Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 45

Téma: vylepšení nebo raději nový pc?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

chtěl jsem upravovat postupně....řekněme že každý měsíc 2-3tisíce...jenže čekat se mi moc nechce...možnost nechat si tu od vás poradit, přes czechcomputer koupit na splátky abylo by...
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Tak předně, pokud máš nízký limit na výměnu tak spíš alfacomp než CZC..
    Add požadavky: Autocad si dovolím považovat za poměrně nenáročný, Spíš bych se zamyslel jestli nehrozí budoucnost v podobě 3D CADu (co já vím Cathia, Archicad, Solidworks, Inventor? Jsi strojař, stavař, elektrikář?) Na hry asi raděj ten dvoujádrový procesor. Mimochodem jaký používáš monitor (rozlišeení) A hlůavně po jak dlouhou dobu do toho chceš dávat ty 2-3 za měsíc? ZA ty peníze můžeš koupit třeba desku+ procesor... počkat a pak např. grafiku a ramky a většinou se myslím vlezeš...

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Tak upgradovat se tam nějak dá postupně, ale opravdu by to chtělo alespoň současný cenový limit Plus musí to nutně být nové komponenty nebo mohou být i použité ? Na fórech se často válí nějaká ta paměť a grafická karta...

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Vhledem k dnesnim cenam HW bych sel rozhodne do nove sestavy .. i kdyz zalezi k cemu to budes pouzivat.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Když píšeš, co chceš dělat, tak bych taky radil novou sestavu. Jestli chceš rozložit zátěž, tak můžeš koupit nejdřív grafiku, až našetříš dál, tak základní desku a paměti (to trhat IMHO nemá smysl, deska sama moc výkonu nepřidá), a nakonec procesor (tvuj do nový desky půjde).

Pokud bys chtěl hodně šetřit a nezajímá tě tolik grafika, tak bys moh začít deskou a procesorem a paměťma u AMD, tam jsou dobrý desky s integrovanou grafikou, která je tak odhadem 4x výkonější než máš teď. A až budeš mít, tak přihodit grafiku.

Ale pokud chceš taktovat, tak víc vymáčkneš z intelu.

skawagon: Deska je mu teď na nic, když nekoupí s integrovanou - a intela s integrovanou bych moc nebral, bejvaj buď blbý nebo drahý (ale aspoň už maj DVI, takže je to teď lepší, ale stejně bych u intela doporučoval začíta od grafiky).

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Tak idi info o zdroji: asi je to značka Mode Com, typ Feel II-350w atx, na štítku má dále max 130w , output 350w...víc nevim....monitor 19 palců benq rozlišení 1280x1024,.... No jsem projektant-konstruktér...práci si potřebuji nosit domů ,dělám v Inventoru-3d CAD. Ale doma chci dělat jen drobné součástky ne sestavy...ale pokud na to přijde nemohu to vyloučit..jinak si myslím, že mi o grafiku jde...Doma se válí hry a i přítelka si ráda zahraje...Spoustu her mám i od ní....

Registrace
    Jul 2006

Pokud na tom chces hrat tak je to jasne ... zkusim udelat nejaky navrh jak by to mohlo vypadat. LCD z toho co pises zatim menit nechces takze ho pouzijes to usetri dost penez.

1. GIGABYTE EP35-DS3P (rev.2.1) 2 480,-
    2. Intel Core 2 Duo E8400 BOX 3 130,-
    3. Arctic-Cooling Freezer 7 Pro 380,-
    4. ASUS EAH4850/HTDI 512MB GDDR3 3 410,-
    5. Arctic-Cooling Accelero S1 (Rev. 2) 366,-
    6. A-Data Vitesta EE 4GB (kit 2x2GB 1 540,-
    7. Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB 1 575,-
    8. Seasonic S12II-430 1 550,-
    9. Samsung SH-S223Q LS 610,-
    10. Cetus YY-5601 900,-
    11. 3x Nexus D12SL-12 BW 510,-

Vysledna cena je nekde kolem 16 200kc s dani za komplet .. rozhodne se da jeste neco usetrit ale nerekl jsi svuj rozpocet. Na teto sestave muzes delat temer cokoliv a co se tyce her rozjedes na tom vse bez problemu ..

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

mě se jako celek docela líbí toto http://www.barbone.cz/index.asp?stii...00GTDVDRWLinux

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Lukáš 85 Zobrazit příspěvek
    mě se jako celek docela líbí toto http://www.barbone.cz/index.asp?stii...00GTDVDRWLinux
    Není to nejhorší ale volil bych modernější desku (s P35/P45 čipsetem), disk je naprosto mimo, paměti bych bral už dvojnásobek, u zdroje mě chybí typ - asi to nebude GLN, bude to hlučné. Case neznám tak nemůžu posoudit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

tak som tu niečo zostavil
    ešte stále sa dá niečo ušetriť na CPU, stačil by aj E7200
    //zabudol som chladiče na grafiku accelero S1 a na CPU aspoň Freezera
    s chladičmi niečo pod 15000
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: zostava.JPG 
Zobrazení: 92 
Velikost: 114.5 KB 
ID: 6005   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: cena 2.JPG 
Zobrazení: 85 
Velikost: 31.7 KB 
ID: 6006  
    Naposledy upraveno uživatelem Klingacikx: 05-08-2008 v 10:22

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ale jestli opravdu ty penize nemas, tak se nenech oblbnout a upgraduj postupne.
    Sice je pravda, ze vymenit se musi skoro vsechno, ale zadluzit se je zbytecna blbost
    a este Ti to prodrazi. Rozhodne zadluzovat se proto, abych moh hrat hry na pocitaci,
    brrrrrrrrrr. Navic i ve vyslednym PC klidne muzes nechat kastli, disk, mechaniky....

Samozrejme takhle zas budes mit jinej PC, kterej pak muzes pouzit/prodat, s tim muzes
    taky pocitat, v pripade prodeje bych pocital, ze za to dostanes tak, hmmm
    odhadem 3.000-4.000?

to ostatní: Proč mu všichnci cpete E8400, když píše, že nemá peníze a bude to kupovat na splátky.
    E7200 naprosto stačí. Stejně tak na hraní stačí i 3870, další ušetřená tisícovka. Někdy mam pocit,
    že máte naučenou jednu "ideální sestavu", kterou navrhujete každýmu bez toho, aniž byste se vůbec
    koukli, co vlastně chce... (peace :-))

PS: Jestli se rozhodneš do toho postupnýho upgrade, tak si tam zařaď koupi zdroje
    (minimum je 400GLN corasir, lepší (tišší a o něco spolehlivější) pak cen corasir).
    Zdroj musíš koupit nejpozději s koupí grafiky.

Registrace
    Jul 2006

Ubrat se da vzdycky kdyby napsal konkretni cifru udelal by lip 8400 je proste za ty prachy delo proto je zrejme tak oblibene nemyslis ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

vidím, že je jasno....upravovat můj stávající pc se nevyplatí....jít do nového...ale na to spěchat nebudu... na podzim to půjde...zeptám se tedy: jakou grafickou kartu mi doporučíte k mé stávající sestavě?PCI na nových prý bývá zpětně kompaktibilní s verzí 16x....karta nemusí být nová...něco kolem 2000,-kč...????nevím proč ,ale kolem mě si stěžují na karty ATI...že prý je problém s ovladači,výkon nestojí zato,atd...jako laik přemýšlím o geforce 8600gt ( poměr cena/výkon ), ati hd3850, ale nechám to na vás...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

jednoznačne HD3850 http://www.alfacomp.cz/php/product.p...0&SearchType=1
    je o dosť výkonnejšia ako 8600
    ale pamätaj, že musíš kúpiť aj zdroj

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Lukáš 85: Upgradovat se nevyplatí jen za tu práci, kterou do toho vložíš při sestavování. Jinak za to dáš úplně stejně jako zakomplet počítač. A pokud si budeš nechávat komponenty posílat, tak ještě poštovný.
    Ale budeš to mít dřív než celý PC. Na druhou stranu jestli našetříš do podzimu a pak budeš upgradovat celý, tak to je jednodušší a zbyde Ti starej počítač. Osobně bych šel cestou upgradu, pokud bych se jinak musel zadlužit, nebo potřeboval větší výkon hned, jinak bych šetřil.

Na stěžování na ATI nedej, sou to fámy, 3850 je dobrá karta. Na podzim už možná bude za stejnou cenu i 3870 :-) (ta teď stojí cca 2700).
    Trošku pleteš PCI a PCIe, jde o dvě sběrnice, ty potřebuješ grafiku do PCIe (x16, jiný se běžně nedělaj).

pasik: Pridat se da taky vzdycky. Ale 8200 je 3Ghz za 3000,-, 7200 je 2.5Ghz za 2000,-. Tzn. 50% zdražení za (ani ne, výkon neroste s frekvencí lineárně) 20% výkonu - to mi zas tak sqělý nepřijde. Navíc 7200 je tak výkoný, že v běžný práci ten rozdíl nepoznáš. Navrhovat E8400 člověku, kterej uvažuje o koupi PC na splátky může IMHO jen zaměstnanec HomeCreditu :-D

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Apple nebo raději ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 43
    Poslední příspěvek: 27-06-2011, 15:18
  2. Víkendová diskuze: Šifrovat! Nebo raději ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 14-05-2011, 15:00
  3. Hrajete raději CoD2 nebo CoD4 ?
    Od Kubajs66 v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 19-06-2010, 01:36
  4. Socket 1156/1366: Čekáte na 1156 nebo raději 1366
    Od Dacon v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 12-08-2009, 20:46
  5. Mechaniku s ATA, nebo raději SATA?