reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Knihy, aneb co čtete?

P@pi (1519)|3.8.2008 23:02
Zdravim,
vzhledem k tomu, že tu je vlákno o filmech i hudbě, nevšiml jsem si knih. A knihy jsou moje další introvertská vášeň ;-) (možná větší než obě výše zmíněné). Moje oblíbené, respektive nejoblíbenější:

Sci-Fi =>
jednoznačně Hyperion, Pád Hyperionu - už jsem je četl někdy před pěti lety a teď jsem si je opět připomenul (pokračováními Endymion a Vzestup Endymionu se právě prokousávám) od Dana Simmonse.
Dále tetralogie Ráma od mistra žánru A.C. Clarka.
No a málem bych zapomněl na Stopařova průvodce po galaxii a jeho pokračování. To je velmi zábavná kniha, ale jen pro někoho. Ne všichni to pochopí...
Hodně jsem četl dobrých referencí na autora Vernor Vinge, četl jste někdo?

Fantasy
=>
opět můj jednoznačně nejoblíběnější autor je Feist, sice je to pak v pozdějších dílech nastavovaná kaše, ale v těch knihách je neuvěřitelně komplexní svět. Ostatně těch románů je v současné době 24, takže ten svět je opravdu velmi velmi rozlehlý. První díly jsou the best of fantasy. Výhoda je, že když všechno přečtete (jako já :)), tak můžete začít znova, protože první si už nepamatujete :D.
Tolkien je boží na první přečtení, ale nijak mě neláká to číst znova. Imho je to moc jednoduché a přímočaré.
Pratchett je kapitola sama o sobě. Četl jsem od něho asi šest knih. Asi u dvou jsem se velmi dobře bavil, dvě byly slušné, ale žádný zázrak. Dvě byly děsná nuda. Takže opravdu nevím, co kdo na tom vidí. Je to dobré, ale imho přehnaný hype.
Harry Potter je skvěle napsán, opravdu více než velmi dobře napsané knihy. Jakože mě téma typu jeden-borec-porazí-a-zabije-největší-zlo-na-světě vůbec neberou (no i když on Feist je podobný, ale tam je to reálnější, mnohem reálnější), tak HP je opravu bomba. Rowlingová je imho [SIZE="1"]blbá k***a (doplňovačka...)[/SIZE], ale psát umí.

Fyzika =>
Stephen Hawking :D. Docela zábava to číst, musíte to brát jako Sci-Fi, protože říct někde, že náš vesmír je jedenácti rozměrný, tak si bude myslet, že jste na budku :-)).

Akční / Politický =>
už jsem dlouho nečetl, ale Clancy je záruka kvality. Především starší teda....

Komiksy =>
taky rád, ale doma mám pouze 300, obšas si půjčím a nemám oblíbený.

Čtu jak kdy. Když je škola, tak většinou nestíhám, ale občas mě chytne čtecí mánie a pak mě nic nezastaví. Poslední byla někdy minulý rok, když jsem přečetl tuším 16 Feistů :D.

Nic jiného mě teď nenapadlo, co vy? Čtete a co?
speedsnail (4876)|3.8.2008 23:10
Čtu poslední dobou málo a stydim se za to!

Když už se k tomu dokopu, tak čtu sci-fi. Nejoblíbenější je Nadace od Isaaca Asimova.

Knihám zdar!
Encore1106 (424)|3.8.2008 23:32
Já knihy nečtu, kdyby nebylo povinné četby na základce, kterou jsem stejně šmelil jak jsem mohl, tak snad nemam přečtený skoro nic. Přes den někde lítám, nebo sedim u PC a třeba čtu články na netu, v dopravních prostředcích si radši dám hudbu do uší, než se tahat s knihou. Na (ne)štěstí jsem na tom teď tak, že když večer vlezu do postele, tak během chvilky usnu (až na některé výjimky, při kterých bych zase na knihy neměl náladu), takže čtení před spaním taky neprovozuju.
Jediný, co mě bavilo číst byl právě Harry Potter, ikdyž u posledního dílu mam rozečtenou anglickou verzi asi do půlky a český překlad jsem ještě ani neotevřel.
Uvidim jak to dopadne v blízké budoucnosti, protože se pomalu blíží maturita, tak budu asi muset začít něco číst, ale bude to spíš z povinnosti, než z vlastního výběru...
FattalError (24)|3.8.2008 23:40
Tak co já čtu.... podle toho jak je nálada.
Sci-Fi - A.C Clark je legenda, výborně píše a krásně se to čte. U tý Sci-Fi je hodně podžánrů a já si zamiloval Cyberpunk (jestli ti to něco říká :) ). Když tak zkus William Gibson - Neuromancer, napsal taky knihu Johny Mnemonic a je i stejnojmenný film (mimochodem je to výborná knížka i filmové zpracování stojí za to vidět) nebo Philip Kindred Dick - Sní androidi o elektronických ovečkách?
Co se týče CyberPunku :) o tom bych mohl napsat celý článek. I v podstatě co se Sci-Fi týče, ale tady by to asi nemělo žádnou výšku. Ne že by nikdo tady knihy nečet, ale je to trochu o něčem jiném. .... Ale zase na opačné straně se ten CyberPunk sem i hodí. Ale kdyby měl někdo zájem tak to sem klidně píchnu....
A klasickou SF je super představitel i Issac Asimov, který dal dohromady tři zákony robotiky + pozděj přidán čtvrtý (nultý) zákon. Ostatně je znáte z filmu I robot. Jeho dílo by nikdy něměl opomenou žádný fanda SF :)

Nu a fantasy :) to je krásný a ulítávám na tom stejně jako na CB. Nejradši mam Sapkowski a jeho Zaklínač, Zelazny - Dvory chaosu, Mé jméno je legie, David Eddings a jeho sága Ellenium mnoho dalších, výborně taky píše i Robert Asprin - devítidílná sága Mýtus (píše tak, že v některých pasážích jsem se trhal smíchy:thumb) a nesmím zapomenout na Jiřího Kulhánka a Noční klub to je taky moc pěkně čtivě psaný.

Ale taky čtu spousta jiných. Stephen W. Hawking - Stručná Historie Času, Černé díry a budoucnost vesmíru, Povaha prostoru a času, !!a základ!! Vesmír v kostce
nebo je výborná Kathleen Taylorová - Brainwashing (populárně psaná psychologická literatura)
.... a spousta a spousta dalších :) seznam sem opravdu psát nebudu:D
P@pi (1519)|3.8.2008 23:53
Sní androidi o elektronických ovečkách? jsem četl, ale dokonale mě to uspalo stejně jako film Blade Runner. Nějak mě to nevzalo. Ale celkově mám Cyberpunk v hledáčku už dlouho, ale nějak jsem se tam neprokopal. Neuromancera jsem nečelt a stydím se za to :-). Mám ho v elektronické podobě, ale těším se na "hard copy", prostě kniha je kniha.

Asimova jsem četl snad jen Já, robot. Díky za tipy Speedovi i FattalErrorovi, mrknu na něj někdy.

Fantasy je zabitý. Tam toho je takový mraky, že bych to nikdy nepřečetl. Sapkowski i Zelazny jsou v seznamu, co si chci přečíst už dlouho, ale zatím nejsou na řadě. Díky za tipy na Eddingse a Asprina, zatím jsem ani jednoho nikdy neslyšel.

Škoda, že knihy nečtete. Imho mnohem lepší než filmy nebo PC :-). Snad jediné co se tomu délkou vyrovná jsou seriály... ale ty bohužel nedokážou navodit tu správnou chuť si pustit další díl. I když takový Farscape... ten mě fakt bavil, ale to jsem OT...

Jinak co si myslíte o distribuci knih a jak/kde je vlastně čtete? Kupujete, půjčujete nebo stahujete ebooky?
ICE_D (2754)|3.8.2008 23:54
Muj nejoblibenejsi autor: E.M Remarque
Nejoblibenejsi zanr: valecna a mezivalecna proza
Nejoblibenejsi kniha: Kmotr

Ale posledni dobou ctu malo no, neni cas :(
P@pi (1519)|4.8.2008 00:02
[QUOTE=ice_d;148149]Muj nejoblibenejsi autor: E.M Remarque
Nejoblibenejsi zanr: valecna a mezivalecna proza
Nejoblibenejsi kniha: Kmotr

Ale posledni dobou ctu malo no, neni cas :([/QUOTE]

Jo tak to je slušně mimo mně, ale pravda je, že Kmotr je asi nejlepší film, který kdy byl natočen (nejen můj názor...). Takže kniha už z principu nemůže být špatná, když sloužila jako scénář :-). Ale to by můj čas musel být natahovací, abych to stihl všechno přečíst.
FattalError (24)|4.8.2008 00:06
Jo a ještě je výborný Margaret Weis a Tracy Hickman. Jinak stahuju porůznu kde se nějaký ebook objeví. Začínám si to tisknout doma, některý tituly co už nikde neni šance sehnat. Sice se to šeredně prodraží než koupit komplet knihu, je to jen v kroužkové vazbě a na papíru který neni moc extra, ale jak se tu řeklo "kniha je prostě kniha" to nic nenahradí.
speedsnail (4876)|4.8.2008 00:43
A já určitě mrknu po Hyperionu. Knihy kupuji většinou v antikvariátech. Kvalitní sci-fi v moc reprintech (omlouvám se češtinářům, ale netušim jak se to řekne správně česky - dotis, přetisk? :)) nevycházejí.
Sieben (513)|4.8.2008 07:23
Křížem krážem žánry
No pokud ste nečetli Kmotra...tak o hodně přicházíte (on snad světově patří mezi nejoblíbenější knihu mezi muži)
I pokračování Kmotra (Omerta, Poslední Kmotr..a asi ještě Sicilián) stojí za to..je to prostě úžasný čtení :thumb
Exupéry - Malý princ
Pak taky Tolkien (Hobita semčetl asi 8x)

Pěkná SCI-Fi je série Ocelová Krysa od Harry Harrison
Fantasy: Pratchett - má úžasnej humor, Sapkowski,
Gemmell - úžasné píše, Kroniky o Drussovi Velikém, Legenda,...prostě uchvacující čtení

Vynikající popis děje má Bradbury :thumb

Teď sem dočetl Idiota od Dostojevskij (úmyslně jejich jména neskloňuji) a taky mazec knížka...hlavně ten konec.

Čeká tu na mne Hlava XXII od Heller ...tak uvidíme.
Mezi dalš oblíbené tituly patří
Erich Maria Remarque : Na západní frontě klid

A je toho víc, ale není čas a ani si na ně teď nevzpomenu...
Withman (1337)|4.8.2008 07:29
Nejsem čtenářský typ (zatím) a snad jsem v životě nic pořádného nepřečetl.

Nyní mě ale už podruhé upoutala Hlava XXII od Josepha Hellera, už jsem jí měl jednou rozečtenou a nyní začínám znova. Fakt mě baví...:thumb
Petr S. (1220)|4.8.2008 08:37
Já mám rád scifi nebo i fantasy, ale i jiné žánry. Dřív jsem četl poměrně hodně, poslední dobou ale není tolik čas, a tak se k tomu už tolik nedostanu. Teď ale čekám na třetí díl Eragona (Brisingr) a nemůžu se dočkat :)

BTW: Jinak díky za tip na Kmotra, vypadá dobře :thumb
ICE_D (2754)|4.8.2008 08:43
[QUOTE=P@pi;148150]Jo tak to je slušně mimo mně, ale pravda je, že Kmotr je asi nejlepší film, který kdy byl natočen (nejen můj názor...). Takže kniha už z principu nemůže být špatná, když sloužila jako scénář :-). Ale to by můj čas musel být natahovací, abych to stihl všechno přečíst.[/QUOTE]

Tak kazdej ma svuj oblibenej zanr, mam rad veci zalozeny tak nejak na skutecnosti a to velecna proza vetsinou je ;)

Kmotr ma neco mezi 500-600 strankama, je to vyzivny cteni na par dni, je fakt na to potreba trochu vic casu ;)
Sieben (513)|4.8.2008 09:39
[QUOTE=ice_d;148183]

Kmotr ma neco mezi 500-600 strankama, je to vyzivny cteni na par dni, je fakt na to potreba trochu vic casu ;)[/QUOTE]
No u mne to bylo tak, že když sem četl Kmotra, tak sem tomu podřídil veškeré okolní aktivity....prostě sem četl...a nic ostatního mne nezajímalo :thumb :D Kmotr je prostě fakt úžasnej :inlove , vřele doporučuju
P@pi (1519)|4.8.2008 20:54
[QUOTE=Sieben;148203]No u mne to bylo tak, že když sem četl Kmotra, tak sem tomu podřídil veškeré okolní aktivity....prostě sem četl...a nic ostatního mne nezajímalo :thumb :D Kmotr je prostě fakt úžasnej :inlove , vřele doporučuju[/QUOTE]

Tak todle je u knížek, které mně chytnou normálka. Navíc ještě když to dočtu, tak mám depku z toho, že už to nemá pokračování a že mám strašně volnýho času a ještě víc práce, do který se mi ani omylem nechce :-)).

[QUOTE=ice_d;148183]Tak kazdej ma svuj oblibenej zanr, mam rad veci zalozeny tak nejak na skutecnosti a to velecna proza vetsinou je ;)

Kmotr ma neco mezi 500-600 strankama, je to vyzivny cteni na par dni, je fakt na to potreba trochu vic casu ;)[/QUOTE]

No tak já si ho někdy brzy půjčím, když je to tak dobrý.

[QUOTE=FattalError;148151]Jo a ještě je výborný Margaret Weis a Tracy Hickman. Jinak stahuju porůznu kde se nějaký ebook objeví. Začínám si to tisknout doma, některý tituly co už nikde neni šance sehnat. Sice se to šeredně prodraží než koupit komplet knihu, je to jen v kroužkové vazbě a na papíru který neni moc extra, ale jak se tu řeklo "kniha je prostě kniha" to nic nenahradí.[/QUOTE]

Tak o těch jsem už slyšel, ale času mám do smrti ještě dost (snad :D). Musim si taky něco nechat na důchod.

Já kupuju knížky, půjčuju si i stahuju ebooky. Třeba takovej Feist by mě stál celej majland, ale občas si něco koupím. Třeba nedávno jsem si kupoval přes Amazon knížky, doporučuji. Opravdu super ceny, dost neporovnatelný s místníma (mám na mysli anglické originály) a dovoz taky ušel. První várka z GB asi za týden, z USA zbytek asi za další týden. Za rozdělení zásilky neplatíte. Navíc jsem dostal zdarma burgera u Meka, ale jen v USA a kvůli tomu tam asi nepojedu :mad:.
HiLow (1000)|4.8.2008 21:20
U me jednoznacne vitezi kniha Mika Waltariho Egyptan Sinuhet. Ma pres 800 stran, ale je citelna jednim dechem.
Potom klasika Sci-Fi Isaac Asimov, Roger Zelazny (fantasy) atd. Jejich vycet knih je dlouhy, takze jmenovat nebudu.
Vytecny je nas spisovatel Jiri Kulhanek (Cesta krve, Divoci a zli, Nocni klub, Stroncium )
Dale me taky uchvatil Adams se svym Stoparovym pruvodcem galaxii.
Je toho opravdu hodne a bohuzel posledni dobou se uz cetbe moc nevenuji.
ICE_D (2754)|4.8.2008 21:41
[QUOTE=Sieben;148203]No u mne to bylo tak, že když sem četl Kmotra, tak sem tomu podřídil veškeré okolní aktivity....prostě sem četl...a nic ostatního mne nezajímalo :thumb :D Kmotr je prostě fakt úžasnej :inlove , vřele doporučuju[/QUOTE]

Pripojuju se k doporuceni, taky jsem nedelal nic jinyho nez cetl ... a cetl... a cetl :-D
Sieben (513)|4.8.2008 22:02
:runaway já zapomněl na Geroge Orwella a jeho 1984 a Farma zvířat tohle by měli přečíst snad všichni..je to velice použné...a děsivé, když si uvědomíte, že to mnohdy ani není jen fikce..ale bohužel i realita:(

a Kulhánek..jasně...cesta krve, divocí a zlí..prostě super čtení na oddych...spousty krve a hrdina:thumb to bylo dobrý čtení:)
cool.user (2822)|4.8.2008 22:13
[QUOTE=Encore1106;148142][SIZE="1"]Já knihy nečtu, kdyby nebylo povinné četby na základce, kterou jsem stejně šmelil jak jsem mohl, tak snad nemam přečtený skoro nic. Přes den někde lítám, nebo sedim u PC a třeba čtu články na netu, v dopravních prostředcích si radši dám hudbu do uší, než se tahat s knihou. Na (ne)štěstí jsem na tom teď tak, že když večer vlezu do postele, tak během chvilky usnu (až na některé výjimky, při kterých bych zase na knihy neměl náladu), takže čtení před spaním taky neprovozuju.
Jediný, co mě bavilo číst byl právě Harry Potter, ikdyž u posledního dílu mam rozečtenou anglickou verzi asi do půlky a český překlad jsem ještě ani neotevřel.[/SIZE][/QUOTE]

Jo, ja jsem na tom podobne.

Vo pivo (na srazu pokud se nekdy potkame) ze az si sedmej dil prectes tak si reknes "expelliarmus? wtf!". Jinak me sedmicka celkem zklamala, cekal sem ze bude pokracovat v nastolene tradici a bude jeste a jeste temnejsi, coz atmosferou byla, ale stylem psani mi i presto prisla jako celkem navrat zpatky a hlavne byla prilis kratka... :(
-HoNY- (557)|4.8.2008 23:14
Po letech jsem se vrátil ke čtení a momentálné mám rozečteno: Já Claudius od Roberta Gravese.

Dovolím si zde zmínit drobný, ale výstižný úryvek:

„Všichni mě mají za úplného hlupáka, a čím více čtu, za tím většího blázna mě mají",Tiberius Claudius Drusus Nero Germanicus
FattalError (24)|4.8.2008 23:27
No já se nemůžu prostě nepochlubit a nevátnout se až de nebe... Moje e-booky čítaj už přes 3000 děl :), ale to asi nikdy nepřečtu :D
Magnatt (145)|5.8.2008 15:03
A čte tady někdo krome příběhových děl, také něco z beletrie (teda aspoň myslím že se tomu tak říká) jako jsou pojednání o historii, různých umění, filozofii apod? Třeba takové sci-fi se o to dosti opírá, respektive jsme v knížkách a ve filmech nrážel na tolik citátů a srovnání s historickými událostmi, až jsme to začal číst.
meeee (1110)|5.8.2008 15:50
[QUOTE=-HoNY-;148546]Po letech jsem se vrátil ke čtení a momentálné mám rozečteno: Já Claudius od Roberta Gravese.[/QUOTE]

Bomba věc, oba díly jsem přečetl několikrát.

Jinak
fantasy - Tad Williams - ta jeho trilogie (Trůn z dračích kostí, Kámen rozluky, Věž zeleného anděla) nemá chybu. Je to hodně moc papíru, ale skvěle se to čte. A dá se od toho po čase na pár týdnů (i měsíců) odejít a pak pokračovat v čtení bez problému, to se mi na tom líbí nejvíc.


Detektivky - Jeffery Deaver - odstartoval to u mě Tanečník, kterého pořád považuju za snad nejlepší Deaverovu knihu.
HiLow (1000)|5.8.2008 16:08
[quote=meeee;148761]Detektivky - Jeffery Deaver - odstartoval to u mě Tanečník, kterého pořád považuju za snad nejlepší Deaverovu knihu.[/quote]

Na Jefferyho jsem uplne zapomnel ve svem vyctu. Napriklad Modra sfera :thumb me uplne uchvatila a precet jsem ji jednim dechem.
CommanderZ (512)|5.8.2008 20:08
Ja jsem megafanda A. C. Clarka, mam ho nacteneho temer kompletniho, nejradsi od nej mam Mesto a hvezdy, Konec detstvi a Slunecni bouri. Bohuzel az na jednu par stranek dlouhou cast za moc nestala ta jeho posledni knizka (Firstborn).

Jinak se mi v posledni dobe z fantasy moc libila trilogie knih Magic: The gathering z bloku Invasion (Invasion, Planeshift a Apocalypse) - uzasne epicke dilo, ktere si drzi neuveritelny spad a vypravnost po cele tri knihy - a vse se celou dobu stupnuje. A vubec mi nevadilo ze uz jsem MTG pekne dlouho nehral ani necetl zadne jine tematicky spriznene knihy (ono to bylo jedno z mych prvnich fantasy vubec) - to me dost prekvapilo, protoze se jedna o vyvrcholeni asi 7 predchozich trilogii. Ted se snazim sehnad elektronicke Mirrodiny nebo Ravnice, ty taky vypadaji paradne.

Z ceskych autoru doporucju Milenium od Ondreje Neffa. Je to velice humorna bichle, ktera ma rozvnez velice pekny dej a spad.

Jinak uz vubec nectu papirove knihy, vsechno mam elektronicke a ctu to v AJ na pdacku.
koubis (101)|13.8.2008 00:37
Abych se přiznal, tak knížky čtu především odborný, beletrii jsem nikdy na chuť nepřišel. Vlastně poslední, co jsem četl z "normálních" knížek, byli Černí baroni (u toho jsem se fakt nasmál).
Před týdnem jsem začal s Biblí, snad ze zvědavosti, snad z nudy... každpádně to chci dočíst celý, přecejen, i když jsem tělem i duší ateista, považuju Bibli za součást všeobecného přehledu. A jsou tam pěkný obrázky, tak by se mi to mohlo snad povést :-D
Aigor (201)|13.8.2008 15:24
Aktuálně Harry Pottera, páč je to po cca 10 letech jediná knížka kterou jsem schopnej přečíst od začátku do konce :thumb

Na odbornou literatutu mám samostatnou knihovnu, hlavně grafika, PC, Programování a sítě, ale občas se dostanu už do fáze, kdy potřebuju vypnout od PC a většinou u žádné bletrie nevydržím. Chvíli čtu a najednou koukám, že nevím o čem...
chesterfield (163)|13.8.2008 17:41
Orwellove 1984 a Zvieracia farma doporucujem aj ja.
Posledne, co som precital boli dva techno-thrillery od M.Crichtona - Rise strachu (o ekoterorizme) a Dalsi (o genet.inzinierstve).
xmarek (1676)|13.8.2008 19:36
Když tak pročítám tuto diskuzi tak mi nezbývá než se stydět. V minulosti jsem četl poměrně dost. Dnes když nepočítám ty tuny anglických manuálů a programátorských knih tak nečtu nic. Bohužel v této uspěchané době už mi nezbývá na tuto zábavu čas. :cry
Carterkrieg (49)|13.8.2008 20:18
co se týče sci-fi, pak jednoznačně Philip K. Dick. Mám doma všechno co vyšlo v nových edicích, z těch asi 18ti knih je jich 16 úžasných, 1 nadprůměrná a jedna tak geniální, že se u ní prostý čtenář jako já nudil : )
Pavel Boček (4169)|14.8.2008 02:56
Frank Herbert, Brian Herbert, Andrzej Sapkowski, Terry Pratchett a jinak co se v knihovně namane z okruhu zbraně, armády apod.
JimikCZE (12)|15.8.2008 09:13
Tak samozřejmě Kmotr, to je neskutečný dílo. Ani jsem nečekal, že mě to takhle chytne. Potom mám rád většinou klasiku - M.Crichtona (hlavně Kmen Andromeda a Kouli), E.A. Poea (některý povídky jsou fakt povedený), J.Hellera (Hlava XXII.), ale nebránim se prakticky ničemu kromě historických románů, ty mě nějak neoslovily, to si radši přečtu nějakou historickou encyklopedii
kolecko (65)|15.8.2008 09:59
Ten Sinuhet je vazne skvely.

Ale ja citam hlavne vsetko od Dicka Francisa, hrozne dobre pise (resp vyborne CS/SK preklady).
A Vojtecha Zamarovskeho - napriklad taky Grecky zazrak je uplne perfektny.
P@pi (1519)|15.8.2008 11:34
Tak jsem se tak nějak prokousal Endymionem a je to jako Hyperion. Taková rozjížďka. Předpokládám, že Vzestup Endymionu bude až ta pořádná Space Opera akce :-). Ale čekal jsem lepší, no...

Pak jsem ještě zfouknul během pár dní Zas(l)(r)anou poštu od Pratchetta a asi nejlepší Pratchett co jsem doposud četl. Fakt jsem se dost bavil. Doporučuji.
Anithianis (14)|23.8.2008 10:48
Dlouhou dobu jsem si dala od cteni pauzu. Jakmile v polovine zari odpadnou veskere povinnosti a resty, hodlam se do toho zase pustit. Zaujal mne Mario Puzo a jeho Kmotr, tesim se na posledni dil Harryho Pottera (samozrejme v originalu) a Waltariho Egyptan Sinuhet vypada take jako zajimave poctenicko!

Osobne jsem fanda fantasy, sci-fi a psychologicke prozy. Doporucuji Zlocin a trest z dilny Fjodora Michajloviče Dostojevskijho. Velmi poutavy pribeh s vnitrnimi monology. Cetla jsem ho poprve pred dvemi lety a opravdu mi skvele sedl :o)! John R.R. Tolkien a C.S. Lewis - to je klasika, jenz mi byla vypravena na dobrou noc, kdyz jsem jeste behala v plenkach a rozebirala dalkove ovladani nasi stare Orava televize xoD!
-HoNY- (557)|22.1.2009 11:02
Právě se mi zalíbilo téma „Psychologie a Internet: děti dospělými, dospělí dětmi.“ Velmi poučné, dokonce někdy i použitelné na některé exoty českého internetu...

CommanderZ (512)|22.1.2009 18:48
Wow, ted ctu uz druhy dil trilogie Night's Dawn (Reality Dysfunction - Neutronium Alchemist - Naked God) od Petera F. Hamiltona. Pokud nekdo chce space operu jako remen, tak vrele doporucuji. Cele to ma velmi epicky (jen prvni kniha ma 1300 stranek) nadech oslazeny trochou mysticna a "epidemickeho dramatu", prijemny je dak duraz na "realisticnost". Jen mi vadilo, ze trvalo asi 400 stranek nez se to trochu rozjede :P

Jinak v cestine prvni kniha vysla tusim pod nazvem Usvit noci: Porucha reality.
slowak1982 (134)|22.1.2009 19:57
V. Páral, M. Puzo, A.C. Doyle, ...
matyyy (2527)|22.1.2009 21:26
kniha co to je?
teď jsem si koupil občanský zákoník -- supr čtení ( použil jsem ho na písemku a delší dobu ho neotevřu)
jakou knihu jsem čet předtím si nějak nemůžu vzpomenout
chesterfield (163)|22.1.2009 23:27
David Childress - Nicola Tesla
sapin II (232)|11.2.2009 22:59
harry potter predtim uz ani nevim
pas!k (3765)|12.2.2009 08:07

Tommula (232)|12.2.2009 12:57
cokoliv od Dicka Francise...:inlove