reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GIMP - jak na nastavení oken (jako např. PS)

noegoncz (319)|31.7.2008 08:52
Možná budu mít dost divný dotaz, možná ne..

GIMP používám lehce v práci, jsem s ním docela spokojen. Ale nemůžu si zvyknout na nastavení GIMPu, který má nástroje / vrstvy / pracovní plochu ve třech rozdělených oknech = 3 ikony v hlavním panelu windows. Tudíž pořád jen překlikávám a mate mě to. Samozřejmně je možné použít TAB pro skrytí/zobrazení těchto oken (nástroje/vrstvy) , ale stejně je to (alespoň pro mne) zmatkoidní.. :) a vždy když kliknu do pracovní plochy GIMPu, tak se nástoje skryjí a abych to zas hledal v hlavním panelu, kde mám v průměru 8 - 10 spuštěných programů a aby se v tom ..... vyznalo.

Tedy bych se rád zeptal, zda-li jde nastavit GIMP tak,aby v defaultu vypadal třeba jako Photoshop. Tj vše stále na očích - nástroje například vlevo, pracovní plocha, vrstvy vpravo - tak,aby vše bylo stále aktivní a neschovávalo se ..

Díky za každou radu předem...:confused::confused::confused:
cool.user (2822)|31.7.2008 09:27
http://www.gimpshop.com/ je odpovedi na tve otazky :)

Pokud ti ani tohle nebude vyhovovat a nejses nucen provadet nejake extra narocne upravy, mohl bys zkusit i paint.net
noegoncz (319)|31.7.2008 10:33
[QUOTE=cool.user;147076]http://www.gimpshop.com/ je odpovedi na tve otazky :)

Pokud ti ani tohle nebude vyhovovat a nejses nucen provadet nejake extra narocne upravy, mohl bys zkusit i paint.net[/QUOTE]

Díky za link. Bohužel po nadšení přišla ledová sprcha(viz příloha)...

samotný GIMP mi šlapal bez problému. Todle mi vyskočí (Program přestal pracovat...) přesně ve chvíli, kdy zadám rozměry nového obrázku a kliknu na OK pro vytvoření :cry



Zkusím ještě jiné verze,třeba to něak zkloubím.. :notsure
cool.user (2822)|31.7.2008 10:41
A co paint.net?

Ten by ti na tvou praci nestacil?
noegoncz (319)|31.7.2008 11:06
Nejsem si jistý. jsem zhýčkán Photoshopem, ale GIMP ještě přežiji. No zkusit se má všechno :)
Ten problém, proč mi nejde GIMPShop je nejspíš v OS (Vista 64bit Business), přičemž poslední aktualizace GIMPShopu je někdy v roce 2005... bohužel.