reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Reboot and select proper boot device… + PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Czechtim (4)|3.8.2008 14:25
Zdravím, mám notebook ASUS AMD Seprom 3400+. Hard disk mám rozdělený na C a D.

A během nabíhání Windows mi začala občas objevovat hláška "Reboot and select proper boot device, or insert boot media in selected boot device and press any key". Když jsem něco zmáčkl, tak to většinou najelo přinejhorším na několikátý pokus. Jenže jednou mi to vůbec nechtělo najet, tak jsem byl nucen hodit formát, tak jsem zformátoval Cčko a nainstaloval znova a nějakou dobu to v pohodě jelo (na Dčku data zůstaly v pohodě). Ale zase po nějakém čase se začala objevovat při náběhu hláška Reboot and select… a po nějakém čase opět už jsem to nerozjel, jenže teď už mi to úplně zlikvidovalo Cčko i Dčko, že ty oddíly mi tam zůstaly, ale jako Neznámý formát a všechna data pryč. Tak jsem chtěl to nainstalovat ten Windows znova a během instalace Windows mi začla naskakovat „modrá smrt“ PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. Až asi na třetí pokus jsem tam ten Windows nainstaloval. Jenže zase mi tam nabíhá při zapnutí notebooku hláška Reboot and select proper boot device…. A toho se asi nezbavím :(

Nevíte prosím vás, čím to může být? Odchází mi harddisk?
Dojigiri (1629)|3.8.2008 22:37
Může bejt; zkoušel jsi kontrolovat paměť memtestem, jestli neni špatná paměť?

Jinak pokud chceš dostat data z toho Dčka a bylo to NTFS, nejspíš došlo ke zničení boot sektoru jednotky, kterej má kopii na konci jednotky takže by měl jít obnovit buď v diskeditoru (trochu náročnější, dělal jsem několikrát) nebo je na to dokonce i nějakej tool od Microsoftu.
Logout (4018)|3.8.2008 23:11
Taky by moh čistě bejt jen uvolněnej konektor u hdd. Jestli to máš v záruce, tak to dej do záruky. Jinak zkus ten memtest, zkus otevřít ntb a zjistit, jestli se ti neuvolnil konektor u HDD, možná i zkusit vyndat paměť a očistit konakty (ale to je hodně nepravděpodobný, to až když už vůbec nebudeš vědět co.).
Jestli Ti dělaj randál větráky, tak taky může pomoct rozebrat ntb a vyčistit od prachu, může se přehřívat. V každym případě zkontroluj teploty.

Na to Dčko si stáhni todle:
http://www.pcinspector.de/Sites/file_recovery/download.htm?Language=1
Ale pokud to nepotřebuješ hned, tak nejdřív vyřeš HW problém. Nebo to opravíš a ono se to zas zruší...
Czechtim (4)|5.8.2008 01:52
v záruce je, tak asi dám tu záruku teda. Jsem jen chtěl zjistit, jesi to není nějaká blbost, co jde spravit bez lezení dovnitř.. :) Data si naštěstí vždy poctivě zálohju, tak jsem o nic nepřišel :)

Memtest jsem už zkoušel, to projelo v pohodě bez chyby.

Jinak taky mám ještě jeden problém na tom notebooku, a to že ve Windowsu mi funguje mechanika jen na režim PIO. Jednoho krásného dne ve Windowsu mi mechanika přestala načítat CDčka a DVDčka a tak jsem změnil ten režim přenosu z DMA na PIo a jede přenos dat, jen je to pomalejší o dost. To by nešlo vyřešit nějak lehčeji? :) Protože jinak když bych chtěl při startu nbootovat nějaké bootovací CD, to v pohodě jde, jen jak najede windows tak to přes ten režim DMA nic nenačte ve Windowsu.
Logout (4018)|5.8.2008 20:25
Jakej máš kabel? Neni nějakej zlámaej nebo tak? Zkus ho vyměnit, nebo aspoň vytáhnout a znova tam vrazit.
HiLow (1000)|5.8.2008 21:14
[quote=Czechtim;148580]v záruce je, tak asi dám tu záruku teda. Jsem jen chtěl zjistit, jesi to není nějaká blbost, co jde spravit bez lezení dovnitř.. :) Data si naštěstí vždy poctivě zálohju, tak jsem o nic nepřišel :)

Memtest jsem už zkoušel, to projelo v pohodě bez chyby.

Jinak taky mám ještě jeden problém na tom notebooku, a to že ve Windowsu mi funguje mechanika jen na režim PIO. Jednoho krásného dne ve Windowsu mi mechanika přestala načítat CDčka a DVDčka a tak jsem změnil ten režim přenosu z DMA na PIo a jede přenos dat, jen je to pomalejší o dost. To by nešlo vyřešit nějak lehčeji? :) Protože jinak když bych chtěl při startu nbootovat nějaké bootovací CD, to v pohodě jde, jen jak najede windows tak to přes ten režim DMA nic nenačte ve Windowsu.[/quote]

Vypada to na chybu radice. Coz u ntb znamena jen vymenu zakladni desky. Data, jak jsi psal zalohovana mas, takze je to v pohode.
HiLow (1000)|5.8.2008 21:17
[quote=Logout;148848]Jakej máš kabel? Neni nějakej zlámaej nebo tak? Zkus ho vyměnit, nebo aspoň vytáhnout a znova tam vrazit.[/quote]
U ntb asi s kabelem moc laborovat nemuze, ze? :mistake Kdyz na SATA tam zadne nejsou. :stupid
Logout (4018)|5.8.2008 21:43
No, evidentne neni SATA, když to jde přepnout do PIO, že :mistake :-)
A jak by ta mechanika asi byla pripojena na zakladni desku? Bezdratove? To si pis, ze tam nejakej kabel je
(normalne existuju NTB verze PATA konektoru), nebo tam muze bejt jen konektor. Oboji se muze trochu uvolnit, kabel mohli pri montazi poskodit a casem zkorodoval. ALe tipoval bych to na uvolneni.
Kdyz mechanika pada do PIO rezimu, tak to z 95% bejva kabel.
HiLow (1000)|5.8.2008 21:58
[quote=Logout;148848]Jakej máš kabel? Neni nějakej zlámaej nebo tak? Zkus ho vyměnit, nebo aspoň vytáhnout a znova tam vrazit.[/quote]

[quote=Logout;148873]No, evidentne neni SATA, když to jde přepnout do PIO, že :mistake :-)
A jak by ta mechanika asi byla pripojena na zakladni desku? Bezdratove? To si pis, ze tam nejakej kabel je
(normalne existuju NTB verze PATA konektoru), nebo tam muze bejt jen konektor. Oboji se muze trochu uvolnit, kabel mohli pri montazi poskodit a casem zkorodoval. ALe tipoval bych to na uvolneni.
Kdyz mechanika pada do PIO rezimu, tak to z 95% bejva kabel.[/quote]

U ntb se hdd a DVD mechaniky pripojuji jen nasunutim na patricny konektor.:notsure
Ale omlouvam se, protoze jsem prehlidnul ten PIO. Nicmene mas pravdu, ze muze byt problem v konektoru, respektive v jeho spojeni. Staci odsroubovat sroubky, ktere drzi HDD (vetsinou dva) vysunout HDD a zasunout zpet. To same i s DVD mechanikou.
Pokud to nepomuze, tak urcite reklamace.
Nicmene se stejne priklanim k nazoru, ze je spatny radic na MB.
Czechtim (4)|6.8.2008 11:05
OK.
Díky moc

Ten PIO režim jsem si musel přepnout sám (přesně ve Správce zařízení tak v "Řadiče IDE ATA/ATAPI" primární kanál IDE jsem nastavil režim přenosu na PIO u Zařízení 0 - to by měla být ta mechanika asi když potom už načítá :) ), jinak bych nic nenačetl při tom DMA režimu. Automaticky se mi vždy nastaví při instalaci Windows DMA režim.
Ale i když mám nastavený DMA režim ve Windowsu na té mechanice, tak když strčím do mechaniky např. instalační CD Windowsu, a hodím restart, tak to v pohodě nabootuje to bootovací CD. Jako jak mám nastavené, že prve hledá "systém" na CD a až pak na disku, tak mi najede možnost té instalace Windows. To ta mechanika používá nějaký jiný speciální režim při zapnutí notebooka, než najede Windows?
Logout (4018)|6.8.2008 16:54
No DMA režim musí mít ovladače. Bootovací CD má jen nejnutnější holej systém, aby to naběhlo. Takže DMA nepoužívá. Proto to jede.

HiLow: U SATA je to sice obvyklý řešení, ale IDE disky bejvaly zapojený i kabelem. Nechci tvrdit že to bylo převažující řešení (takovej přehled nemam, je možný, že jsem se setkal právě s raritama) ale třeba tady máš příklad:
http://www.cs.bath.ac.uk/~jpc/vaio/
http://forum.notebookreview.com/showpost.php?p=2354397&postcount=4
HiLow (1000)|7.8.2008 05:38
[quote=Logout;149113]U SATA je to sice obvyklý řešení, ale IDE disky bejvaly zapojený i kabelem. Nechci tvrdit že to bylo převažující řešení (takovej přehled nemam, je možný, že jsem se setkal právě s raritama) ale třeba tady máš příklad:
http://www.cs.bath.ac.uk/~jpc/vaio/
http://forum.notebookreview.com/showpost.php?p=2354397&postcount=4[/quote]

Ok, ja se zatim setkal jen s bezkabelovym resenim. Diky za info. ;)
Czechtim (4)|25.8.2008 14:46
Tak už se mi vrátil z reklamace s výsledkem:
Na sekundárním řadiči nefunguje DMA mód a občas způsobuje selhání bootování systému. Provedena výměna základní desky ze S/N....
Testy OK. Výstupní kontrola OK.


Tak spraveno... super :) a šlo jim to docela rychle :) kdysi jsem čekal s normálním PC přesně měsíc :((
JoeyForFun (1)|8.9.2010 18:38
Tenhle problém má úplně prosté řešení stačí si nastavit v Bootu spouštění i z harddisku ne jen z mechaniky... (osobně zažito a vyzkoušeno)