reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

oranžová mapa na G90fB

Labaj (2)|2.8.2008 13:18
Zdravím. Na novém monitoru VS G90fB 19" je v 1/3 v LH rohu flek do oranžova.Demagnetizoval jsem /asi 20x/ , ale moc to nepomohlo. Prostě bílá není bílá. Prodejce mi řekl, že u těchto monitorů je to běžný jev. To se mi nezdá.Máte s tímto jevem nějakou zkušenost? Je to na reklamaci? Na Eizo FlexScan F56 takový problém nebyl...a taky jak zde nastavit či upravit korvergence?
Děkuji předem za vaše zkušenosti.
Nefro (222)|2.8.2008 14:59
[QUOTE=Labaj;147720]Zdravím. Na novém monitoru VS G90fB 19" je v 1/3 v LH rohu flek do oranžova.Demagnetizoval jsem /asi 20x/ , ale moc to nepomohlo. Prostě bílá není bílá. Prodejce mi řekl, že u těchto monitorů je to běžný jev. To se mi nezdá.Máte s tímto jevem nějakou zkušenost? Je to na reklamaci? Na Eizo FlexScan F56 takový problém nebyl...a taky jak zde nastavit či upravit korvergence?
Děkuji předem za vaše zkušenosti.[/QUOTE]

Mohol by si ešte vyskúšať prejsť okolo tohto bodu obyčajnou pištoľovou pájkovačkou (samozrejme zapnutou). Trafo v nej by mohlo pomôcť demagnetizácii. Ak to nepomôže, je možné že je to "vyťahaná" alebo vyblednutá obrazovka od slnka. Doma mám jeden televízor s takouto obrazovkou.

Ďalšou príčinou môžu byť vysušené kondenzátory v monitore.

ps: Ak je to nový monitor, je to určite na reklamáciu!!!
HiLow (1000)|3.8.2008 01:13
Dalsi moznost je, ze s nim bylo pri manipulaci prasteno a uvolnila se mrizka. To odpovida i tomu, ze demagnetizace nepomuze. Pokud pomuze trik s pistolovou pajeckou a po zapnuti to bude to same, tak je to 100% tou mrizkou.
IMHO pokud je novy a v zaruce, je to rozhodne na reklamaci.
Labaj (2)|5.8.2008 01:20
Díky za tip. Zkusil jsem to.Monitor v těch místech vypadal "lépe",ale po zahřátí je ten flek pořád viditelný.Zkusím ještě větší demagnetizační cívku a jinak budu monitor reklamovat, ale pokud je to v mezích, tak to neuznají. Ale co je v normě,že?
Nefro (222)|5.8.2008 08:47
[QUOTE=Labaj;148570] Ale co je v normě,že?[/QUOTE]

To, že budeš dodatočne na demagnetizáciu používať cievku nie je riešenie. Ja to vidím na reklamáciu tak či tak.