reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesory: přehřívání CPU - až 70°C po startu

Neregistrovaný (0)|4.8.2008 15:47
Jméno tazatele: skrblik

Znění dotazu:
Dobrý den,
mám problém s přehříváním procesoru Core2 Duo E8200. Ihned po naběhnutí BIOSu systém hlásí až 70°C s boxovaným chladičema a 60°C s chladičem CM Hyper 212. Procesor jsem už kvůli podezření závadnosti teplotního čidla měnil, ale problémy přetrvávají.
Procesor je připojen zkrze 4-pinové napájení. Byly odzkoušeny různé vrstvy teplovodivých past, před nanešením jsem stykové plochy řádně očistil.
Je to první počitač, který stavím a už opravdu nevím; dokážete mi poradit?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Sestavu mám následující:
MB: Asus Striker Extreme
RAM: 2x 2GB A-Data 800MHz
VGA: ATI HD4870
HDD: Seagate 320GB (SATA)

Nastavení napětí CPU:
VCorw Voltage - 1,12V
CPU VTT Voltage - 1,16V
1,2V HT Voltage - 1,26V
SB Voltage - 1,55V
funkce AI Tuning - Standard

verze BIOSu: 1504
johny__g (6387)|4.8.2008 15:56
Novější BIOS k dispozici není? Jakou teplotu hládí Core Temp? A co "prstové" čidlo, použil jsi? Co hlásí?
Neregistrovaný-autor (0)|4.8.2008 18:36
Ano, BIOS je nejnovejší verze. Nahrál jsem ho za pomoci speciální ulity přímo z Windows. Tato verze by měla plně podporovat i nové 45nm procesory (můj případ). Původně jsem to chtěl nahrát z diskety, ale systém se choval dost podivně a nakonec mě z nějákého záhadného důvody zpřístupnil Windows.*

To právě ten Core Temp hlásí ty 60° teploty. Zkusil jsem přiližit externí čidlo a nejvýšší naměřená teplota byla 45°C. Chladič je ale na omak chladný, "prstové čidlo" hlásí teploty max. do 30°C.

Poté co jsem vyměnil procesor za vyreklamovaný ani nebootují Windows, nevím jest-li je to normalní, nebo jeden z příznáků.

*BIOS jsem aktualizoval s puvodnim-tj. prvnim C2D E8200-procesorem.
Neregistrovaný-autor (0)|4.8.2008 21:41
Před chvílkou jsou nacpal externí teplotní sensor až k samotnému procesoru, přímo do patice.
Teploty jsou v průměru 34°C, oproti internímu čidlu tedy téměř dvojnásobně menší.
Teploty CPU se od teplot MB liší jen minimálně.

Myslíte, že můžu naistalovat Windows a bezproblémově používat systém? Nevynechá CPU při určité teplotě instrukce, aby se ochladilo? Jsem skutečně takový smolař, že jsem schytal 2 procesory se stejnou závadou?