Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 39 z 39

Téma: Rozoberanie notebookov

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od pas!k Zobrazit příspěvek
    Hmm to te tady od soboty asi nejakou dobu neuvidime co?
    Asi jo. Jinak @Johny__g, teď jsem koupil ten nový HDD a původní majitel mi také doporučoval metodu "přes klávesnici" = zapuštěné šroubky. Jen kdyby jich nebylo tolik... Já si je snad poznačím barvičkama...
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od EditorPO Zobrazit příspěvek
    Ak ma totozny case s modelom FX190, tak nieco je tu http://www.bushcat.com/vaio.html
    ANO, má, je to jednotná řada, FX190 je nejvyšší model, má mimo lepčí CPU (850MHz) i GK s TV-Out. Díky, jdu na to mrknout.

EDIT: To je přesně ONO! Díky EditorPO za perfekt-návod. RB on the way! Takže u mne pouze jeden šroubek lišty nahoře a jsem na šroubcích KBD tamtéž... Jak jednoduché.
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 19-05-2009 v 13:15

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    Po zkusenostech s rozebiranim Aceru bych se toho nebal. , Vysrouboval jsem vsechny sroubky, pouzil trochu nasili a pak to zase vsechno dal zpatky. Doporucuju ale mit prazdny stul a sroubky si treba pokladat na papir na kterem mas nakreslen NB a davat je na to same misto, at vis kam je vratit.
    Také se Ti u prvního rozebraného NB stalo, že Ti šroubek prošel skrz šasi do prostoru pod klávesnicí ? Osobně to dělám stejně jak popisuješ. Rovnám je přesně tak, kde byly

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Také se Ti u prvního rozebraného NB stalo, že Ti šroubek prošel skrz šasi do prostoru pod klávesnicí ? Osobně to dělám stejně jak popisuješ. Rovnám je přesně tak, kde byly
    Ne, nestalo. Nesroubuju silne. Ale takhle jsem to delal preventivne. Stejne mi vzdycky par sroubku zbyde. Naposledy jsem mel NB slozeny a rozebiral jsem ho znovu, protoze jsem zapomel zapojit klavesnici do desky.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Ne, nestalo. Nesroubuju silne. Ale takhle jsem to delal preventivne. Stejne mi vzdycky par sroubku zbyde. Naposledy jsem mel NB slozeny a rozebiral jsem ho znovu, protoze jsem zapomel zapojit klavesnici do desky.
    Já jsem prohodil krátký šroubek za ještě kratší Proto mám takovýto systém.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    ANO, má, je to jednotná řada, FX190 je nejvyšší model, má mimo lepčí CPU (850MHz) i GK s TV-Out. Díky, jdu na to mrknout.
    A este FX210 servisny, vyzera to podobne http://www.elhvb.com/mobokive/edwin/.../pcg-fx210.pdf

Na to webe su aj ine servisne manualy. Urcite ich vyuzijes. http://www.elhvb.com/mobokive/edwin/laptops/index.html

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Ja som naposledy rozoberal svoju staru lasku Toshibu, lebo som mal uvolneny napajaci konektor. Po zlozeni mi nesiel display (externy monitor v pohode), ale uz sa mi to nechcelo znovu rozoberat. Nabuduce, az ma zas chyti nostalgicka nalada.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

@EditorPO: Ještě jednou Ď, podle toho návodu FX190 to už spolehlivě poznám (i dle fotek identické, jen má trochu jinde FW konektor).

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Tak už jenom UPDATE průběhu výměny HDD v tom Sony Vaio PCG-FX: Opravdu stačily jen 2 (dva) šroubky shora - jeden vlevo na lištu, druhý pod ní na KBD a ejhle, disk na dlani na dalších čtyřech šroubcích klece (vyjmuto po uvolnění hodinářským magnetem). Ovšem to hovado, co nechalo zaoxidovat ty 3 ze 4 přetažených šroubků v odlitku disku, to jsem tedy proklínal... S pomocí brady, kolen, zapření o hranu stolu jsem to nakonec bezp. uvolnil, ale byla to dřina.

Nasazen nový HDD, složeno zpět (opět podle návodu od EditorPO, THX) a už to po reinstallu nového OS šlape k naprosté spokojenosti - výsledný Report z Everestu hodím v PO do příslušného threadu v sekci Ocenění. Takže až na ty 3 přetažené šroubky to byla opravdu procházka růžovým sadem...

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Oprava notebookov Toshiba Satellite
    Od ANV v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 02-07-2013, 12:26
  2. Prepojenie notebookov
    Od karo1 v sekci Sítě
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 18-04-2009, 23:13