom PC.
Hele, zkus na tom počítači rozběhnout třeba webserver a přesměrovat na něj port (80).
Pak mi pošli mi pak SZ s tvojí veřejnou IP adresou, zkusim, jestli se na ten webserver dostanu....
pkovak (93)|15.8.2008 11:08
OK. Teď pominu první co mě napadá a to že jsi něco udělal špatně (zaráží mě že jsi prohodil IP adresy, neprohodil směrování na routeru a druhý počítač stále funguje, ale určitě to má nějaké vysvětlení).
Tím se nám redukuje problém a zbývá najít co na PC1 nefunguje...
Přiznávám že tady by nejvíc pomohlo se do tvého počítače přímo podívat a ne to vidět vzdáleně...
Existuje takovej pěknej software kterej ti umožní připojit se na vzdálený Windows bez toho aby odhlásily předchozího vlastníka, takže ten vidí všechno co se děje. Teď si nevzpomenu na jméno, doma se podívám. Samozřejmě záleží na tobě jestli tohle dovolíš. Přece jen, nemáš důvod nám věřit.
Přiznám se že pokud jsi vypínal opravdu všechny firewally tak nevím co to může blokovat, ale možná to zjistíme. Můžeme tam provést celou řadu testů - hodilo by se kdyby ve finále byl další spolupracovník který by měl Warcrafta III a mohl se zkusit připojit abychom viděli jestli to opravdu jede. Já rozhodně W3 nemám.
Logout (4018)|15.8.2008 11:14
Ten program je teamviewer a funguje dobře (i přes NAT).
Doporučoval bych ale nejdřív než rozchodit W3, tak rozchodit obecnou aplikaci (webserver apod.). Protože ten pojede určitě, zatímco u W3 může bejt problém i v samotný aplikaci,,,
pkovak (93)|15.8.2008 12:46
Souhlas, nejdřív jsem chtěl otestovat spíš FTP, ten je možná jednodušší, ale sám jsem soukromou web stránku nedělal tak se můžu plést. W3 opravdu až v závěru, až budeme vědět že FTP nebo webserver funguje, pak zbývá právě ten finální test - Samotný W3. Když budou fungovat jiné věci a ne W3 tak jsme zase vyřešení blíž.
Deexer (365)|15.8.2008 21:32
Tak co mám teď dělat?.....

Jak sprovoznim webserver nebo jak to udělám..................?

Jinak teď nápad stim programkem to bych si musel vážně promyslet.

Ohledně toho w3 nevim co by snima mohlo být špatně, protože měnil jsem HDD tudíš jsem musel vše přeinstalovat před tím to nešlo taky takže mylím že OS (a snad špatná hra to taky nebude).

Chtěl jsem zkusit třeba uTorrent........atd. a zkusit jesli to pustí router ke mě ...
pkovak (93)|15.8.2008 22:56
Zrovna utorrent nevím jestli zabere. U mě třeba hlásí že port je zavřený ale za chvíli všechno funguje jako by byly porty otevřené.
S instalací FTP nebo webserveru můžeme pomoct, ale opravdu, tohle jde nejlíp přes teamwork. Vysvětlovat na dálku kde na které tlačítko zmáčknout nejde moc jednoduše.
Logout (4018)|16.8.2008 00:04
Hele, nejlepší bude, když se mě nebo pknovakovi ozveš na ICQ. Pokud si předtím zvládneš nainstalovat
IIS (Nastavení - Control Panel - Přidat nebo ubrat programy - Přidat součásti windows - a tam vybrat k instalaci internetová instalační služba) jenom dobře. Pokud navíc i v nastavení IIS
Nastavení - Control Panel - Nástroje k administraci (nebo tak nějak, anglicky administrative tools) - Internetová informační služba, tam najdeš ve stromu default web site (standardní stránka nebo tak nějak)
a v jejich vlastnostech změníš port na těch 6113, tak jen dobře, pak stačí i post sem :-)
pkovak (93)|16.8.2008 17:38
[QUOTE=Logout;152447]Hele, nejlepší bude, když se mě nebo pknovakovi ozveš na ICQ. [/QUOTE]

Taky plán, navrhuju aby ten který pak problém bude dál řešit mimo toto fórum napsal krátký souhrn jak to šlo, pokud se problém vyřešil tak jak, třeba to pomůže i dalším.
Deexer (365)|17.8.2008 10:42
Uvidíme co se dá dělat.
Nějak se to už vyřešit musí.

Ted jsem se díval na ten ISS a nikde to tam neni v nabídce k instalaci.....
pkovak (93)|17.8.2008 21:34
Hlavně se rozhodni a s někým to začni probírat po ICQ nebo podobným způsobem, hlavně víc interaktivně. Takhle to strašně trvá a je to neefektivní.
Logout (4018)|18.8.2008 11:24
No je tam :-), ale trochu zastrčenej, tak mi napiš na ICQ a najdem ho.
Deexer (365)|20.8.2008 13:20
Tak jsme něco řešli s logautem, ale stále nic akorád jsme zjistili že nemůžuu si nastavit IIS protže mám Home edition.

Pak jsem se ho ptal na nějakej program co by to otestoval atd.

On mi sice poslal nějakej ale nešel spustit..........(tomu ještě musim říct :D )

Skončilo to u toho že chci zkusit otevřít porty pro UT3 ale to je tak "nemálo" zapeklité že nevim jestli jsem udělal chybu v nastavení nebo že to opravdu zase nejde.

Tady když kliknete na ten odkaz: http://www.lanpartyguide.com/ut3.html tak si sjeďte dolu kde se spouští CMD(příkazovej řádek - postup náavod) a akorád mi tam vrtá hlavou jak spustit to co tam maj? Zkoušel jsem vše a nic mi to nevypsalo..........repsktive háček je v tom že nevim jakou IP adresu napsat do toho souboru toď vše............
Logout (4018)|20.8.2008 14:11
Hele, mixuješ deset řešení dohromady, u každýho zůstaneš do prvního problému, a pak utečeš jinam. Todle co píšeš už je asi čtvrtý řešení, který "zkoušiš" a žádný si nedotáh ani do stádia pořádnýho pokusu. Takhle to nikdy neuděláš. Myslim, že máš dvě možnosti: buď to dělej podle sebe, pak ale nečekej že Ti někdo poradí, nebo jestli chceš poradit, tak ale poslouchej a ne že po prvnim problému to vzdáš. Navíc evidentně se snažíš rozchodit poměrně složitý věci (stunserver), o kterejch nemáš ani ponětí, co přesně jsou...

PS: Měla by tam bejt Tvoje vnitřní IP adresa, na které ten stunserver poběží.
PPS: Dneska odjíždim pryč, tak snad to s Tebou doválí někdo jinej (snad bude mít dost trpělivosti....)
Deexer (365)|20.8.2008 16:00
Ne ja dělám jen to co říkáte.... (to že si chci zkusit rozchodit UT3 tak to je moje řešení jinak jsem zatim udělal vše co jsem měl)
(uznávám že UT nebyl dobrý nápad, ale jinou hru přes IT zatim v PC nemám........ a kde jinde to otestovat než na jiné hře)

Ale pokud to takle pujde dál, že prostě nikam to nevede tak budu muset aktivovat DMZ (kdo ví jestli řri mé smule by to vůbec šlo)

Rád si poslechnu další navrhy, ale nemyslim si že by už něco zbývalo......

Čim déle to řešim tak si myslím že to nejde vyřešit (přitom to je ironie já jsem právě člověk co pořád říká "každý problém má nějaké řešení" ale todle je běh na dlouhou trať a už mě to unavuje nejraději bych to už vyhodil z okna)
pkovak (93)|20.8.2008 16:05
Hele, jestli Logout odjíždí (a řekl bych že on je z nás dvou ten kdo se vyzná víc), tak ti moc možností nezbývá, pokud to chceš řešit s náma. Mrkni se na můj profil, je tam ICQ. Napiš, představ se, můžeme řešit. Ale opravdu nejradši pod teamworkem, strašně to šetří práci a nedorozumění. Viděl bys všechno co dělám, takže zas takový nebezpečí to není. Na zkoušení bych nejraděj použil FTP, mám s ním víc zkušeností.
Deexer (365)|20.8.2008 19:37
Co jineho mi zbývá když ono je to všechno v těch sítí tak zamotané............................
pkovak (93)|20.8.2008 21:35
Tak si nestěžuj jak se to všechno motá dohromady a bojuj s tím. Nebo aspoň najmi někoho kdo bude bojovat za tebe a vyžere si to :) A tady máš dokonce dva šílence kteří do toho jdou, nevím kam ten svět spěje...