reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acer 5315 -051G08Mi

HiLow (1000)|2.8.2008 19:59
Notebook Acer Aspire 5315-051G08Mi

V listopadu loňského roku jsem na rychlo odjížděl za prací do zahraničí. Notebook jsem předtím nikdy nepotřeboval, tudíž jsem žádný ani nevlastnil.
Listopad a prosinec jsem strávil tím, že jsem musel každý den jezdit do veřejné knihovny, abych se dostal na internet. Tak jsem si řekl – DOST!
Začal jsem si vybírat po obchodech, ale ceny v Dánsku jsou úplně jiné, než u nás a já ještě splácel cestu, respektive dvouměsíční pobyt. (První výplata až za dva měsíce)
Na začátku ledna jsem sednul na letadlo, hurá domů a bylo mi jasné, že si musím pořídit nějaký ntb. Peněz bylo málo a tak jsem nedal na rady z různých diskuzních fór a rozhodnul se pořídít
Acer Aspire 5315-051G08Mi.


O zkušenosti s ním po několika měsících provozu se chci s vámi podělit.


Nejdříve trochu technických informací

Počítač má nový design Acer Gemstone, který se mi osobně velmi líbí, ale je to otázka vkusu každého z nás.
Notebook disponuje nejnovějšími technologiemi z dílny Aceru, jmenovitě
  • Acer CrystalBrite – technologie vylepšující barevné podání a kontrast LCD panelu.
    [*]Acer SignalUp – integrovaná WiFi anténa v těle LCD panelu, umožňuje lepší příjem.
    [*]Acer Empowering Technology – balík aplikací, pro intuitivnější nastavení počítače, který se skládá z:
[INDENT]
    [*]Acer eLock Management – zablokování PC proti neoprávněnému přístupu
  • Acer eNet Management – jednoduché nastavení bezdrátové i drátové sítě
  • Acer ePerformance Management – optimalizace výkonnosti systému
  • Acer ePower Management – jednoduchá správa šetřících profilů
  • Acer ePresentation Management – software pro správu prezentací
  • Acer eRecovery Management – software pro zálohu a obnovení dat
  • Acer eSettings Management – nastavení počítače
[/INDENT]Nyní k samotnému vybavení ntb.

V tomto modelu je osazen procesor Intel Celeron M530 tikající na frekvenci 1,73 GHz s 533 MHz FSB. Teploty se pohybují do 55°C v burnu.




Dále použitý mainboard, jen mě zaráží typ chipsetu. Výrobce uvádí 943GML a CPU-Z GM965. Všemu tomu dal korunu Everest, který tvrdí, že je použitá sada Intel Crestline-GML GL960.



Základní velikost operační paměti 1 GB (Samsung) , jsem rozšířil na 2GB pomoci soDIMM modulu firmy A-Data, což je i maximální velikost paměti u tohoto modelu.
Jako grafická karta je použita integrovaná Intel X3100 se sdílenou pamětí a to až 384 MB. Kladně hodnotím S-video výstup, bez kterého se prostě neobejdu. Dále má klasický VGA-SUB výstup.

Pevný disk je použit 80 GB HDD Hitachi HTS541680 / SATA 5400 ot., který je téměř neslyšný i při seeku. Maximální teploty jsem zaznamenal 40°C v burnu.

Vypalovací mechanika DVD±RW s možností zápisu na DVD-RAM je použita s dílny společného podniku Hitachi – LG.

O ozvučení se stará zvuková karta Realtek HD Audio audio systém se dvěma integrovanými reproduktory.

Pro připojení k internetu je k dispozici integrovaná síťová karta Broadcom NetLink Fast Ethernet 100mbps a bezdrátová Wi-Fi karta Atheros AR5007EG.

Pro připojení externích zařízení jsou k dispozici tři USB 2.0 rozhraní. Což není málo, ale ani mnoho.

Trochu fotek.

Čelní pohled. Zde jsou jen konektory na mikrofon a sluchátka. Čtečka pamětových karet bohužel chybí.



Levá strana nabízí jeden VGA výstup, S-video, LAN, 2xUSB 2.0 porty a ExpressCard šířky 54.


Pravá strana je o poznání chudší, jeden USB 2.0 port, dvířka optické mechaniky a RJ11 pro modem.


Tím jsem skončil s výpisem technických informací a nyní k samotným zkušenostem.

[BREAK=Praktické zkušenosti]

Notebook jsem si přinesl domů vybalil, zapnul a naběhnul zavaděč operačního systému Linux Linpus. Opravdu jen zavaděč, takže se s ntb nedalo nic smysluplně dělat.
Proto jsem vytáhnul svou krabicovou verzi Windows Xp Professional SP2 a začal instalovat.
Instalace bez problému, ale ...
Na webu výrobce je podpora je pro Windows Vista, jak je dnes už zvykem. Nicméně použitý hardware není ničím exotický a ovladače se dají stáhnout přímo ze stránek jednotlivých výrobců.

Liboval jsem si, jak je notebook extrémně tichý, zapadnul jsem s ním do postele, ale ouha.
Po asi půlhodině dalších instalací se bez varování vypnul. Co teď? Bude následovat reklamace? Měli na fórech pravdu?
Nejdřív jsem si všimnul, že mám ucpaný outake peřinou. To mě uklidnilo. Chvíli jsem počkal, zapnul a vše běželo, jak má. Zkusil jsem první hru - Need For Speed Wanted. Ano, malé detaily a rozlišení ale kupodivu k mému překvapení i hratelné - to jsem nečekal. Ale za chvíli znova ono vypnutí.
Nic jsem už nechtěl ponechávat náhodě a začal jsem pročítat fóra. Heuréka - chyba byla ve verzi BIOSU, který zapínal větrák až při kritické teplotě procesoru a ochrana počítač sama vypnula. Takže jsem na tuto nehezkou chybu přišel a odstranil ji.
Musím dodat, že toto byla jediná chyba na tomto notebooku za celou dobu používaní. Acer BIOSy aktualizuje celkem často (cca 1 x měsíčně). Nezřídka je v novém BIOSu nový firmware na X3100 atd.
Za 7 měsíců používaní není na ntb poznat, že je to už starší kousek. Panty drží display bezvadně, bez jakékoliv vůle. Písmena na klávesnici jsou jasně čitelná, stejně jako při koupi.
Ovšem je pravda, že ntb často nepřenáším, jen na balkón, zahradu a při letu domů do ČR. Píši ale velmi často. Display zavírám tak 5x denně.
Výdrž baterie nemůžu hodnotit, protože jsem ještě nikdy nebyl tak dlouho od el.sítě, že bych se nemohl napojit na zdroj. Nicméně dvě hodiny jsou to určitě, podle mé poslední cesty z Ruzyně do Jablonce.
(Potom hlásil ještě 45 minut, ale moc mu nevěřím).

[BREAK=Pohled pod kapotu]

Poslední dobou se mi zdálo, že se větrák spouští čím dál častěji, tak jsem se rozhodnul, že notebook vyčistím.
Nyní tedy pár fotek z rozdělaného Aceru.

Demontovaný kryt nad klávesnicí. Ty pacičky drží fakt dobře.



Vymontovaná klávesnice, překvapení v značce - Compal.


Mainboard ze spodní strany.


A vrchni šasi z druhé strany.


Pohled na žebra chlazení. (již vyčištěná, bylo tam tak půl centimetru mastného prachu)




Copak se skrývá pod klávesnicí?


Šachta pro ExpressCard.


Použitý HDD ...


a optická mechanika.


Baterie.



[BREAK=Závěr a shrnutí]

Na závěr nesmí chybět celková technická specifikace:
  • CPU: Procesor Intel® Celeron ® M530 (1, 733 GHz) s 1024 kB L2 cache 533MHz systémová sběrnice procesoru
  • Čipová sada: Intel® 943GML Express chipset

  • Paměť: 1024 MB (1x1024 MB) DDRII 533 SDRAM (Samsung), rozšířitelná na 2048 MB (2x soDIMM a mnou rozšířená dalším modulem 1GB A-Data )

  • Pevný disk: 80 GB HDD Hitachi HTS541680 / SATA 5400 ot.

  • Displej: 15, 4” širokoúhlý WXGA TFT barevný LCD displej s rozlišením 1280x800 s 16, 7 miliónů barev s technologií Crystal Brite - speciální povrch s vysokým leskem zajišťuje jasnější a ostřejší barvy v porovnání s běžnými LCD displeji.

  • Optická mechanika: (Hitachi-LG) DVD±RW / DL s podporou zápisu na DVD-RAM

  • Modem: Agere Data/fax modem 56K ITU V.92 (s mezinárodní homologací)
  • Síťové adaptéry: Broadcom NetLink 10/100 Mbps Fast Ethernet, Acer InviLink™ 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED™ solution (Atheros AR5007EG), supporting Acer SignalUp™ wireless technology

  • Grafická karta: Mobile Intel® Graphics Media Accelerator X3100 až 384 MB sdílená paměť

  • Baterie: 44, 4W 6 cell Li-Ion baterie (cca 2 hod)

  • Rozměry: 366 (š) x 274 (h) x 33, 6/42, 6 (v) mm

  • Hmotnost: 2, 8 kg
  • Cena v době zakoupení: 10.990,- Kč
Dostupné porty:
  • 1x ExpressCard™/54 slot
  • 3x USB 2.0 ports
  • 1x external display (VGA) port
  • 1x S-video/TV-výstup (NTSC/PAL)
  • 1x reproduktor/sluchátka/line-out
  • 1x mikrofon
  • 1x Ethernet (RJ-45) port
  • 1x Modem (RJ-11) port
  • 1x DC-in jack pro AC adaptér
Shrnutí:
Mé zkušenosti s tímto notebookem jsou dobré, nemám žádné větší výhrady, snad jen kvůli počátečním obtížím s vypínáním ntb.
Design je líbivý (samozřejmě, jak pro koho). Snad jen šasi by mohlo být pevnější. Při pokusu ohnout notebook plasty vržou.
Notebook je tichý, vetráček je téměř neslyšitelný, to samé platí o HDD.

Uvítám rád vaše názory v diskuzi pod článkem.
Frog (510)|2.8.2008 20:05
vobec mi nesedi tento novy design notebookov acer (gemstone), notebook vyzera tak robustne a opticky vacsi ako v skutocnosti je
HiLow (1000)|2.8.2008 20:07
Me se prave libi, ma evokovat oblazek kamene ohlazeneho vodou a to se jim myslim povedlo. Ale jak rikam, kazdy ma jiny vkus. Me taky vyhovuje i ta bila klavesnice.
Ascorti (31)|3.8.2008 09:59
Já mám Acer Aspire 5920, když jsem se rozhodoval jaký notebook si pořídím, tak jsem četl hodně hlášek typu Acer nikdy apod.
Stejně jsem si jej pořídil, ale po roce používání musím říct, že bych zvolil jinou značku...
Ne že by byl úplně špatný... ale třeba mi příšerně vadí chlazení... resp. to, že se třeba při hře velmi zahřeje levá polovina klávesnice a taky místo nad harddiskem, kde mám položenou ruku... a přitom druhá polovina je skoro studená...
Taky jse "super" že Express card je přímo nad již zmiňovaným hdd, takže když tam strčím zvukovku X-fi, která taky docela hřeje, tak ještě ohřívá hdd a i to místo...

No a ten jejich soft jsem co nejdřív odinstaloval...akorát mi to brzdilo ntb (i když to Visty taky...)

Ale jinak je noťas celkem pevný... nevrže a po roce nošení do školy a převážení občas autobusem vypadá furt jako nový (teda až na ty nálepky).
ICE_D (2754)|3.8.2008 10:56
Diky za recenezi, mohla byt delsi, ale i tak pekny...
Chystam se koupit k Vanocum pritelkyni notebook a Acery vychazji ted neskutecne levne, nejak okolo 7500!!!! Jsem tedy rad za kazdou informaci ;)
HiLow (1000)|3.8.2008 13:01
Recenzi jsem psal narychlo vcera odpoledne, protoze jsem se nudil. Mozna ji trochu rozsirim i o nejake testy.
A mas pravdu, Acer jel ted s cenou uplne neuveritelne dolu.:thumb
Maximus12 (763)|3.8.2008 16:49
Pěkná recenze, zas mám trochu víc info až budu kupovat NTB.
Magnatt (145)|4.8.2008 00:09
Dobrá recenze, poprvé vidím i pozotivní ohlas na Acer, ale už jsem se setkal s jedním člověkem, který si na něj nemůže stěžovat, až tedy na to, že odcházejí "drobnosti" jakou byla webkamera. Jinak vzhled ntb mě nijak nezaujal, pro mě je spíše průměrný, nevýrazný. Každopádně ceny mluví za sebe.
Pavel Boček (4169)|4.8.2008 12:55
Určitě za ty peníze nevypadá špatně...mít 11k jdu určitě spíš do tohohle než do netbooku.
HiLow (1000)|4.8.2008 15:07
Navic ted stoji 7.900,- Kc vc.DPH. Ne tento model, ale podobny s lepsim CPU.
HiLow (1000)|5.8.2008 22:12
Doplnim pro majitele tohoto ntb, kde stahovat:
ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/aspire_5315/vista/
Ale osobne zde stahuji jen nove verze BIOSu.
Maximus12 (763)|17.8.2008 21:46
Tak v současnosti sou ceny NTB dost nízko, toto je jen příklad jak sehnat slušny ntb za velmi dobrý peníz. A v současnosti jich už je na vybírání celá řada v této kategorii. A podle mě jen dobře..
HiLow (1000)|23.8.2008 23:32
Acer se opravdu zlepsil, coz je hodne dobre, protoze jeho ceny jsou vice nez dobre. Muzeme jen doufat, ze si vydobude dobre jmeno i mezi nami, znalci hw.
xmarek (1676)|24.8.2008 00:45
[QUOTE=HiLow;154853]Acer se opravdu zlepsil, coz je hodne dobre, protoze jeho ceny jsou vice nez dobre. Muzeme jen doufat, ze si vydobude dobre jmeno i mezi nami, znalci hw.[/QUOTE]Jediné co musím konstatovat, že při takové ceně už na nějakým jméně ani nesejde. :D
speedsnail (4876)|24.8.2008 00:59
Vzhledově se mi gemstone taky nelíbí, ale ve zpracování šasi a vůbec celého NB udělal Acer pokrok, to potvrzuje nejen tato recenze. Pokud to takhle půjde dál (zlepšování), nevylučují že si Acer jednou koupim i já (navíc servis v ČR sem slyšel že přešel do rukou autorizovaného dovozce a i tam se mnohé zlepšilo k lepšímu)
xmarek (1676)|24.8.2008 01:10
[QUOTE=speedsnail;154872](navíc servis v ČR sem slyšel že přešel do rukou autorizovaného dovozce a i tam se mnohé zlepšilo k lepšímu)[/QUOTE]Nevím kdy se tak stalo, ale kolega 2x reklamoval Acer v únoru a nadšením málem někomu dal přes hubu. "Závada se neprojevila". :D
houmergt (23)|25.8.2008 02:12
Já si na servis Aceru teda nemůžu stěžovat šlo sice o LCD monitor (po 2 1/2 roku odešel invertor, záruka je 3 roky), ale super servis - monitor odvezen a přivezen přepravní službou na náklady Aceru , bál jsem se že budu měsíc bez monitoru tak jsem si půjčil starý CRTéčko a ejhle do 8 dní byl LCD monitor z opravy zpět doma.

Jinak co se týče NB Acer jsem byl rovněž mile překvapen, když si kamarád mého syna koupil nějaký levný NB řady 53xx nevim přesně typ (cena bez OS 7500kč z nějakýho elektroobchodu z Mělníka) integr. grafika X3100.
Jsem toho mínění že je lepší si pořídit radši novej lépe vybavenej Acer za 7,5k a se zárukou než starej jetej Dell (ještě k tomu hůř vybavenej) z druhý ruky za podobnou cenu (aspoň co jsem koukal na ceny v inzerátech +-1000kč).
HiLow (1000)|25.8.2008 06:25
To rad slysim, ze se servis polepsil. Nastesti (tuk, tuk) jsem ho zatim nepotreboval a doufam, ze ho ani potrebovat nebudu.
Intri (3490)|30.8.2008 16:23
Co já znám ohlasy na servis Aceru, jsou smíšené. Některým Acer vyhověl v pohodě ( nejspíš v případech, kdy mu zákon nedovolil jinak, i ani to ne vždy, znám případy, kdy bylo potřeba hrozit soudem, aby Acer splnil své zákonné povinnosti ), některým vůbec. Co ale platí je to, že jsem nikdy neslyšel jediný pozitivní ohlas na fér jednání Acer vs. firma. Pokud si Acer koupíte na firmu, máte jej navždy, neslyšel jsem ještě, že by Acer vrátil firmě peníze. Vždycky to byly opravy, které trvaly od jednoho týdne do několika měsíců, přičemž téměř nikdy nestačila jedna reklamace. Několik mně známých případů naopak ustoupilo a dále se s Acerem nepřeli, přestoupili raději k jiné značce a výrobky od Aceru ( notebooky, LCD a vím i o dvou PDA ) prostě vyhodili.
HiLow (1000)|30.8.2008 17:03
Pokud jsou ohlasy o zmene servisu pravdive, tak by se mohl zmenit i pristup k firemnim zakaznikum. Acer jiz dava firemnim zakaznikum 24 mesicu zaruku oproti drivejsim 12, coz je taky krok spravnym smerem. Mozna za to muze i zvyseni kvality teto znacky a uz se nemusi tolik obavat, ze se jim vrati velka cast jejich ntb. pred koncem zarucni lhuty.
houmergt (23)|31.8.2008 07:56
Intri hm pěkný peripetie jsi s tím NB měl nezávidím. No kámoš mi taky vyprávěl, že měl prý problémy s reklamací NB ACER tak jsem měl docela taky strach když jsem dával na opravu to LCD. On mi ale neřekl, že to neřešil přímo s Acerem jako já což jsem se dozvěděl až poté, ale rovněž jako ty přes firmu kde ho kupoval. Proč's to nereklamoval přímo u Aceru přes jejich zákaznickou linku (pravda asi 5-10min čekací doba) ?
Jinak co se týče tý kvality no já mám ještě od nich foťák asi 4 roky a ségra má od nich NB takovejch dobrejch 6-7 roků a šlape ťuk ťuk bez problémů. Asi jsi trefil špatnej kus což se stává nejenom Aceru. Avšak pokud je pravda to co píšeš na svých stránkách a vina je opravdu pouze na Aceru tak to je teda špatné.
HiLow (1000)|1.9.2008 15:04
Při čištění ntb jsem napsal tento článek. Bohužel jsem neměl pastu na CPU, tak jsem tam nechal původní. Teď mi CPU v idle stoupalo až k 50°C. Tak jsem dnes ntb rozmontoval znova, dal jsem obyčejnou pastu Primecooler PC-C100S a teplota klesla o neuvěřitelných 15°C na 35°C. Ono není divu, použitý chladič je Foxconn s bílou žvýkačkou místo pasty. Proti chladiči Foxconn s heatpipe nic nemám, ale ta žvýkačka opravdu není vhodná.
Nicméně teď jsem zase spokojený. Při brouzdání po netu větrák vůbec nesepne a mám absolutní ticho.:thumb
Nagano (2)|1.9.2008 15:43
Rád bych se podělil se zkušenostmi s notebooky Acer. V nedávné době jsem kupoval 2 kusy Acer Aspire 5720ZG-2A1G16Mi . Designově se notebook povedl. Co se zpracování týče, už je to trochu horší. Je pravda, že se jedná o notebook za cca 12 000,-, ale oba dva stejné notebooky ve stejném místě (zrovna v místě kde má člověk položenou ruku při práci s touchpadem) vržou a to dost nepříjemně. Na druhou stranu to je jediný problém kvality. Druhý problém, na který jsem narazil je Windows XP. Bohužel Acer (zřejmě po dohodě s Microsoft) přestal na svém webu sdílet ovladače pro Windows XP. Lehká komplikace. Naštěstí je jeden človíček, který sdílí sadu ovladačů u sebe na ftp. Nicméně je to problém a podle mého názoru dost nekalá taktika od Aceru. Nutí totiž lidi používat Windows Vista, která jsou poněkud náročná na takový notebook a podstatně znižují jeho výkon. Nicméně vcelku je mé hodnocení notebooků Acer kladné. Hezký design, kvalitní display a za rozumnou cenu....
HiLow (1000)|1.9.2008 22:19
Diky za za dalsi zkusenosti s touto znackou. S ovladaci na XP nema problem jenom Acer, ale i spousta dalsich vyrobcu. Proste maji dohodu s MS, ze vsechny ntb budou distribuovat je s WV. Takze musime hledat na netu ty nase ovladace. Nicmene je to celkem v pohode, Acer ma jen standartni hw, takze si muzes stahnout ovladace na konkretni kus hw primo od vyrobce hw.
Pavel Boček (4169)|1.9.2008 22:32
[QUOTE=Nagano;157587]Naštěstí je jeden človíček, který sdílí sadu ovladačů u sebe na ftp.[/QUOTE]

Bylo by možné nahodit link :)
Nagano (2)|5.9.2008 17:05
[QUOTE=Pavel Boček;157847]Bylo by možné nahodit link :)[/QUOTE]
Bylo by to možné, ale celý balík má 0,5 GB tak, až budu mít chvilku tak to zabalim a někam uploadnu.
jolly.devil (1)|26.9.2008 10:12
Musím říct, že jsem kupovala už dva notebooky Acer a ani s jedním nebyl sebemenší problém. Pár známých mělo zkušenost se servisem Acer a byli velice spokojení. Doručení do servisu prý zajistil Acer (přes kurýra) a zrovna tak zpět. Doba opravy prý byla také přijatelná. Pokud budu pořizovat další notebook, určitě zvolím zase Acer
HiLow (1000)|26.10.2008 21:19
[QUOTE=jolly.devil;164478]Musím říct, že jsem kupovala už dva notebooky Acer a ani s jedním nebyl sebemenší problém. Pár známých mělo zkušenost se servisem Acer a byli velice spokojení. Doručení do servisu prý zajistil Acer (přes kurýra) a zrovna tak zpět. Doba opravy prý byla také přijatelná. Pokud budu pořizovat další notebook, určitě zvolím zase Acer[/QUOTE]

Takoveto zpravy slysim velice rad. Jsou to signaly pro ostatni, ze se servis zlepsil. Take s Gemstonem Acer vylepsil sasi a reklamaci je minimum.:thumb
Intri (3490)|26.10.2008 21:33
[QUOTE=HiLow;174110]Takoveto zpravy slysim velice rad. Jsou to signaly pro ostatni, ze se servis zlepsil. Take s Gemstonem Acer vylepsil sasi a reklamaci je minimum.:thumb[/QUOTE]


Minimum? To jako těch 27% všech prodaných Acerů v jednom nejmenovaném obchodě? Možná minimum pro Acer, ale ne celkové.
matyyy (2527)|26.10.2008 21:47
nějaký časový úsek k tomuhle údaji by nebyl?

BTW co se dělo s antiAcerářem poslední dobou, že nekázal svou víru?
HiLow (1000)|27.10.2008 07:49
[QUOTE=Intri;174118]Minimum? To jako těch 27% všech prodaných Acerů v jednom nejmenovaném obchodě? Možná minimum pro Acer, ale ne celkové.[/QUOTE]

Odkud mas tuhle statistiku?
Intri (3490)|27.10.2008 10:29
[QUOTE=matyyy;174129]nějaký časový úsek k tomuhle údaji by nebyl?

BTW co se dělo s antiAcerářem poslední dobou, že nekázal svou víru?[/QUOTE]

:-) Byl zaměstnán jinde.

[QUOTE=HiLow;174198]Odkud mas tuhle statistiku?[/QUOTE]

Jeden známý vede obchod, ve kterém Acer tvoří dost značnou část sortimentu ( samozřejmě kvůli ceně ). Jméno obchodu si nepřál nezveřejnit, takže to samozřejmě neudělám, tak mám v tomto bohužel jen své slovo.
HiLow (1000)|1.12.2008 00:00
[QUOTE=Intri;174276]:-) Byl zaměstnán jinde.



Jeden známý vede obchod, ve kterém Acer tvoří dost značnou část sortimentu ( samozřejmě kvůli ceně ). Jméno obchodu si nepřál nezveřejnit, takže to samozřejmě neudělám, tak mám v tomto bohužel jen své slovo.[/QUOTE]

Ted se mi za poslednich 14 dni dostalo do ruky 5 ntb Acer, kazdy jiny. Jediny servisni zasah, co jsem na nich delal, bylo vycisteni, odstraneni stare pasty a naneseni nove. Plus nejake SW zasahy. Stari od 4 po 1 rok. Za celou dobu majitele nemeli problemy.
Taky jeden IBM ThinkPad, problem s GK, vyreseno minci, ktera tlaci na GK, asi spatne napajeno(reseni nalezeno na forech). To jen pro priklad, ze kazda znacka muze mit sve.
Tim opravdu nechci Acer obhajovat, nebo protlacovat, ale mam spousty znamych, kteri ntb od nich maji a nemeli problemy. Vzdy se o problemech docitam jen z ruznych for, nikoliv z blizkeho okoli, nebo osobne.
Intri (3490)|1.12.2008 00:19
To přijde, je to jen otázka času.:-)
HiLow (1000)|1.12.2008 00:25
Ta mas pravdu, nejaky ten 5-6 rok mozna dojde baterka. :-)
HiLow (1000)|12.1.2009 13:27
Tak jsem mel tady dalsi tri rozdilne ntb Acer na vycisteni, za celou dobu provozu bez problemu.:thumb
Hangman (16)|12.9.2009 06:59
Jo verim tomu ze Acer se zmeni k lepsimu...(za tech zminovanych 5-6 let mozna) ale az zainvestuje do poradnyho dilenskyho zpracovani kompletne cele case... a servis v CR o tom radsi nemluvit, boucha se to tam na pocty spravenych NTB , ne na kvalitu takze jak se vam jednou podela ACER a posilate do CR servisu tak pocitejte s tim ze ho tam neposilate naposledy...vim o tom svoje... 1 rok praxe prave tam... ACER nikdy vic
kinikini (45)|9.10.2009 17:00
vlastnim cca 3 roky acer aspire 5024 (turion64, 1 gb ram, radeon x700, 100gb hdd...). servis jsem musel kontaktovat asi 14 dni pred koncem zaruky kvuli vadnemu harddisku. kontakt pres email+telefon byl celkem vstricny a rychly - druhy den prijel kuryr a ntb si vzal. za 2 dny jsem na strankach aceru nasel "disk vadny, provedena vymena" a 3. den kuryr ntb privezl zpatky. cili me to stalo 5 minut na mobilu, 3 dny cekani a v utrobach se objevil disk se 5400 otackami namisto puvodnich 4200 (zrejme jiz nebyl na sklade).
zaver? mozna jsem cerstva vyjimka, nicmene ja na brnensky acer servis nemuzu rict jediny krivy slovo. a ntb? od te doby v servisu nebyl (radsi to zaklepu... :-) ) a dodnes bez problemu funguje.
Frog (510)|11.10.2009 00:58
Vo všeobecnosti, notebooky od aceru su zaujimave len z pohladu cena/vykon, ani nova generacia ich notebookov neprekonava kvalitou spracovania znacky ako Dell ci Lenovo, ale v pripade aceru mozno hovorit o kroku vpred ;)