reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zničit PS2?

trodas (1753)|31.7.2008 20:49
Pořídíte si Modbo čip, já dostal Modbo 760 kousek. Pak vezmete nebohý PS2 a rozděláte ho. Pokud ho nechcete odepsat hned, tak se čučnete do tohoto návodu - je to vlastně jednoduché jak facka, ale až napodruhé - http://www.rpghry.cz/dds/nastenka.htm#ps2
Přiloženou oboustrannou samolepkou přilepíte Modbo čip na zadní stranu PS2 tišťáku tak, aby jeho pájecí nožičky PŘESNĚ lícovaly s piny GND, M, N, O, P, R, V, U, T, Q - prostě takto:





Pak trafopájkou prostě zalijete tyto spoje cínem tak, aby se spojily jako na obrázku:



Není to snadné, ale když máte tenký malý hrot, hodně kalafuny a středně cínu na pájce - povede se to. Spoje proměřte, jestli se jen netváří vodivě, ale opravdu vodivé jsou. Pin W musíte spojit ručně. V návodu na napájení Modbo 760 čipu zde http://www.picsystems.net/diagrams_ps2/mod..._760_v12_13.jpg (záložní link zde: http://img118.imageshack.us/my.php?image=m...760v1213of0.jpg ) je ale chyba. Spoj na pin W se vám asi nepodaří dostat POD Modbo 760 tišťák, takže na něj musíte takto:



Pak už vás čekají jen "radostné chvíle" s pájením spojů jako jsou B, G H a I konexe:



Aby bylo jasné, o jak malé prokovy se jedná, přikládám pravítko...



Hodně štěstí!
Další chyba návodu je, že místo S pinu uvádí SX pin (!) - prostě zapojíte S pin na SX místo dle návodu a že neuvádí vůbec Z pin, kam připojit. Z pin je naštěstí volitelný a přicházíme bez něj tak jen o něco, čemu říkají "AR Max" a "Gameshark"... Ani nevím, co pod těmi pojmy vlastně myslí...


A pak, pokud vše vodí a je jak má být, tak už vás čeká jen více zábavy :p
Detaily, jako že PS2 pak přehrává i Region 1 DVDčka jako třeba jen pro USA vydanou Redux edici Apocalypse Now:



...snad ani zmiňovat nemusím. Odzkoušel jsem klasický R2 (Evropa), R1 (USA) a R4 (Austrálie) a vše bezproblémů hrálo.

Při startu vás uvítá změna pod logem:



...při vypnutí rovněž:



A co je nejdůležitější - prostě stáhnuté hry (nejlépe přes P2P, já použil eMule a stáhl jsem si Ironmana, EUFA Euro 2008 a tak...) na PS2 jako ISO normálně na PC (třeba Nerem) vypálíte na DVD (já použil Verbatim 16x DVDčka a pro dlouhodobě stabilní zápis jsem zvolil 4x rychlost) a ona bezproblému hrají! :p
Sony je určitě nadšeno :D
Withman (1337)|31.7.2008 20:56
To je obnaženej trodas.? :D
Jiziii (796)|31.7.2008 21:37
Eště že tohle u mě nehrozí nemám žádnou konzoli ale zas dobrej napad do compu že bych tam něco přidal
Jinak dobrá práce já bych se z toho asi zcvoknul dicky dyž pájím něco co má vývody hodně u sebe tak je spájím dohromady mě by to asi nefungovalo
HiLow (1000)|31.7.2008 21:52
[quote=Withman;147285]To je obnaženej trodas.? :D[/quote]

To bylo prvni, co me napadlo, kdyz jsem koukal na ty fotky. :D
To Trodas: Ta Sonka je asi 100Hz, ze jo?
Withman (1337)|31.7.2008 22:07
[QUOTE=HiLow;147322]To bylo prvni, co me napadlo, kdyz jsem koukal na ty fotky. :D
To Trodas: Ta Sonka je asi 100Hz, ze jo?[/QUOTE]

Tohle ještě nebude 100Hz si myslím...ty mívali logo na TV (100Hz), pokud se nepletu. :confused:
HiLow (1000)|31.7.2008 22:11
[quote=Withman;147331]Tohle ještě nebude 100Hz si myslím...ty mívali logo na TV (100Hz), pokud se nepletu. :confused:[/quote]
IMHO si myslim, ze se pletes. Ale uz je to davno, mooc davno, co jsem pracoval v elektru. Nicmene jsem na 100 Hz nikdy nevidel nejake logo.
Withman (1337)|31.7.2008 22:14
[QUOTE=HiLow;147336]IMHO si myslim, ze se pletes. Ale uz je to davno, mooc davno, co jsem pracoval v elektru. Nicmene jsem na 100 Hz nikdy nevidel nejake logo.[/QUOTE]

Vypadá to, že 100Hz to je, logo je pod pravým reprákem...
ICE_D (2754)|31.7.2008 22:17
Co to vsechno umi? Jen region unlock, nebo je to ten desne chytrej chip, co zvlada cist paleny CDcka? :D
HiLow (1000)|31.7.2008 22:31
[quote=Withman;147340]Vypadá to, že 100Hz to je, logo je pod pravým reprákem...[/quote]

Mas ostrizi zrak. :thumb
Withman (1337)|31.7.2008 22:31
[QUOTE=HiLow;147357]Mas ostrizi zrak. :thumb[/QUOTE]

To uplně ne, ale googloval jsem...a měl jsi pravdu ty, je to 100Hz. :thumb
HiLow (1000)|31.7.2008 22:46
[quote=Withman;147358]To uplně ne, ale googloval jsem...a měl jsi pravdu ty, je to 100Hz. :thumb[/quote]

Ono i ty fotky by pri 50Hz vypadaly trosku jinak, proto muj tip 100Hz.;)

Trodas
: Zase bezva kus prace. :thumb
trodas (1753)|1.8.2008 09:18
Sakris, lidi, nechte uz TV ci mě... tady šlo původně o PS2, ne? :)

[QUOTE]Co to vsechno umi? Jen region unlock, nebo je to ten desne chytrej chip, co zvlada cist paleny CDcka?[/QUOTE]

Samo ze to rado cte palene CDcka :D Proto jsem to tam napsal, ze jsem uz stahl nejake PS2 gamesy (majitel mi nedal nic na vyzkouseni tohodle) a vysmahnul je a... hraji. Jen to furt rve, ze to chce pametovou kartu na ukladani pozice/score a tak her, tu jsem take nedostal k tomu.

Features jsou zde:
http://www.modchip-wizard.com/product-pages/modchip-install-ps2-modbo4-modchip.htm
....a ze je to vypis pomerne dlouhy :)
trodas (1753)|6.8.2008 10:35
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=u9z19BPSfbc"]YouTube - How to destroy a PS2 in 13 steps[/ame]
tak se na PS2 musi :D
Pavel Boček (4169)|15.8.2008 02:52
[QUOTE=trodas;148998]http://www.youtube.com/watch?v=u9z19BPSfbc
tak se na PS2 musi :D[/QUOTE]

Mimochodem, víš, že podobné počínání - a tím nemyslím jen pájení, ale i takovéto návody - je trestné ? :) Jednou si mě předvolala PČR kvůli tomu, že jsem na Aukru nakupoval od člověka, který toto prodával. Předvolali si pravděpodobně všechny jeho zákazníky a chtěli do výpovědi co kupovali a že to nebyl ModBo čip...:thumb
trodas (1753)|15.8.2008 23:37
Moje PS2 to neni, takze nezajem :)
A trestne to nebude, to bylo jen klasicke bu bu bu. Kvuli Sony. Problem je v tom, ze co si koupis, s tim si muzes delat to, co uznas za vhodne. Nikdo ti nema pravo rikat ze ne, nebo te v tom nejak omezovat. Takze si legalne do PS2 muzes zapajet co chces.

A autorsky zakon rika, ze mas moznost zhotovit si kopii autorskeho dila pro svou potrebu. Treba proto, abys ji pouzival misto originalu a ten si tak neposkrabal. Original Grand Tourisima 4 co jsem k tomu dostal uz byla tak poskrabany, ze bootoval znacne nespolehlive. Klasicky pripad. Pouzivat originaly proste nejde. Jen kopie. Do auta do CD jak by smet. V zadnem pripade originaly.

Pokud me Sony ci kdokoliv chce znemoznit vyrobeni kopie zakoupeneho dila, tak je to poruseni autorskeho zakona a to dilo jako takove tim ztraci narok na pravni ochranu. Nemuzes proste porusit cast zakona a dovolavat se pak jeho druhe casti, to by bylo chucpe.
Cize dila chranena proti kopirovani nejsou chranena ve smyslu autorskeho zakona, protoze cast jeho ustanoveni samy porusuji. Ze se to toleruje je vec druha, dovolani k nejvyssimu, ustavnimu ci EU soudu by uz uspelo. Pokud by nizsi instance podlehly tlakum a mely "bobky" z BSA, OSY a podobnych mafianskych darebaku.

Nemusis mi verit, nebudu ti to vickrat vysvetlovat, zajdi si za pravnikem a optej se, jestli se nekdo, kdo zakon sam porusuje, ho muze dovolavat :D Kdo se nechat strasit ci vydirat temito mafiany, well, jeho problem. Ustava, cast Listina zakladnich prav a svobod - soukrome vlastnictvi je nedotknutelne ;)

Co ty si udelas se svym PS2, co udelas za navod, to je vsechno tva vec, soukroma, a je to nedotknutelne statem, policii a tim mene mafiany.

Pravda, potreboval bys hodne penez na advokaty a hodne casu na to, abys tuhle zakladni svobodu obhajil, pujde-li o pole marihuany ci automatickou zbran (v CR, v Afghanistanu je to treba normalni...).
HiLow (1000)|15.8.2008 23:41
Nadherne pojednani o pravu v CR a celkem vystizne. RP+:thumb
Pavel Boček (4169)|15.8.2008 23:58
[QUOTE=HiLow;152425]Nadherne pojednani o pravu v CR a celkem vystizne. RP+:thumb[/QUOTE]

[SIZE="1"]No, já bych zase trochu řekl, že jeho výklad zákona je dost radikální ;) A jak je řečeno ve vedlejším vlákně - pořizování kopiií je legální, pokud neobcházíš ochranu. Když si přepállíš DVD, neobcházíš ochranu, tu obchází Nero a jsi z obliga. Ale napájení čipu je vlastnoruční obcházení a to je trestné.

Co se týká toho osobního vlastnictví - můžeš mít kolik chceš prostředků, ale toto bys IMHO neobhájil. Řeknu ti jen tolik, že jestli tě dostanou před soud, tak chci vidět jak budeš argumentovat osobním vlastnictvím...byl bys rád, že se ti podařilo snížit trest dokázáním, že tvoje počínání nesloužilo k osobnímu obohacení, ale pouze pro záložní koupie.

Ústava tu sice je, ale vedle ní jsou zákony, které ji upřesňují. Naše demokracie je prostě taková, že tu máme restrikce chránící lidi a státní aparát, který na ně dohlíží. Nechci se tu pouštět do debat jestli to tak je nebo ne.

Každopádně náš model je takový a trodasovi se dá říct to, že se klidně může přestěhovat do USA (kde mimochodem pod sílící kriminalitou začínají platit stále tvrdší restrikce ohledně držení zbraní) nebo do Afhánistánu, má právo je svobodný pohyb. Vykládat tu o právu volného držení automatických zbraní je fakt úplně mimo, kdyby něco takového platilo, znamenalo by to anarchii jaká je třeba teď v Gruzii. Pokud by trodas nebyl zastřelen nebo oloupen, myslím, že by jako první začal zase zoufale agitovat za návrat původního stavu ;) Jde tu prostě o prevenci, pokud by se trestně řešilo až teprve použití zbraní (k účelu zabití nebo sahání na osobní vlastnictví), tak by to tu vypadalo ještě hůře než teď.[/SIZE]

Každopádně mým cílem nebylo dostat se k debatování o autorském zákoně, mě se osobně také velká jeho část nelíbí...chtěl jsem jen upozornit, že kdyby začala trodasovo počínání řešit PČR, tak ať se nediví...jak se zdá, web je místy kontrolován, minimálně od prodejce by ho mohli vystopovat, pokud by přímo nešli po tomto návodu (což asi pořád ne) :notsure
HiLow (1000)|16.8.2008 00:09
Vicemene soud musi dokazat, ze ten chip si tam pripajel za ucelem odstraneni ochrany. Ale ten chip muze( ale nemusi) poskytovat rozsirene funkce puvodniho zarizeni. Takze v tomhle je tezko argumentovat, jak tady tak i pred soudem. Je to jen o tom, kdo je lepsi pravnik.;)
trodas (1753)|16.8.2008 00:53
[QUOTE]Ústava tu sice je, ale vedle ní jsou zákony, které ji upřesňují.[/QUOTE]

Spatne. Ustava je zakonum NADRAZENA, protoze zakony tvori kazdy dem... co ma v zadku diru, zatimco ustava je neco uplne jineho.

Zakladni pravidlo v jurisdikci je, ze nejdrive je ustava, pak mezinarodni umlovy a pak az dlouho dlouho dlouho nekde za tim jsou zakony.

Nechci tady od zacatku vyvolavat flame, proto ti radim abys vyuzil pravni pomoci, nez budes pochybovat o mych slovech.

[QUOTE]Vykládat tu o právu volného držení automatických zbraní je fakt úplně mimo, kdyby něco takového platilo, znamenalo by to anarchii jaká je třeba teď v Gruzii.[/QUOTE]

Opet zcela zakladni nepochopeni prava, zakonitosti a spolecnosti jako takove, navic doplnene o davku ignorace. Automaticke zbrane je zcela legalni drzet v polovine statu v USA, v Svycarsku a pod a nevim o tom, ze by v zminenych zemich/statech vypukala anarchie. Prave naopak.

"25 států umožňuje člověku koupit zbraň, připnout si ji, a vyjít na ulici bez jakéhokoli povolení; někteří tvrdí, že je to šílené. Ovšem 4 z 5 vražd v USA se stanou v té druhé polovičce států; tak kdo je tu šílený?"
- Andrew Ford

Ad. Gruzie - nevim, jak situace tam souvisi s anarchii, spis souvisi s tim, ze vlada Gruzie je banda zaprodancu a vlastizradcu. V predvecer utoku Gruzie na rusaky hlidajici tam pod mandatem OSN klid zbrani v regionu (tusim v Abchazii) chytli Amiky s hromadou zbrani. Pry diplomati. Nebyli ani zadrzeni. Pak Gruzie, vyzbrojena USA a s cerstvou podporou od Condi Rice zautocila a zabila 17 vojaku OSN, "shodou okolnosti" rusu. Rusove si to libit nenechali (aby jeste) a uderili zpet. Kdyz Saakasvili vidi, ze se nechal vlakat USAky do pasti a vede valku proti Rusku za ne (anglicane tomu rikaji "proxy USA war with Russia" ) tak nabizi USAkum dokonce, ze muzou kontrolovat Gruzijske pristavy a letiste - jen kdyz ho ochrani...
Cize spise nez o anarchii ten stav vypovida o tom, jak dopadne zeme, kde obcane nesmetou zavcas vlastizradnou vladu, jenz je zatahne do mocenskeho boje mezi dvemi velmocmi, z nichz je jedna za 18 a druha za 20 bez dvou.
Ke cti Rusaku lze dodat jen relativne nizke ztraty na civilech a fakt, ze brani sve hranice pred utokem - zatimco USAci pravidelne utoci prvni a na druhe strane sveta a civilisti pri tom padaji po milonech jak mouchy (Vietnam 4 miliony, Irak 1,6 milionu) ...

[QUOTE]de tu prostě o prevenci, pokud by se trestně řešilo až teprve použití zbraní (k účelu zabití nebo sahání na osobní vlastnictví), tak by to tu vypadalo ještě hůře než teď[/QUOTE]

Jde to o popreni zakladniho prava na soukrome vlastnictvi, nic vic, nic min.

"Zákony, které zakazují nošení zbraní, jsou takové povahy, že odzbrojí pouze ty, kteří nejsou odhodláni ani nakloněni páchání zločinů... Takové zákony činí věci horšími pro napadeného a snadnějšími pro útočníka, slouží spíše ku podpoře než k zabránění vraždám, neboť neozbrojený člověk může být napaden s větší sebedůvěrou než ozbrojený."
- Cesare Beccaria, O zločinech a trestech

"Totalitní stát může dělat velké věci, ale jednu věc udělat nemůže: nemůže dát dělníkovi v továrně pušku a říct mu, aby si ji vzal domů a měl ji v ložnici. Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala."
- George Orwell

[QUOTE]mým cílem nebylo dostat se k debatování o autorském zákoně[/QUOTE]

Je tedy zajimave, ze jsi toto tema prave ty otevrel a oteviras ho znovu, i kdyz jsem te odkazal na advokatni kancelar ci samostudium. Nerad te usvedcuji z absolutni, zakladni a ostudne neznalosti prava, ale na takove hruzy mi to neda, nez reagovat. Ostatne na druhou stranu - v tomto tematu se uz toho asi moc poresit "k veci" neda, takze snad moderatori prominou, ze se to tu zvrhlo :p
Nicmene zrikat se za to odpovednosti nemuzes, tys s tim zacal.

[QUOTE]dyby začala trodasovo počínání řešit PČR, tak ať se nediví...[/QUOTE]

Moje pocinani "resila" uz tolikrat PCR, ze se tomu jen smeji. Co ti rika pravo na svobodu slova?

[QUOTE]minimálně od prodejce by ho mohli vystopovat[/QUOTE]

Prodejce ceho? Nekoupil jsem nikdy ani PS2, ani Modbo a nejsem sponzor bank, abych pouzival platebni karty, jejichz pouziti se da zpetne prokazat a dotycnemu koupi dokazat :mistake :mistake :mistake

Ale to uz jsem tu napsal drive nekolikrat, cize by bylo dobre, kdyz chces na neco v tematu reagovat, aby jsis ho nejdrive precet. Proboha uz :o
HiLow (1000)|16.8.2008 01:04
Trodasova vypoved ted byla opravdu dlouha, ale vyjimecne vystizna.:thumb
Jsem s nim za jedno s vykladem autorskych, ale i jinych, nepostizitelnych prav v CR.;)