reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SP3

:o) (102)|31.7.2008 14:20
Zdravim,
chtel bych se zeptat jestli se vyplati stahnout SP3.Cetl jsem ze by to melo byt v pohode ale nekde jsem slysel ze se to priblizuje Viste a bojim se abych nemel s tim problemy jako na Viste tj. ileg. soft. atd.,ci aby se nejak nezhorsil.
Dik
Dojigiri (1629)|31.7.2008 14:49
Už přes tejden jedu na nový instalaci Win XP (ENG verze) kam jsem si před instalací naintegroval SP3. Zatím nemám žádný negativní zkušenosti, všechno funguje. Systém vypadá jako předtím, "opticky" o žádnou změnu nejde - SP3 je v podstatě pouze shrnutí aktualizací (např. neobsahuje ani IE7 ani WMP 11 ty si musí člověk doinstalovat pokud je chce). Obsahuje pár nových bezpečnostních funkcí, jako např. NAP.

Instalovat na žádnej běžící systém jsem se to zatím neodvážil, existuje pár možností, že se to nepovede, víc např. zde: http://support.microsoft.com/ph/1173
vogon (96)|31.7.2008 15:01
SP3 Jsem od uvedení finální verze instaloval zhruba na 15-20 PC ať při nové instalaci, nebo na opravovaná PC, kerá byla už v delším provozu. Zatím žádný problém ani u PC s OEM CZ verzí ani na krabicovkách (Home i Pro.) Vlastně na JAKÉKOLIV, nezkoušel jsem zatím jen XP64.
Maxtor (321)|31.7.2008 15:04
Zadna Vista se nekona.. nevim kdo ti to nakukal.. proste jde o bezny bezpecnostni balicek oprav..
Po ciste instalaci z CD s integrovanym SP3 a WMP11 vsechno slape jako hodinky..

Jedinym problemem, ktery jsem prozatim nedokazal vyresit, jsou problemy s WiFi.. notebook se proste nedostane na AP.. resp. dostane, ale pouze pri odkryte siti.. nefunguje sifrovani, nefunguje skryte SSID..
A neni to otazka driveru, pripadne notebooku.. instalace SP3 byla zkousena na 3 typech.. vsude stejny vysledek..
Logout (4018)|31.7.2008 15:05
Taky mam SP3 bez sebemenších problémů. Osobně bych si ho tam určitě dal. Sám jsem nepozoroval (ani sem moc neměl šanci pozorovat, zrovna kolem upgrade jsem nic náročnýho nedělal), ale prej dokonce o pár procent vylepší výkon....
PS: Wifi funguje...
Dojigiri (1629)|31.7.2008 15:10
[QUOTE=Maxtor;147176]Jedinym problemem, ktery jsem prozatim nedokazal vyresit, jsou problemy s WiFi.. notebook se proste nedostane na AP.. resp. dostane, ale pouze pri odkryte siti.. nefunguje sifrovani, nefunguje skryte SSID..[/QUOTE]

Wifi jsem rozchozoval zrovna dneska, měl jsem s nim taky trochu problémy ale nakonec se povedlo - nechtěl se mi přímo připojit k síti, měl by si vyžádat heslo ale 5min se pořád připojoval a nic ... tak jsem to nastavil i se správným šifrováním a heslem v preferovaných sítích ale pořád to nešlo, až když jsem to nastavil bez hesla a dal připojit, tak se zeptal na heslo a pak se to už připojilo hned - ale nevim jestli to souvisí s SP3 :notsure (zabezpečení sítě je WEP)

Skrytou SSID síť jsem teda zatim nezkoušel, tu mám doma tak to asi dneska zkusim :)
HiLow (1000)|31.7.2008 16:57
[quote=Maxtor;147176]Jedinym problemem, ktery jsem prozatim nedokazal vyresit, jsou problemy s WiFi.. notebook se proste nedostane na AP.. resp. dostane, ale pouze pri odkryte siti.. nefunguje sifrovani, nefunguje skryte SSID..
A neni to otazka driveru, pripadne notebooku.. instalace SP3 byla zkousena na 3 typech.. vsude stejny vysledek..[/quote]

Ja teda na SP3 zadne problemy s WiFi nemam. Jedu sifrovane pres WPA2 a OK. Nezkousel jsem teda skryte SSID. (WiFi AtherosAR5007EG)
Maxtor (321)|31.7.2008 18:36
Neresit no.. uz jsem to resil i najinych forech, patral po netu.. zatim vypadam, ze jsem sam.. mozna se casem nekde neco objevi.. kdyby to byl jeden notas nereknu, ale uz jsem to zaznamenal u 3 kusu, takze nejak nechapu..
Compaq N800c, Asus A6T a jeste nejvyssi rady DELL.. vs. Ovislink AP 5460v2.. nefunguje ani sifrovani, ani skryte SSID.. pokud necham vse odkryto, neni jediny problem.. takze nejak nechapu no.. ze by byl problem v APcku se me nezda, pac na to podle me SP3 vliv mit nemuze..
Co se tyce sifrovani, jeste bych si rekl, ze OK, buh vi, v cem je problem, ale skryte SSID mi nejak hlava nebere.. na SP2 vsechno sapalo jak hodinky.. po instalaci SP3 (a miliarde ruznych jinych pokusu se SW) ani ranu.. pokud nepouziji sifrovani, pouze skryji SSID, sit uvidim, nicmene notebook nedostane IP z DHCP serveru a sit tak stejne neslape.. :(
astec (1823)|31.7.2008 18:43
Vzhledm k tomu, že televize Nova nehlásila žádné problémy s tímto SP tak si myslím že je t v pořádku....

P.S. Mám SP3 nasazený na všech počítačech i na zcela nových mašinách co dou ven tak cca 200 ks a žádný problém.
HiLow (1000)|31.7.2008 18:49
Tak jsem vyzkousel i skryte SSID, zkousel jsem ruzne verze sifrovani a vse slape uplne v pohode. Ntb Toshiba A200 a Acer 5315. AP TP-Link WR642G 108 MBit
:o) (102)|1.8.2008 11:56
Ok dik ,ale jeste jsem se chtel na jednu vec optat[nechtel jsem kvuli tomu zakladat new topic]
znamej si koupil v zahranici notebook [dost mozna corka] a chtel by tam dat CZ misto EN.
Jde to downgradovat na XP cz?[je to snad vista buisness ed.]
Nebo si ma koupit novy winy?Jde mi jen o legalni moznosti.
Dik
Logout (4018)|1.8.2008 13:06
No,
podle mě nikde není napsáno, že to musí bejt ta smá jazyková verze. Ale nejlíp si zavolejte mrkvosoftu, oni Vám to poví....
Matyáš
dkas (193)|1.8.2008 14:07
[QUOTE=:o);147488]Ok dik ,ale jeste jsem se chtel na jednu vec optat[nechtel jsem kvuli tomu zakladat new topic]
znamej si koupil v zahranici notebook [dost mozna corka] a chtel by tam dat CZ misto EN.
Jde to downgradovat na XP cz?[je to snad vista buisness ed.]
Nebo si ma koupit novy winy?Jde mi jen o legalni moznosti.
Dik[/QUOTE]

To zní fakt velmi vtipně :D

znamej si koupil v zahranici notebook [dost mozna corka]

Jde mi jen o legalni moznosti.