Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 29

Téma: Jak jste na tom s programováním?

Občasný diskutér Avatar uživatele koubis
    Registrace
    May 2006

Dobrou chuť, pokud právě oběváte.
    Tak mě napadlo, zkoušeli jste někdy programovat? Jak dopadl váš první pokus? Kolik vám tehdy bylo a v jakém jazyku?

Já k tomu poprvé přišel tak, že mě táta v mých sedmi nebo osmi letech (1996-1997) přihlásil do jakéhosi institutu, kde nás učili programovat. Byl to Turbo Pascal a celý rok, co jsem tam chodil, jsme s učitelem v čele hráli po síti Diablo.
    Poté jsem si vzpomněl na programvání asi v šesté třídě (2000), když jsem byl o prázdinách na chaupě. Jediný počítač, který tam byl (už tehdá to byla vykopávka), byla 286 se 40 MB diskem, 2 MB paměti a grafickou kartou herkules, monochromatickou, takže se na tom ani Mario hrát nedal. Jediné, co tam bylo, byl DOS a M602. Čirou náhodou jsem zjistil, že součásti DOSu je i QBasic. Tak jsem ho spustil a každý den jsem se naučil jeden nebo dva příkazy z nápovědy. Další rok jsem se QB bavil.
    V deváte třídě (2004) jsem objevil Visual Basic 6.0 a sem tam jsem si něco naprogramoval, co jsem zrovna potřeboval. Nějaký čas jsem se ho učil i z knížky, kterou mi táta přinesl z práce, protože přechod ze strukturovaného na objektové programování byl docela oříšek.
    Asi před rokem jsem narazil na malinkou firmičku dvou o pár let starších kluků, než jsem já. Nabídl jsem jim svou výpomoc a oni kývli. Tím začalo moje učení MySQL a VB 8, tedy .NET. Teď tedy tak nějak ovládám VB .NET a snad i trochu MySQL.

A teď vy, podělte se :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od koubis Zobrazit příspěvek
    Tak mě napadlo, zkoušeli jste někdy programovat? Jak dopadl váš první pokus? Kolik vám tehdy bylo a v jakém jazyku?
    Programovat jsem se začal učit někdy začátkem 90. let na Didaktiku M, čímž je dán i můj první programovací jazyk: příslušný dialekt BASICu. Protože k Didaktiku jsem se dostal vždy jen jednou týdně na hodinu, tak jsem si programy pečlivě rozmýšlel na papíře, což zpětně hodnotím jako velice přínosnou techniku. S dostupností PC jsem Didaktik i BASIC opustil a naučil jsem se první procedurální jazyky: Pascal, po kterém následovalo C. Potom už to šlo rychle dle potřeby, jak ve znalosti jazyků, tak algoritmů.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

OT: o půl 3 v noci obědvat

Já se o programování začal zajímat nějak společně s počítači. Ono v té době ani nešlo na tom dělat nic jiného.. Začalo to asi v 5.třídě kdy (ještě za totality) vznikl nějakej kroužek VT a tam jsme se učili programovat na PMD85

Byl to takovej klon basicu, pamatuju si na naše nadšení když přišel model PMD85-2, kterej měl už 3 barvy (černou, bílou a šedou)
    Programovali jsme si tehdy s kámošem takový blbinky jako kreslící programy, simulace obličejů (podle krimifilmů) a pak i nějaký plošinovky. Vlastně mě bavily jenom ty hry co jsem si napsal sám

No pak přišel Didaktik a s ním i lepší basic a první pokusy ve strojáku

Na PC jsem pak začal normální ASM a samozřejmě Turbo Pascal. S příchodem Windows to ale opadlo, učit se kvanta blbostí v knihovnách abych napsal simple app mě nějak nebralo, takže sem měl delší dobu výpadek kterej trvá v podstatě dodnes. Časem jsem se sice trochu naučil v C++, takže něco jednoduššího splácnu, ale je to jenom nouzovka.
    Pohodlnější jsou pro mě scriptovací jazyky jako PHP, v kterým dělám někdy od verze 3. Mít víc času bavilo by mě víc proniknout do T/SQL, ale práce/rodina,... nestíhám

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

U nás založili, když jsem chodil do páté třídy (tzn. rok '85) kroužek výpočetní techniky. Vzhledem k tomu, že mé sídelní město bylo v té době něco jako Silicon Valley ČSSR, mlátili jsme převáně do klávesnic IQ 151. I nějaké to PMD 85 a Sinclaira jsme měli.
    První doteky s programováním proběhly prostřednictvím KARLA. Pamatujete někdo? Na první pohled stupidní, ve skutečnosti ale IMHO výborný pro pochopení toho, jak "uvažuje" počítač. Pak přišly pokusy o ovládnutí BASICu... jenže... Nakonec jsme stejně celou výpočetku propařili. Pamatujete? Srdce v labyrintu, Ufo nad Rumburkem, Mazogs a taky třeba první 3D First Person akce Tyranosaurus rex ("Byl jsi sezran!") a to všechno na "íkvinu".
    Programování jsme tedy nakonec moc nedali. I s tou malou znalostí mi příjde naprosto šílený, co se v těch dnešních počítačích děje, když si vzpomenu kolik toho bylo potřeba napsat, aby se nějaká kostička pohybovala po řádku.
    Dneska toho lemplování dost lituju, docela rád bych do toho pronikl, láká mě tvorba webu...

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Pěkné téma, které o lidech lecos vypoví.
    Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    Dneska toho lemplování dost lituju, docela rád bych do toho pronikl, láká mě tvorba webu...
    Dnes je to trochu o něčem jiném a nikdy není pozdě začíst. Místa je tu dost.

I když pracuji jako vývojář, tak si někdy připadám, že se pořád o něco pokouším a stále začínám.
    Naposledy upraveno uživatelem xmarek: 03-08-2008 v 12:48

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek

I když pracuji jako vývojář, tak si někdy připadám, že se pořád o něco pokouším a stále začínám.
    V podstatě ani nevím, kde začít. Tuhle jsem koukal v knihkupectví do nějaké brožury, a z hlediska pochopení by mi vyšlo nastejno, kdyby to bylo napsané Braillovým písmem. No, ale ňák se s tím budu muset popasovat.

Občasný diskutér Avatar uživatele bhujanga
    Registrace
    Aug 2007

Pred cca 2 rokmi som zacal s assemblerom pre mikroprocesory s jadrom 8051 a AVR. Teraz postupne prenikam do tajov assembleru pre procesory x86 a kompatibilne.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Maximus12
    Registrace
    May 2006

Jsem na začátku v PHPku, předtím sem dělal ve Visual Basicu a tam pokročile. Další jazyky nic moc - koukl sem na javu, ale nějak se do toho zatím nemám.

Nováček Avatar uživatele sepultura
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek

... tak tohle mě potěšilo, taky se mě furt zdá, že sem někde na limitně se blížící nule ... hehe

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Máma tvrdí že prej od pěti Atari Basic (800XL), pak quickbasic, na víceletym gymplu (nevim kdy přesně) jsem začal zároveň VisualBasic a C++, poté v programování mě přinutili na chvilku do pascalu, no a pak už všechno možný...
    To dean: začni od začátku. Na programování webu je trošku blbý to, že to jsou čtyři jazyky najednou. HTML + CSS na desing + javascript na věci v klientovi + nějakej jazyk na server. Takže se tomu věnuj postupně - nejdřív se nauč HTML, pak až budeš umět HTML, tak zjistíš, že když si chceš udělat web, že se Ti spousta věcí opakuje a začneš si dělat v PHP nějaký mustry atd...

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    nejdřív se nauč HTML, pak až budeš umět HTML, tak zjistíš, že když si chceš udělat web, že se Ti spousta věcí opakuje a začneš si dělat v PHP nějaký mustry atd...
    Díky! (Na RB mě to nepustí).
    Sry za OT, ale nevíš třeba o nějaký knížce, podle který je možný do toho proniknout. Myslím nějakou opravdu dobrou (pokud možno polopatickou). Ke každému tématu je jich zpravidla několik různé kvality a při cenách IT literatury by se mohlo docela prodražit, než bych se dopracoval k nějaké pro mě použitelné.
    P.S.:Troufnu si o sobě tvrdit, že nejsem naprostý idiot, že jsem schopný leccos pochopit, ale současná úroveň znalostí v tomhle směru se rovná 0,00.

Občasný diskutér Avatar uživatele koubis
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od sepultura Zobrazit příspěvek
    ... tak tohle mě potěšilo, taky se mě furt zdá, že sem někde na limitně se blížící nule ... hehe
    Tohle je noční můra asi všech programátorů :-)

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No, knížka - to je těžký. I když e Tim živym, tak žádnou moc neznam. Učil jsem se dlouho, krušně a za pochodu, navíc jsem měl základ z klasickejch jazyků.
    Zkus třeba
    http://www.tvorba-webu.cz/html/html_ucebnice.php
    pročíst si o HTML a CSS
    Počítej s tim, že polovina z těch věcí, který tam jsou se ve skutečnosti nepoužívaj, a že se to dělá jinak, ale IMHO od někud se začít musí :-). Pak my klidně jestli budeš mít zájem napiš SZ, najdu Ti něco dalšího. Ale vybíram to jen tak podle prvního dojmu, jak to na me pusobi. Bohuzel se ale obavam, ze opravdu dobra učebnice neni, spiš špatný a ještě horší. Bejt Tebou prostě něco začnu dělat, nejvíc naučí praxe.

U CSS je pak ještě to koření, že je to pěkně blbej jazyk (nešikovnej), navíc každej browser si ho vykládá po svym....

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sikil79
    Registrace
    May 2008

Kdysi jsem trochu programoval na C64, ale na PC asi nikdy.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Já jsem v 90. letech začal s didaktikem a pronikal jsem do Basicu. A teď se snažím rozlousknout C++, ale není čas, ale základy znám :-)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Koho jste volili?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 21-07-2011, 15:48
  2. Jaké PC hry by jste doporučili?
    Od Devouver v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 11-11-2010, 22:55
  3. Víkendová diskuze: Jste workoholik?