reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Counter Strike - padá, nefunguje DirectX - že by Catalyst?

Zeus(CZ) (318)|3.8.2008 20:24
Zdravím,
můj nejnovější problém se týká jedné z mých oblíbených her, a to Counter Strika 1.6 (+ HLSW, ale zkoušel jsem i jiné klienty). Je to asi čtrnáct dnů (ale byl jsem na dovolené, takže POČÍTAČOVÝCH dnů, kdy jsem ho aktivně zkoušel to je asi 4), kdy mi přestalo fungovat nastavení grafiky do DirectX módu, protože v takovém případě se mi všechny texty ve hře jako rozpadnou a skoro znečitelní - přirovnal bych to k písmu matrix :)


V OpenGL režimu je grafika normální.
Mezi OpenGL a DirectX vzhledem u této hry prostě nepoznám rozdíl, takže v tom bych problém neměl. Jde o to, že mi hra začala (ve stejnou chvíli) bez varování padat. Na všech serverech, prostě blik a jsem na Ploše. Zádné hlášky nebo tak.

Bohužel to nevím přesně, jistý si fakt nejsem, ale myslím, že se to začalo dít až po instalaci ovladačů Catalyst 8.7 - instaloval jsem komplet, vše, co jsem našel na oficiální stránce. Tzn. CCC, Avivo, .....

Nezkušel jsem instalovat starý ovladač, ani se mi do toho nechce, i když to tak nejspíš dopadne (kvůli testům, jeslti to padá fakt kvůli nim). Spíš bych rád vyřešil ten problém jinak, protože CS mám rád, ale abych kvůli němu měl zastaralé ovladače!!!

sestava:
Intel Core 2 Quad Q9450 + CM GeminII / Gigabyte GA-EP35C-DS3R / A-Data Vitesta EE 4096 MB 800+ MHz / Samsung SpinPoint F1 640GB / Sapphire Radeon HD4850 512MB + AC Accelero S1 rev. 2 + Turbo Module / Samsung SH-S203P / CM Centurion 534 Lite - Černá / Corsair HX520 / 3× Noctua NF-P12 / Silentmaxx HD Silence / Windows Vista Home Premium CZ 64bit OEM SP1

Tak děkuju za tipy, snad se to spraví … :)

PS: Jo, a jiné hry fungujou, třeba Crysis :), takže v grafické kartě SNAD chyba není
Sikil79 (429)|3.8.2008 22:23
Kdysi jsem měl Radeona 9600XT, takže Catalysty jsem používal, ale dnes už nevím jak nová verze vypadá. No ale zkus si pro Countra vytvořit v Control Center profil, ve kterém vypni "novoty", které hra nevyužije a tím pádem můžou způsobovat problémy nebo to nejdřív vyzkoušej v globálním nastavení. No prostě zkus si pohrát s nastavením ovladačů.
Zeus(CZ) (318)|6.8.2008 14:03
Ach, nejjednodušší řešení zkusit až naposled, že? :)

Přeinstaloval jsem hru i patch - a ejhle, najednou je grafika i v DX módu v pořádku. A deset minut mi to nespadlo, takže snad fakt OK.

Jediný detail, zajímalo by mě, čím to bylo (že by nějaká DLL knihovna??? vůbec netuším, k čemu taková DLL knihovna slouží (ano, četl jsem wikipedii, i tak je to nad mé síly :)), tak dejme tomu, že to způsobila ona :))

Držte mi palce a díky za pomoc!
Sikil79 (429)|6.8.2008 18:12
Kdo ví jestli si Counter Strike, nebo ten patch, nebo ten HLSW klient (což vůbec netuším, co to je:)) při instalaci nedetekoval "něco" z tvých původních ovladačů a při nainstalování nových se už mu to nelíbilo. Každopádně dobrý postřeh. Banální, ale dobrý.:thumb
Zeus(CZ) (318)|6.8.2008 19:44
No pro mě to bylo nejschůdnější řešení, představa, že přenastavuju ovladače … :) - Jinak, zatím to vypadá dobře, hrál jsem docela dlouho, několikrát (vím, měl bych radši jít ven - tak zejtra, ok? :):)), a nespadlo to, žádný problém.

A HLSW je klient na hraní multiplayerových her, je tam toho spousta. Mně to doporučil kámoš, co mi doporučil i CS, takže jsem to nainstaloval a od té doby to používám - nic tom jinak nevím :)

Díky a hezký zbytek dne!