reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Počítač nejde nastartovat

Neregistrovaný (0)|2.8.2008 11:02
Jméno tazatele: Libor

Znění dotazu:
Mám ani ne rok starý počítač: Athlon 4600, MSI K9N SLi-2F, Windows XP.
Vždy při zapnutí jednou pípne a rozjede se. Teď když jsem ho zapnul, po prvním pípnutí ihned pípnul asi 4x za sebou a už se nerozjel, jenom hučel a nic se nedělo.
Den předtím jsem do počítače přes USB přetáhl fotky a tyto fotky jsem potom přetáhl na USB disk. Pak jsem počítač vypnul. - Zajímavé je, že u otvoru na USB teď svítí dvě kontrolky, které tam jsou - zelená a hnědá (nevím co znamenají). Mám tedy podezření, jestli se nestala nějaká chyba právě v tom USB připojení. Mám na celý počítač záruku, ale rád bych věděl, co s ním je a jestli tu závadu nedokážu odstranit sám.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Athlon 4600, MSI K9N SLi-2F, Windows XP
astec (1823)|2.8.2008 11:36
ta pípnutí byla jaká, douhlá krátká, stejně dlouhá???
Neregistrovaný (0)|4.8.2008 18:05
Úplně přesně ty pípnutí jsou takto:
dvě krátké rychle za sebou, ani ne vteřinová pauza a pak asi 7krát stejně dlouhých delších (ale pořád krátkých) pípnutí.
Jo - a hned jak ho zapnu, tak ještě před tím pípáním už svítí obě kontrolky u toho otvoru na USB. (což myslím předtím nebylo, ale nejsem si jistý).
Pavel Boček (4169)|4.8.2008 18:29
Specifikuj blíže sestavu...co máš za zdroj ?

Zkus vymazat CMOS paměť...odpoj od sítě/vypni zdroj, přehoď CMOS jumper na chvíli z pozice 1-2 na 2-3 a zase zpátky nebo prostě baterku vytáhni...lepší je ale první možnost.

Diody s tím nemají co dělat, ty patří k síťové kartě.
vogon (96)|4.8.2008 18:47
[QUOTE=Neregistrovaný;148409]Úplně přesně ty pípnutí jsou takto:
dvě krátké rychle za sebou, ani ne vteřinová pauza a pak asi 7krát stejně dlouhých delších (ale pořád krátkých) pípnutí.
Jo - a hned jak ho zapnu, tak ještě před tím pípáním už svítí obě kontrolky u toho otvoru na USB. (což myslím předtím nebylo, ale nejsem si jistý).[/QUOTE]

Je to deska MSI, nemáš vzadu D-bracket se čtveřicí led-diod? Ty by mohly poskytnout dodatečnou informaci o problému. Pokud ano jaká kombinace barev svítí?

Aby se nemuselo hledat Tady jsou kódy
AMI Beep Code
1 short DRAMS refresh failure
2 short Parity circuit failure
3 short Base 64k RAM failure
4 short System timer failure
5 short Process failure
6 short Keyboard controller Gate A20 error
7 short Virtual mode exception error
8 short Display memory Read/Write test failure
9 short ROM BIOS checksum failure
10 short CMOS shutdown Read/Write error
11 short Cache Memory error
1 long, 3 short Conventional/Extended memory failure
1 long, 8 short Display/Retrace test failed

AWARD Beep Code
1 Long, 2 Short A video error has occurred and the BIOS cannot intialize the video screen
Any other beep(s) RAM problem
Neregistrovaný (0)|5.8.2008 17:57
Další specifikace:
zdroj: FORTRON Green Power 400W ATX
grafika: ATI Radeon X1950Pro
hardisk: Samsung SpinPoint T166 320GB, SATA II
paměť: 2GB DDR2 800MHz A-Data

vzadu nejsou žádné diody
CMOS jumper - bohužel nevím co to je

Počítač mám ještě v záruce, je zapečetěný takže se v něm nechcu hrabat. Vypadá to, že to není nějaký jednoduchý problém - tak jim to tam (Alze) asi pošlu.
vogon (96)|5.8.2008 18:49
Udělej alespoň důkladnou vizuální kontrolu konektorů USB v PC jestli není ohlý nebo zkratovaný některý kontakt - nejdůkladněji ty vpředu a ten který jsi naposledy použil.
Jinak ten CMOS Jumper je na základní desce PC, u desek MSI bývá označen "JBat 1". Nejlépe uděláš když nakoukneš do manuálu k desce - je to Konektor se třemi kolíčky, na nich je nasazena propojka (jumper). Ten se při vypnutém PC vytáhne a nasadí do druhé možné pozice tak na 1 min. - pak ho vrátíš zpět a startujem.
astec (1823)|5.8.2008 19:41
Jak hledám tak hedám asi marně. Nemohu najít jaká ta deska má bios... Tolik pípnutí má Phoenix Bios a označuje chybu pamětí.... Klávesnici máš USB??? Ale celkově to nějaké divné. Asi bych jak říkáš reklamoval.
kane.shw (1231)|5.8.2008 22:53
Pokud je case zapečetěný jak píšeš a "zvenku" není na pohled patrné žádné poškození, které by se dalo jednoduše odstranit, tak to vůbec neřeš a pošli to na reklamačku.

Ty kontrolky u USB, jak už psal Pavel Boček, jsou indikace činnosti síťové karty.
Neodpojoval jsi kabel od sítě (NETu)? Nebyla u vás náhodou bouřka?