Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: SHWallpaper - 12. kolo: Génius

1.8.2008 01:26
Karel PolívkaMáme tu pro vás již 12. kolo naší Výzvy pro talentované spočívající v tvorbě wallpaperů. Téma je tentokrát: Génius .


Provázanost s odměňovacím systémem

Účast v soutěži je provázána s naším odměňovacím systémem, díky kterému je možné si po získání odpovídajícího množství bodů (kreditů) vybrat z dostupných odměn tu, o kterou máte zájem (počínaje třeba tričkem s logem SHW a končíce třeba skříní Chieftec nebo základní deskou Asus). Odměny pro autory těch nejlepších wallpaperů jsou následující:
 • 1. místo: 3000 kreditů, tablet Genius G-Pen M609
 • 2. nebo 3. místo: 1500 kreditů
 • Účast v aktuálním kole (počet wallpaperů nehraje roli): 100 kreditů

Sponzorem tohoto kola je výrobce produktů Genius

Genius je obchodní značkou taiwanské KYE Systems Corp., která je jedním z hlavních světových výrobců IT zařízení a spotřební elektroniky. Společnost KYE však nevyrábí pouze vlastní produkty pod značkou Genius, ale spolupracuje s dalšími velkými společnostmi formou OEM výroby.Od svého založení v roce 1983 zaměstnává po celém světě na 4500 pracovníků a získala stovky prestižních ocenění za design, kvalitu a cenu. Hlavními produkty značky Genius jsou počítačové periferie typu klávesnice a myš či webkamera. Dále spotřební elektronika v čele s audio sestavami, digitálními kamerami a headsety. Za rok 2007 KYE Systems dopravil ke svým zákazníkům 46 miliónů produktů.

Více informací najdete na www.geniusnet.com.


Kritéria pro zařazení wallpaperů
 • Přípustná rozlišení: 1600x1200, 1920x1200
 • Přípustný formát: JPG, PNG, GIF
 • Tématika: Génius
 • Musí se jednat o vlastní tvorbu :
 • 1. Autor se zavazuje k tomu, že do příspěvku s wallpaperem vždy napíše, zda při tvorbě použil obrázky, které nejsou jeho vlastní (ať už 1 malý nebo 10 velkých), nebo nikoli. Bez této informace nebude wallpaper zařazen.
  2. Autor se v případě použití obrázků, které nevytvořil on sám, zavazuje k jejich poskytnutí (uvedením odkazů na ně nebo vložením do přílohy v dalším příspěvku a uvedením serveru/zdroje, z kterého obrázky pochází, pokud na ně není možné odkázat).
  3. Na doložení původu použitých obrázků má autor 48 hodin od zařazení wallpaperu (ať už do sekce "Rozpracované" nebo "Upload wallpaperů do aktuální výzvy"). Pokud tak neučiní, bude mu v dalších 24 hodinách udělena karta za porušení pravidel (poprvé žlutá, pak červená) a pokud tak neučiní ani v dalších 24 hodinách, bude z aktuálního kola zcela vyřazen (nikoli pouze konkrétní wallpaper).
 • Musí mít nějakou kvalitativní úroveň (tedy žádné "čmáranice" v malování, nekvalitní fotografie apod.)
 • Musí obsahovat logo Světa hardware (ke stažení ve formátu GIF, PNG, AI), přičemž může být bez přídavného textu ve spodní části "...vše ze světa počítačů" a o různé velikosti i sytosti, avšak musí být dobře rozeznatelné a mít správné proporce.
 • Mohou obsahovat umělecký podpis autora/autorů (decentní)
 • Nesmí obsahovat reklamu kromě propagace značky Genius
 • Upload musí být proveden do konce srpna 2008 zařazením do podsekce "Upload wallpaperů do aktuální výzvy"
 • Zařazení do podsekce "Upload wallpaperů do aktuální výzvy" je pro účast wallpaperu v daném kole konečné (zde už jednou zařazený wallpaper nebude možné aktualizovat). Pokud si nejste jisti provedením a rádi byste před zařazením znali názory ostatních, můžete wallpaper zařadit do podsekce "Rozpracované wallpapery", kde jej můžete vylepšovat a posléze do uploadovací sekce zařadit až finální verzi.
Postup pro účast

Na našem diskuzním fóru se v kategorii "Další aktivity fóra" nachází sekce "Galerie wallpaperů - výzva pro talentované", v které jsou následující podsekce:
 • Upload wallpaperů do aktuální výzvy
 • Rozpracované wallpapery
 • Wallpapery s tématikou Workoholik
 • Wallpapery s tématikou Konec školy
 • Wallpapery s tématikou Overclocking
 • Wallpapery s tématikou Atari
 • Wallpapery s tématikou Počítačový virus
 • Wallpapery s tématikou Žena a počítač
 • Wallpapery s tématikou ATI vs. NVIDIA
 • Wallpapery s tématikou Evoluce lidstva
 • Wallpapery s tématikou Windows vs. Linux
 • Wallpapery s tématikou sci-fi
 • Wallpapery s tématikou HW
 • Wallpapery - ostatní
První podsekce slouží pro vlastní upload wallpaperů pro aktuální kolo, druhá pro upload těch rozpracovaných, ty další jsou už jednotlivé galerie (kde už není možné uploadovat). Postup pro zařazení tedy bude následující:

1. krok : přihlasíte se na diskuzní fórum Světa hardware.

2. krok : v podsekci "Upload wallpaperů do aktuální výzvy" stisknete tlačítko "Nové téma".3. krok : objeví se standardní formulář jako v případě psaní běžného příspěvku v kterékoli jiné části fóra. Nadpis uvedete v následujícím tvaru: username_GeniusXX (čili v případě uživatele "Petr", by název souboru prvního wallpaperu byl: "Petr_Genius01", dvojčíslí značí pořadí wallpaperu od jeho autora), do těla zprávy zkopírujete to samé, co uvedete v nadpisu (tedy username_GeniusXX).4. krok : ve spodní částí formuláře pojmenované jako "Další volby" stisknete tlačítko "Spravovat přílohy". Objeví se následující formulář:5. krok : zde stisknete první tlačítko "Procházet" a vyberete soubor, který je tím wallpaperem, jenž chcete do galerie zařadit. Následně stisknete tlačítko "Nahrát", čímž se soubor k právě zakládanému tématu přířadí (doprovázejíc oznámením "Uploaduji soubor(y) - Počkejte prosím"). Po provedeném uploadu už můžete toto okno zavřít (buď stisknutím křížku v pravém horním rohu, nebo stisknutím tlačítka "Zavřít toto okno" v jeho spodní části).

6. krok : teď už stačí pouze stisknout tlačítko "Vytvořit nové téma" a to je pro příjem vše. Pokud budou splněna kritéria pro zařazení, bude následně wallpaper do odpovídající galerie přesunut.

Wallpapery s tématikou Génius můžete už teď do uploadovací sekce zařazovat. Příjem bude možný do konce srpna 2008 .


Hodnocení wallpaperů

1. kolo hodnocení : od 1.9.2008 do 7.9.2008 (včetně) bude možné wallpapery hodnotit (postup jak na to - hodnocení témat) a dále komentovat.
2. kolo hodnocení : od 8.9.2008 do 14.9.2008 (včetně) bude možné hlasovat v anketě obsahující 10 do té doby nejlépe hodnocených wallpaperů (výsledky této ankety určí konečné pořadí).

Poznámka: obě kola hodnocení budou dostupná pouze pro registrované uživatele Světa hardware a v době zařazování wallpaperů nebude možné je hodnotit.

Vyhlášení každého kola (s uvedením výherců) proběhne pomocí aktuality přímo v magazínu Svět hardware ve zpravodajské sekci, na což bude odkázáno i z tématu zde na fóru, které bylo ohlášením daného kola.


Naše odměnění 3 nejlépe hodnocených wallpaperů

Kromě udělení odpovídajícího množství kreditů (účast v daném kole - 100 kreditů, 1. místo v daném kole - 3000 kreditů, 2. a 3. místo - 1500 kreditů) získají v rámci našeho diskuzního fóra odpovídající ocenění a jejich wallpapery budou zařazeny (společně s uvedením autora) na samostatnou stránku, jež je přístupná skrze odkaz "Wallpapery" na hlavní stránce magazínu Svět hardware v boxíku "Speciál" v levém sloupci a zároveň pomocí miniatur nejlepších wallpaperů, které se zobrazují v dolní části levého sloupce.

Specialitou tohoto kola je, že autor wallpaperu, jenž se umístí na 1. místě, získá společně s 3000 kredity i nový tablet Genius G-Pen M609 (v ceně 3 250,- Kč).
22.8.2008 12:28
Karel PolívkaÚčastníky aktuálního kola s tématem Genius by mohla zajímat dnešní recenze tabletu Genius G-Pen M609 v magazínu SHW ;).
8.9.2008 02:34
Karel PolívkaVytvoření ankety v horní části tématu:

Který z níže uvedených wallpaperů s tématikou Génius se Vám líbí nejvíce?


Hlasovat bude možné po dobu 1 týdne.
8.9.2008 03:06
speedsnailHlasoval jsem pro czhuntera. Tezkou konkurencí byl ghost inferno a taky hanus 3. Nápad nejlepší u hanuse, render ghosta je super, ale když jsem si je vyzkoušel na ploše, vítěz byl jednoznačný. Ta atmosféra a pro oko uklidnující barevné tóny se mi jako wall líbí nejvíc.
8.9.2008 05:18
Kachna69take jsem hlasoval pro czhuntera,jako wp je to jednoznacne nejlepsi...
8.9.2008 06:20
)aguarPekny tapety vsechny.
Hlasovani bylo tezke a neprozradim jej. :D
8.9.2008 06:29
ZeliJa se klidne priznam ze sem hlasoval pro czhuntera, ale ted na to tak koukam ze se kachna69 neucastnil :notsure.
8.9.2008 08:03
chesterfieldGratulujem hanusmovi a ILJUSINovi k ich funklubom a davam vo finale hlas ghost_infernovi, hlavne s ohladom na casovu narocnost potrebnu k takemuto vytvoru, kvalitu centralneho obrazka, aj ked finalny krok mu prilis nevysiel a dany vytvor nie je velmi pouzitelny ako wallpaper, a taktiez ocenujem fakt, ze sa nejedna o ziadnu fotokolaz ;)
8.9.2008 10:13
pIXoczhunter, neni o com, proste kvalita..
8.9.2008 10:27
Kachna69[QUOTE=Zeli;159726]Ja se klidne priznam ze sem hlasoval pro czhuntera, ale ted na to tak koukam ze se kachna69 neucastnil :notsure.[/QUOTE]

nako jsem pres prazdniny nestihal a ani me nenapadlo nic originalniho na zadana temata...ted se snad uz o neco pokusim:)
8.9.2008 11:20
ICE_DA kde je Vasek? :(
11.9.2008 06:31
ICE_DIljusin 5 - protoze se da pouzit na plochu ;)
11.9.2008 11:39
mikebdloho jsem se nemohl rozhodnout mezi czhunterem a hanusem 3, ale nakonec to vyhrál czhunter :)
11.9.2008 12:15
czhunterJá hlasoval pro hanusm - Genius02. Je to velmi zajímavá cesta, škoda toho, že to "připláclý" popředí tomu nic moc nedává, ale technika (i nápad) je to moc zajímavá, taky si to někdy zkusím :)
Akorát je to lepší spíš ze stránky "umělecké" (asi to tu má nejblíž k umění ze všech wp), než že by to byl skutečnej wallpaper.
17.9.2008 12:57
Karel PolívkaVyhlášení je k dispozici zde: http://www.svethardware.cz/shwallpaper-12-kolo-genius-vyhodnoceni/24546

1. místo: czhunter
2. místo: ILJUSIN
3. místo: ghost_inferno

Výhercům gratuluji!

S autorem wallpaperu umístěného na 1. místě se domluvím pomocí SZ na odeslání tabletu.