reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak vyřešit chlazení pomocí ventilátoru?

marekpevný (347)|3.8.2008 16:45
Ahoj.Jelikož nám začalo léto a s ním spojené pěkné teplo tak jsečm se rozhodl podívat v Everestu na topení a z hrůzou jsem zjistil že mi grafika topí na 55,zákl. deska na 48 a procesor na 46 stupnů.No a to když pc pořádně zatížím tak ta teplota jde samozřejmě nahoru:-))))
Bohužel mám trošičku neštastnou bednu.Mám místo na větráček pod zdrojem 70*70.No a pak mám na boku bedny samozřejmě otvory naproti procesoru a grafice.Prostě klasická starší bedna.Zajímalo by mě jak to nejjednodušeji pořešit tak abych zhodil dolu tu teplotu zákl. desky.U procesoru se mi to bez změny chladiče samozřejmě nepodaří.To je mi jasný.Jde oto aby mi to alespon nějak zlepšilo to proudění v bedně.Přiznám se že jsem v tomto tak trošku nováček.Nicméně mě napadlo toto řešení(možná uplná blbost).
Proříznout z boku bedny(kousek od otvoru pro chlazení grafiky) Ještě jeden otvor pro vložení ventilátoru(třeba 70*70)S tím že při provozu by mi vlastně foukal na desku a paměti a samozřejmě ven by mi to tahal zdroj.Já vím že z hlediska proudění to asi není nejlepší ale potřebuju tu teplotu dostat trochu dolů.Uvítám jakejkoli postřeh či návrh na řešení této situacepopř. nějaké foto třeba vašeho vlastního řešení.
cool.user (2822)|3.8.2008 17:02
Mnohem dulezitejsi jsou teploty v zatezi, takze sem radsi napis jake mas teploty po 15 minutach prime95 a rthdribl a hlavne jakou mas sestavu.

Jinak ty teploty na v idle nejsou vubec nijak spatny.
marekpevný (347)|3.8.2008 17:13
Ahoj.Desku mám asus m2n-sli.AMD ATHLON 64 X2 4600+ EE 2,4GHz BOX socket AM2.Grafika asus nvidia 7600gt.No a ty teploty po zatížení cpu-50,zákl deska 51 a grafika 58.
cool.user (2822)|3.8.2008 17:15
naprosto OK teploty. Samozrejme to muzes resit, ale ja bych se na to vykaslal. Pokud se teploty pohybuji do 90 stupnu je to ok.

edit: a prozradis mi prosimte jak si jen prisel na tu teplotu grafiky po zatizeni? Pac by me fakt zajimalo jak se ti podarilo mit v klidu 55 stupnu a pri vytizeni 58... bych rek zes to rthdribl ani nespustil.
marekpevný (347)|3.8.2008 17:31
Máš pravdu rthdribl se mi ani nespustil.Vycházel jsem z udajů po spuštěném 3d marku.Ale osobně si myslím že na tom procáku když to začne lítat přes 55 stupnů tak už to není dobré.Nicméně dám na radu zkušenějších.
cool.user (2822)|3.8.2008 17:34
[QUOTE=marek1;148056]osobně si myslím že na tom procáku když to začne lítat přes 55 stupnů tak už to není dobré.[/QUOTE]
Podivej se nekdy na cpu v notebooku, ty nemaj problem dostat se klidne ke stovce. Jako klidne si to res, ale mit ja takovej pocitac nekde v kanclu tak to naprosto neresim, pac ty teploty sou proste v ramci moznosti a vzhledem k tomuhle teplemu obdobi naprosto ok.
Dojigiri (1629)|3.8.2008 22:40
Ty teploty jsou IMHO dost v pohodě, já mám na grafice 72 st. v klidu a taky to neřešim :D, prej je to u 8800 GTS/320 celkem standard.
Liqid (410)|14.8.2008 11:50
Kuokla jsem na tu grafiku ty teploty mi prijdou celkem OK, ale pokud chces srazit pridej si na pasivní chlazení vetracek mely by stacit 80X80. Ja mam Gygabite nvidia 7600 GT a mel jssem problem s teplotama pridal jsem vetracek a teploty sly o cca 15 °C dolu :-D
Richmond (8084)|14.8.2008 14:08
[quote=Dojigiri;148125]Ty teploty jsou IMHO dost v pohodě, já mám na grafice 72 st. v klidu a taky to neřešim :D, prej je to u 8800 GTS/320 celkem standard.[/quote]

8800gts mi drzi v idle na nejakych 58 stupnu standard chlazeni (s tema zvejkackama co se snad ani nedotykaji pameti), jadro G80 - ale podle nekoho (dotycny mi za to strhnul reputak) to strasne topi a zere ;)