reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak pořešit chlazení

marekpevný (347)|31.7.2008 17:03
Zdarec .Má někdo stejnou skřín jako já?http://www.barbone.cz/index.asp?stiid=54581&strsort=&str=0&tit=Eurocase%20MIDITOWER%20ML5412(BLACKSILVER)%20%20LCD%20450W%20ATX
Zajímalo by mě jak se dá co nejučiněji vyřešit chlazení v této skříni.Diky
mech13 (5526)|31.7.2008 17:14
zadny moznosti tam nemas, proste vem nuzky na plech, vystrihej mrizky, dorpedu i dozadu pridej vetrak... vic toho nevymyslis. nebo kup pouzitelnou case
marekpevný (347)|31.7.2008 17:32
Ale no ták.Dá se tam přidělat větrák do zadu pod zdroj(třeba).Jenom mě zajímá jestli to má smysl z hlediska proudění vzduchu v té bedně.Názory na case si prosím nechte.Děkuji
Deee-aN (3834)|31.7.2008 18:02
[quote=mirekd;147214]Ale no ták.Dá se tam přidělat větrák do zadu pod zdroj(třeba).Jenom mě zajímá jestli to má smysl z hlediska proudění vzduchu v té bedně.Názory na case si prosím nechte.Děkuji[/quote]
Ale no ták. Mech to s tebou myslí dobře. Když dáš dozadu větrák, tam jak říkáš, ta mřížka ti poměrně velkou část jeho výkonu vezme. Ten větrák na čele je většinou dobrá věc, ale u tebe by stejně neměl odkud moc brát. Ledaže bys vystříhl kolečko v místě toho displaye:notsure:runaway:D:D:D.
A nebo mě ještě napadá taková věc. Někdo to tady nedávno chtěl dávat do skříně tohle: www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37538 ,ale na to musíš mít volný tři 5,25"-ky.
Logout (4018)|31.7.2008 19:08
No, ona je u týdle skříně taková malá dirka zespodu pod čelem.... Ale nejdřív sem dej, co je v tom za sestavu. Pokud nejsou v pohodě disky, tak řešení co navrhl dean + za ten větrák pověsit disky na gumu od kalhot. Budou tiché a chladné. Pokud chceš vyřešit teplotu procesoru, pomůže totéž (bez věšení disků). Jen je otázka, jestli se vyplatí kupovat bazmekt za čtyři stovky, když za šest je nová eurocase, do který ty díry na správnejch místech už jsou a za 800 yy cetus, kde jsou ještě větší a OK.

Pokud chceš vyřešit primárně grafiku nebo procesor (tzn. máš opravdu v pohodě disky), a máš místo, tak bych doporučoval flexkou vyříznout díru v bočnici proti grafice (popř. pokud potřebuješ schladit cpu tak cpu), namontovat tam větrák a před něj drátěnou mřížku za dvacku
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37114
a koupit libovolnej větrák. Zvládnout by to měl každej a je to IMHO jediná úprava, která odpovídá ceně skříně. Ale opakuju - jen pokud máš opravdu disky v pohodě - todle Ti může dokone o trochu zhoršit jejich teplotu, protože vzduch půjde do skříně jinudy. Naopak pro grafiku to bude lepší řešení než tamten bazmekt,
protože od toho ti půjde vzduch jen k procesoru, grafika dole se bude pořád topit.

Další varianta je dát větrák na bočnici k diskům - tam se ale nevejde určitě. Ale vlastně Ti nic nebrání (mimo estetiku ten větrák namontovat zvnějšku bočnice.
P@pi (1519)|31.7.2008 19:42
No moc s ní nevymyslíš, mám jí doma taky. Udělal jsem díry do vrchního plechu a přidal tam dva ventilátory.

Dvě 5,25" pozice jsem nahradil posprejovaným černým děrovaným plechem. A mezi to jsem dal výměník od vodního chlazení, ale to asi nebude tvůj problém :-).

Osobně bych dal dozadu jednu 80, vyříz bych na ní díru. Do bočnice bych nic nedával. 5,25" pozice bych vyndal a nechal bych tudy proudit vzduch do skříně (scythe třeba něco takového dělal all-in-one, když se ti to nechce vyrábět - Scythe Kama Bay) a tam bych namontoval disk (existují případně redukce) . Takže jediná ne úplně chlazená by zůstala grafika, ale ta už by se nějak uchladila.
mech13 (5526)|31.7.2008 20:00
[QUOTE=mirekd;147214]Ale no ták.Dá se tam přidělat větrák do zadu pod zdroj(třeba).Jenom mě zajímá jestli to má smysl z hlediska proudění vzduchu v té bedně.Názory na case si prosím nechte.Děkuji[/QUOTE]

no a ocem jsem psal? at tam ty dva vetraky pridas ale musis jim vystrihnout mrizky. nebo jsi cekal nejaky tajemny tip jak dvouma chvatama udelat ze skody 120 BMW? se skrini jako takovou nevymyslis vubec nic, samotny osazeni vetraku bude zbytecny, budou uduseny mrizkama. jestli se ti nechce moc laborovat, tak aspon vystrihni mrizky, jinak si nachystej flexu, bude se rezat. jaky mas moznosti na pridani vetraku uz nastinily predemnou
ICEBOSS (3435)|31.7.2008 20:03
v tehle bedne se chlazeni vyresit da. vemes flexu, urves to strasny predni celo, celou skrin rozrezes a pak svaris jednotlive kusy zase dohromady.

reseni chlazeni tehle bedny je nakup nove.
Withman (1337)|31.7.2008 20:59
Levněji opravdu vyjde koupit jiný case (do 1k Kč se vejdeš) a dát do ní např. 2x 12cm větrák a chlazení je vyřešeno. :thumb

Tento case je k ničemu...max. na brutální modding. :D
marekpevný (347)|31.7.2008 21:11
Pánové děkuji za všechny rady a postřehy.Zkusím to nějak zbastlit a pak dám vědět jak to dopadlo:-)))))No a Mech at si to nebere oobně.Já vím že tento case není žádná hitparáda.:-))))
Logout (4018)|31.7.2008 21:48
No hele - ona paradoxně tak blbá není - akorát má totálně blbý chlazení. Ale na modding (úpravy) je to jedna z nejlepších (z těch levnejch), protože má pořádnej plech a tak je to solidní základ. Když si s tim pohraješ....
marekpevný (347)|19.8.2008 14:25
Ahoj.Tak jsem se snažil s pomocí příspěvků tady na foru a z vlastního rozumu pořešit chlazení v mé nepřiliš slavné case.(odkaz na ni bude někde v předchozích příspěvcích).Nazory tady na foru se ruznili.Rozhodl jsem se vyzkoušet nějaké možnosti a tady přikládám jakési stručné zhodnocení.V prvním případě jsem přidělal 120mm ventilátor na bočnici a 80 na odvod pod zdroj.Nutno říct že teploty grafiky a procesoru šli celkem pěkně dolů.V zátěži asi o sum stupnů+- stupen.Nicméně z hlediska proudění v case to asi (nebo spíš určitě)není dobré řešení.
Rozhodl jsem se ještě zkusit variantu druhou.Koupil jsem ventilátor noctua 95mm a namontoval ho ze předu case.Jelikož je dole pod displejem je otvor odkud tento ventilátor může sát tak s dodáváním vzduchu do case není problém.Vzadu pod zdrojem jsem nechal 80mm ventilátor (silent eagle).Nutno řííct že tato varianta se mi jevila nejlépe.Teplota šla dolu na desce,na grafice.K procesoru jsem nakonec dal místo box chladiče freezer64 pro a musím říct že mám ted všechny teploty v pohdě.Při zátěži grfika 50,procesor 48,deska 40.Jěště přikládám sestavu .Asus m2n-e.amd x2 3.2ghz,nvidia 7600gt,fotron500w .
Snad to někomu pomůže když si toto třeba přečte.Nemusela se zbytečně řezat case flexou apod.:-)))Jinak zkušení at mi odpustí.Nejsem odborník.Spíše jsem samouk a díky každému za věcnou radu či příspěvek:-)))))
Logout (4018)|19.8.2008 23:05
Oceňuju post s výsledkama. Šlo by ještě doplnit původní teploty a teploty s větrákem v bočnici?
A naopak teploty procesoru s větrákem vepředu ale starym chladičem?
A v konečný variantě je v bočnici díra, větrák, nebo jsi ji zas zaletoval? :-)
ICEBOSS (3435)|25.8.2008 00:54
kolik ukazuje disk zatezi? :)