reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Grafická karta - ano či ne?

Neregistrovaný (0)|4.8.2008 11:19
Jméno tazatele: Mates

Znění dotazu:
Zdravím všechny,
hodlám si kupovat PC, které chci provozovat jako server. Tzn. nebudu k němu mít připojený monitor, ovládat ho budu pouze přes síť. A mám dilema, zda potřebuju k takovému PC grafickou kartu. Zda bez ní vůbec rozjedu systém, abych se k PC mohl připojit a ovládat přes síť.
Dík za pomoc

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
noegoncz (319)|4.8.2008 11:24
Osobně si myslím,že tam GK mít musíš, aby jsi vůbec mohl nainstalovat OS. Poté těžko říct.Ale myslím si,že PC se bez GK nerozběhne (těžko říct , nikdy jsem to nezkoušel :) ) .Není problém koupit desku alespoň s integrovanou GK a mít jistotu. Investice je to minimální. Monitor pak samozřejmně být připojený nemusí. Tedy můj názor..
Neregistrovaný (0)|4.8.2008 11:31
Jasně na nainstalování to být musí, to si taky myslím. To bych si vypůjčil grafiku z jiného PC. Ale právě na ten provoz jestli je to potřeba. Pokud nedostanu jednoznačnou odpověď, tak radši pro jistotu koupím desku s integrovanou grafikou. Ale už mám desku vybranou (po dlouhém vybírání) a ta ji nemá a musel bych vybírat jinou...
johny__g (6387)|4.8.2008 11:48
Tak tam dej nějakou starou PCI kartu (ATi Rage II, S3 apod.), pro instalování systému stačí, spotřeba +- nic, cena je za "děkuji".
vogon (96)|4.8.2008 11:52
[QUOTE=Neregistrovaný;148241]Jasně na nainstalování to být musí, to si taky myslím. To bych si vypůjčil grafiku z jiného PC. Ale právě na ten provoz jestli je to potřeba. Pokud nedostanu jednoznačnou odpověď, tak radši pro jistotu koupím desku s integrovanou grafikou. Ale už mám desku vybranou (po dlouhém vybírání) a ta ji nemá a musel bych vybírat jinou...[/QUOTE]

Pokud budeš kupovat serverovou desku tak ta většinou integrovanou grafiku má. Pokud chceš dělat server na desktopové desce a najdeš nějakou vyhovující s integrovanou grafikou, nebo vrazíš pár stovek do nějakýho ležáku - podle mne neprohloupíš - může se hodit a usnadnit případnou opravu. (třeba flash nového biosu)
Jinak by to mohlo jet i bez grafiky - musel by jsi v biosu vypnout "halt on errors" - nevím to na 100% - taky jsem nezkoušel.
Neregistrovaný (0)|4.8.2008 14:46
Tak díky za všechny rady. Koupím si k tomu ještě nějakou gráfku teda. Je fakt že peněz to moc nebude, a třeba najdu i nějakou ve svých starších PC... ;)
HiLow (1000)|4.8.2008 15:40
Ja si myslim, ze pc bez grafiky se nerozjede. Deska zacne pipat a zastavi se POST.
Toto jsem kdysi zkousel, ale je to uz pomerne davno. Je mozne, ze dnesni desky se bez GK rozjet mohou, ale spis asi ne.
mech13 (5526)|4.8.2008 16:12
normalni deska se bez grafiky nerozjede, nabootovat bez grafiky je tusim nejaka specialitka kterou umi maloktera serverova deska.

nejakou jednomegovou S3 sezenes za pivo a bude idealni. hlavne nekupuj neco novyho jako 6200TC nebo X1650... zere a topi to jako prase (v porovnani s S3 a pod.)