reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Nefunguje starší program

Neregistrovaný (0)|2.8.2008 06:41
Jméno tazatele: Vlasta

Znění dotazu:
Může mi prosím někdo vysvětlit, proč mi na počítači s Win 2000 a XP, se zákl. deskou GIGABYTE GA-MA69GM-S2H, s procesorem AMD Athlon 64x2 Dual Core a 2GB RAM nechce fungovat starší 3D program Maxon Cinema5.2, který se oproti novým programům této řady nemusí ani instalovat? Přitom na starších počítačích Pentium I, PII a PIII funguje naprosto bez problémů, přičemž na systému nezáleží.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
vogon (96)|2.8.2008 10:26
Problém je velmi pravděpodobně v optimalizaci tohoto softu na akceleraci oprimalizované pro rozhraní AGP. Maxon ukončil podporu této verze už dávno, takže na své nové pecce si ho asi už nespustíš.
Neregistrovaný (0)|2.8.2008 11:02
Takže myslíš, že problém je v grafické kartě - v mém případě integrované?
vogon (96)|2.8.2008 11:30
S podobnými problémy jsem se setkal u videoeditačních softů - častěji u jejich hardwarově akcelerovaných efektů. Softy které používaly vlastní knihovny (a díky tomu se nemusely instalovat), skvěle a bez problémů fungovaly a otevíraly možnost dělat na PC to co bylo do té doby dostupné jen drahých stanicích. Na novém železe bez AGP téměř bez vyjímky nejedou pokud jejich výrobce neudělal nějakou záplatu. Taky mi to pije krev - ale jediné řešení jak editovat některé starší věci je nechat si někde v koutě stát pro strýčka příhodu svoji vysloužilou vykopávku.
Ano jsem si téměř jistý, že to je problém související právě s grafikou.
Neregistrovaný (0)|2.8.2008 11:52
Nechci tě připravovat o čas, ale sranda je, že všechny staré programy včetně her fungují (například Adobe Premiere 4.2 nebo Ulead Media Studio 2.5 a dokonce i emulátory ZX Spectrum či Amiga)
vogon (96)|2.8.2008 12:47
Týká se to jenom některých softů a pluginů, pohříchu většinou těch, které byly ve své době špičkou - především průkopníků optimalizovaných na první HW 3D akcelerátory na PC (S3 3d apod) a verze Directx verzí 3 a 5.
Neregistrovaný (0)|2.8.2008 13:08
Děkuji za vysvětlení, ale dovol ještě jednu otázku. Neznáš náhodou nějaký 3D program, pomocí kterého by šlo snadno, rychle a dobře "vyrábět" vlající vlajky různých států tak, jak to uměla zmíněná Cinema 5.2?
Cinema 9, kterou mám ještě k dispozici, to totiž neumí. Anebo jsem blbá!
vogon (96)|2.8.2008 13:33
V novějších verzích Cinemy je simulaci látky a oděvů věnovaný samostatný nástroj Clothilda, najdeš v modulu Mocca - jestli ti to v ní nešlo tak jsi neměla objekt v polygonech
Neregistrovaný (0)|2.8.2008 13:50
Ve staré Cinemě to byla funkce Bezier NURBS. Je to to totéž nebo něco podobného?
vogon (96)|2.8.2008 14:10
V nové je to O-Nurbs. A objekty najdeš ve Správci objektů > Soubor > Clothilde Vlastnosti
Neregistrovaný (0)|2.8.2008 19:14
Ještě jednou děkuji. To, co jsi mi vysvětlil a poradil během jediného dne nedokázali na žádné jiné poradně ani za 14 dní. Ale nadutostí a zesměšňováním přímo oplývali.