Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: Víkendová diskuze: Sledujete průzkum Marsu?

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Sledujete průzkum Marsu?

V rámci vesmírného průzkumu je opět aktuálním tématem Mars, a to díky sondě Phoenix, která na jeho povrchu přistála před pár týdny, 25. května. Zejména teď jen pár dní po potvrzení přítomnosti vody v půdě na povrchu planety se tak jedná o hodně diskutované téma. Ať už je Váš zájem o Mars jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele pancoo
    Registrace
    Jul 2008

Tak zrovna moc dění okolo Marsu nesleduji, ale jak tak někde něco z nudy přečtu nebo uvidim v TV tak to začíná bejt docela zajímavé. Hlavně ohledně té vody co se vyskytla a tak dále. Jako je to určitě zajímavý a rád si něco přečtu ale hlouběji nebo razantnějí seo to nezajímám.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

driv me ty veci kolem vesmiru celkove nejak zajmali vic a mel jsem trochu prehled ale dnes uz na to neni cas nebo se mi nechce nic procitat..ohledne marsu - ta voda se dala cekat ze tam bude..takze za 50 let bysme uz mohli pomalu zacit obyvat mars...

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Abych pravdu rekl, tak jsem o tom az doted nevedel. Nezbyva tedy nez podekovat KP za velice zajimavou informaci a jit si neco dohledat

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

No né že bych to sledoval s nějakým zaujetím, ale občasně když se objeví nějaká zajímavá informace tak se na to juknu. Někdy se objeví i docela hezké obrázky nebo ještě lépe videa, teď nemyslím z HOLLYWOODSKÉ produkce. Třeba se jednou dožijem toho, že budeme na dovolenou místo do Chorvatska jezdit/létat na Mars .

Starousedlík SHW Avatar uživatele flanker
    Registrace
    May 2006

taky, vcera jsem si akorat precetl clanek o te vode, coz me vcelku zaujalo, ale jinak to vyrazneji nesleduji. Maximalne me spis zajima, proc se stale odkladaji vesmirne lety na Mesic a eventualne na MArs. Vezmeme-li v uvahu, ze lety na mesic probihaly na konci 60.let a pocatkem 70. tych, enchce se mi absolutne verit, ze vesmirny vyzkum spise v tomto stagnuje a ze neprisla nejaka novinka pres moznosti ukraceni techto letu. Tzn nove materialy, pohonne jednotky atd. Spis to NASA a pripadne vojenske slozky akorat porad tutlaji .

Občasný diskutér Avatar uživatele koubis
    Registrace
    May 2006

Abych pravdu řekl, když jsem byl menší,tyhle záležitosti mě braly mnohem víc. Možná taky proto, že jsem měl daleko bujnější představivost než mám teď a snad i trochu jiný zájmy.
    Idei, o osídlení Marsu jsou mi zatím spíš k smíchu, než že bych věřil, že se to někdy povede. To snad je možný jenom ve sci-fi filmech :-)
    Na druhou stranou, myslím, že by něco takového snad ani nebylo od věci, vzhledem k tomu, jakým tempem naši Zemi "vysáváme", a jejím ničením škodíme sami sobě (ne, že bych byl ekologickej extémista).
    Když osídlíme Mars, aspoň budem mít další kus země ke zničení a třeba to jednou dotáhnem až k Plutu :-)

Vesmírným výzkumům zdar :-)

Občasný diskutér Avatar uživatele Magnatt
    Registrace
    Jun 2008

Osídlení Marsu není problém, otázkou je ale jak to udělat bez genetických úprav člověka a ta voda je určitou nadějí, ale cesta bude dlouhá. Též souhlasím s tím Měsícem, už by byla na čase nějaká stanice, jenže musíme brát v úvahu ekonomickou náročnost, dobrou ukázkou je Mezinárodní vesmirná stanice, která původně měla být jen americkou, ale jaksi se prodražila...

Starousedlík SHW Avatar uživatele flanker
    Registrace
    May 2006

ono vse se vetsinou prodrazi oproti puvodnim planum ..Mne jen zarazi celkovy pokrok za tech temer 40 let a domnivam se, ze o vesmirne technologii, jejiz funkci ma NASA k dispozici uz roky zdaleka oficialne nevime.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Jak by se vám líbilo, kdyby vám amíci jezdili traktorem po hlavě? :-D
    Ale jinak je to fajn, alespoň si rozšíříme obzory

Pravidelný diskutér Avatar uživatele SpeedFilip
    Registrace
    Oct 2006

nesledujem

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

sleduji pravidelně a pačlivě

Nováček Avatar uživatele james008
    Registrace
    Jun 2007

sleduju ....ale ne jen mars...a taky ne ze bych ted nejak byl extra na vetvi
    kdyz se neco obevi v telce ..jelikoz o necem takovem vim jiz dyl a medialni bubliny
    vytrhavaji vse z kontextu .... to co ukazovali v telce je jen fragment dlouholeteho vyzkumu
    a oproti ostatnim bych rek i mene zajimavy...tohle se proste vic nez predpokladalo...
    ale proc tim nenakrmit bezneho divaka co deni nesleduje a neudelat z toho megavec
    kdyz jde o sledovanost ze ......:-)

zajima me tema vesmiru a techniky odmala.....
    ale tyhle medialni ****** moc nemusim..rad se podivam na seriozni dokument
    nebo si o tom prectu ve vedeckem casopise .... tv media jako zpravodajstvi atd nemusim protoze
    casto rikaji uplne hovadiny a pozmenujou jmena ci fakta podle toho jakym narecim, vzdelanim
    nebo blbosti dany moderator disponuje...

Ono se i casto stane ze po seriozni analyze vedcu musi media tyhle rychlokvasene zpravy
    dementovat a omlouvat se za spatne informace...v extremu (coz tento pripad asi neni)
    se nekdy dozvime ze to treba nebyla voda ..ale treba rtut :-)) ...ze to nebylo an marsu ale kousek od
    arizony ...atd ... Takze bych sel na stranky nasa.. (zde ale casto uvadeji jen cast informace..treba jen 15% umyslne
    protoze nemusime vedet vse ze) nebo jeste lepe pockal az se k tomu vyjadri konkretni osoba..vedec...a to podrobne :-)
    takze tak do roka by tu mohlo byt seriozni pojednani co se tam delo a co nasli :-)

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od james008 Zobrazit příspěvek
    sleduju ....ale ne jen mars...a taky ne ze bych ted nejak byl extra na vetvi
    kdyz se neco obevi v telce ..jelikoz o necem takovem vim jiz dyl a medialni bubliny
    vytrhavaji vse z kontextu .... to co ukazovali v telce je jen fragment dlouholeteho vyzkumu
    a oproti ostatnim bych rek i mene zajimavy...tohle se proste vic nez predpokladalo...
    ale proc tim nenakrmit bezneho divaka co deni nesleduje a neudelat z toho megavec
    kdyz jde o sledovanost ze ......:-)

zajima me tema vesmiru a techniky odmala.....
    ale tyhle medialni ****** moc nemusim..rad se podivam na seriozni dokument
    nebo si o tom prectu ve vedeckem casopise .... tv media jako zpravodajstvi atd nemusim protoze
    casto rikaji uplne hovadiny a pozmenujou jmena ci fakta podle toho jakym narecim, vzdelanim
    nebo blbosti dany moderator disponuje...

Ono se i casto stane ze po seriozni analyze vedcu musi media tyhle rychlokvasene zpravy
    dementovat a omlouvat se za spatne informace...v extremu (coz tento pripad asi neni)
    se nekdy dozvime ze to treba nebyla voda ..ale treba rtut :-)) ...ze to nebylo an marsu ale kousek od
    arizony ...atd ... Takze bych sel na stranky nasa.. (zde ale casto uvadeji jen cast informace..treba jen 15% umyslne
    protoze nemusime vedet vse ze) nebo jeste lepe pockal az se k tomu vyjadri konkretni osoba..vedec...a to podrobne :-)
    takze tak do roka by tu mohlo byt seriozni pojednani co se tam delo a co nasli :-)
    Jen doplním, že televizi nemám, takže nevím, co v ní běží a jak je tedy právě toto u nás podáváno:-). Proto jsem dával do perexu odkaz na web NASA, kde o Phoenixu průběžně vychází krátké zprávy. Jinak souhlasím s tím, že zrovna v rámci této tématiky nemá smysl brát televizní reportéry (kteří o tom často ví méně než kulové) jako relevantní zdroj informací. Na druhou stranu se díky nim člověk může dozvědět, že se kolem Marsu něco děje - pokud je uvědomělý a problematika ho zajímá, začne si sám hledat na internetu další informace.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

no jasny. hodlam tam koupit par metru pozemku :-)

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední