reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Novy driver na Audigy Platinum eX

MichalU (69)|3.8.2008 12:13
takze...nainstaloval som ten novy driver co je tu na stranke, mam Audigy Platinum eX ale s nejakych dovodov prestal fungovat Surround Mixer vobec sa nespusti. Teraz som to preinstaloval a uz nechce zistit ani pritomnost karty ale to by som vedel vyriesit lebo pri instalacii mi nieco zblblo takze opatovnou by isiel ale ten Surround Mixer stale nechce ist, v Creative Diagnostics mi ukazuje fail na SoundFont Setting, neviete co s tym ?
MichalU (69)|3.8.2008 22:38
ospravedlnujem sa ze zas pisem ale pls neporadil by niekto je to celkom nutne :D
Sikil79 (429)|3.8.2008 22:40
No a odinstaloval jsi starý driver před instalací nového? Pokud ne tak to odinstaluj, vymaž složku z Program Files, kterou si driver vytvořil a popřípadě promaž registr. Pak teprve nainstaluj nový driver.
SirAnthony (24)|4.8.2008 09:11
Také jsem zkusil nové ovladače na svou Audigy 2zs. Přestal mi totiž fungovat EQ a nastavení reproduktorů. Ovšem co tyto nové drivery dokázali, to by mě nenapadlo ani ve snu. Totálně mě rozhodily celé wokna. Po každém startu modrá smrt. Odinstaloval jsem kompletně drivery a zkusil dát původní. Nepomohlo. Modrá smrt už při instalaci. Zkusil jsem tedy stáhnout ty upravené drivery z http://hosted.filefront.com/robertmc814/ . Ale nepomohlo. Nakonec mě jen zachránilo to, že jsem měl udělané zálohy obrazy disku a vrátil systém do "původního" stavu (Acronis*True*Image*Home).
Závěr?
Creative u mě jde opravdu totálně do .... Ještě chvíli a koupím si Asus Xonar DX/XD.
MichalU (69)|4.8.2008 11:44
SirAnthony: presne to o com hovoris. Neviem ci Audigy 2 ma tiez Surround Mixer ale to su EQ a nastavenia reproduktorov :D no s windowsom nastastie sa nic nestalo.
Sikil79: ano odinstaloval, on pred instalaciou zistil pritomnost starsieho a hned ho dal prec.
Asi uz viem preco nepomaha preinstalovat z CDcka. Pretoze pri zapnutom internete on hned hlada najnovsi driver a instaluje ho. xD Takze vymazem cez Hladat vsetko co sa tyka Creative, SoundBlaster a Audigy aj drivre + to odinstalujem, vypnem internet a tak to nainstalujem, potom napisem jak to dopadlo. :D
MichalU (69)|4.8.2008 17:18
SirAnthony: takze, ja som samozrejme nespravil zalohu systemu lebo som o tom nevedel ze by sa mohlo nieco taketo stat aj ked Acronis mam :D . Dalej, vymazal som komplet vsetko co sa dalo o Creative, SoundBlaster, Audigy este aj wgma a sbax drivre a uz neviem co vsetko. Restart. Vypol som internet, nainstaloval Sound Blaster Audigy + drivre, vsetko islo po restart. Potom samozrejme to co pred tym: Your sound card is not properly installed a nic neslo. Creative Diagnostics mi je uplne na hovno lebo on sice zisti chybu ale take ako Begin Fix nefunguje. Ked nenajdes dobre riesenie tak drz palce aby to po reinstalacii windowsu islo. TERAZ ZACINAM BYT STRASNE NASRATY NA CREATIVE.
xstreetfighter (453)|4.8.2008 21:51
vis co bych udelal ja? mam taky SB Audigy 2. odinstaloval bych vsechno co spojuje pc s firmou creative, odinstaloval kodeky, vycistil bych registry. vypl comp, vytahl kartu, rozjel to znova jestli mas tak na integrovanou zvukovku aby si ji widle normalne nasli. pak bych to tam hodil zpatky a nainstaloval bych puvodni ovladace ktere jsi ke karte dostal, me funguje driver verze 5.12.1.608, rozhodne bych zakazal stahovat cokoli z creative update protoze to me minule taky pekne nasralo a musel sem to preinstalovavat. Podle me by to comp mel rozchodit jako uplne novy zarizeni a nemusel by si ani nic pamatovvat...moje rada, snad pomuze
MichalU (69)|4.8.2008 23:26
Dik za radu len nechcem sa v tom moc vrtat ta karta aj ma svoje roky a skrinka tiez, uz teraz ked zapajam ten I/O panel tak sa to cele kyve :D ale cenim si rady. Nevadi sak aspon precistim system aj ked neni tak zle na tom a ten driver z roku 2006 som mal doteraz ten je z updatu a isiel super a o dost lepsie jak ten povodny tak necham uz potom ten. Inac...mas dost podobny komp ;) ja mam Celeron 351 3,20 GHz Prescott, 1GB DDR 333 MHz, ATI X1550 512MB DDR2 550/800, SB Audigy Platinum eX, ATA 1x HDD Maxtor 80GB + 1x HDD Maxtor 40GB :)
xstreetfighter (453)|5.8.2008 20:04
to jo, podoba je zrejma...kazdopadne bych se toho nebal a normalne to vytahl, aspon si udelas poradek v pc :-)
MichalU (69)|7.8.2008 12:29
tak ok mozem to skusit, dufam ze nic nezlomim :D a ked ju vytiahnem musim este v BIOSe prehodit nech nepouziva PCI ale integrovanu zvukovku ? A na ten Realtek tam mam dat aj ovladace ci staci len aby ju widle nasli ? A inac mam aj MP3 Creative ZEN tak dam prec aj cely software od nej aby sa to neplietlo ze co je zvukovka a co k MP3 ?
MichalU (69)|8.8.2008 18:49
Tak som to urobil, nainstaloval drivre naspat a jedine co sa zmenilo ze uz ide zvuk. No ale ja chcem aj software tak som tam dal driver co vzdy isiel (2006) a uz sa to dosralo takze hor sa na windows ;)
xstreetfighter (453)|8.8.2008 21:54
vidis aspon nejakej pokrok, ale jinak ti fakt neporadim, zkusit preinstalovat wincky a uvidi se, ale to je prace na prd
MichalU (69)|9.8.2008 19:44
nj tak dik este raz :)